Książki
recenzja wenecja

Niezwykły przewodnik po Wenecji

Wenecja – niezwykłe miasto na wodzie, które od wielu wieków – fascynuje, zadziwia i kusi swoimi tajemnicami. Manuela Gretkowska zabiera nas w niezwykłą podróż do tego miasta i odkrywa przed czytelnikami jej piękno oraz mroczne sekrety. Wenecja. Miasto, któremu się powodzi to niezwykły przewodnik po Wenecji, który wciąga od pierwszej chwili.

Wenecja jakiej nie znanym

Autorka zabiera nas do miasta na wodzie i pokazuje jego piękno w nietypowy dla przewodnika, sposób. Opowiada nam o swojej miłości do Wenecji, przedstawia zabytki w nietuzinkowy sposób oraz historie związanych z nimi ludzi.

Wenecja Manueli Gretkowskiej jest pełna kontrastów – niezwykłej architektury i ginącego blasku potężnego niegdyś miasta. W książce Wenecja. Miasto, któremu się powodzi odczujemy ducha dawnych dożów, skusimy się na buszowanie wśród placów i ukrytych przejść nad kanałami. Poznamy rodowitych Wenecjan i poczujemy klimat miasta w osobistych wspomnieniach autorki.

Przewodnik po Wenecji w wydaniu Manueli Gretkowskiej

Przewodnik autorki jest, jak wspaniała fabularna opowieść o historii, architekturze, znanych i cenionych ludziach Wenecji. Nie boi się ona też pisać o ciemnych sprawkach inkwizycji, specyficznym traktowaniu niektórych artystów. Opowieść o mieście na wodzie w ciąga. Dostajemy zgrabne porównania Wenecji do innych miast m.in. Rzymu, historię jej powstawania, zdobywania świetności i uznania na świecie i powolnej degradacji.

View this post on Instagram

Cześć kochani 😉 Co byście powiedzieli na wycieczkę do miasta kupców, pięknej architektury i cielesnych uciech? Manuela Gretkowska w książce "Wenecja. Miasto, któremu się powodzi" @wielkalitera zrobiła coś niezwykłego, ze zwykłego przewodnika, jakim mogła być ta książka, uczyniła niezwykłą przygodę, którą wciąga jak niejedna fabularną opowieść. Ciekawostki, trafne spostrzeżenia i miłość z jaką autorka pisze o tym niezwykłym mieście, porywa czytelnika i zachęca, aby wybrać się w podróż do miasta na wodzie. Wenecja w opowieściach Manueli Gretkowskiej jest miastem kontrastów – miłości i zbrodni, kupców i wielkim polityki, miastem świetnym i wspaniałym oraz popadający w ruiny. Ze specyficznym poczuciem własnej wyjątkowości, Wenecja odkrywa przed wytrwałymi, nie tylko znane i oblegane przez turystów atrakcje, ale też swoje tajemnice i ciemne sekrety. Wspaniałe mi się czytało o Wenecji w książce Manueli Gretkowskiej. Niespodziewałam się, że aż tak nie będę się mogła oderwać. Najbardziej podobały mi się osobiste refleksji autorki o tym mieście, przygody jakich doświadczyła z córką, kiedy wybrały się robić m.in zdjęcia do tego przewodnika. Czasem pomijałam jakieś historyczne szczegóły, napawałam wzrok obrazami, ale za każdym razem autorka znów pobudzała mnie ciekawą opowieścią, elokwentnym porównaniem czy niecodziennym szczegółem. Chce tam pojechać, zobaczyć Wenecję na własne oczy. Nie wiem czyi się będzie podobać, nie wiem czy to moje miasto. Ale chciałabym po nim spacerować, pływać i odkrywać różne ciekawostki na żywo opisane w książce "Wenecja. Miasto, któremu się powodzi". #recenzja #wenecja #wenecjamiastoktoremusiepowodzi #ksiazka #przewodnik #podroze #travelguides #bookstagrampl #polskieksiążki #polskiebookstagramy #manuelagretkowska #wielkalitera #bookstagramtopasja #bookstagramfeature #bookish #bookworm #kochamczytać #czytam #czytamwszędzie #igbook #igreading #readingplan #recenzjaksiążki #bookreviews #bookbloggers #mondaymornings

A post shared by Paulina – Bookstagram (@czytaj_na_walizkach) on

 

Po przeczytaniu Wenecja. Miasto, któremu się powodzi zapragnęłam pojechać do tego niezwykłego miasta, zgubić się w nim i zachwycić mostami, Pałacem Dożów, nietuzinkowymi wyspami i wszędobylską wodą. Myślę, że podobnie do mnie będzie miał praktycznie każdy czytelnik, który jeszcze nie był w tym mieście i jest wrażliwy na piękne opowieści.

Pierwszy raz tak mnie zachwycił przewodnik po jakimś mieście. Nie sądziłam, że można w tak ciekawy sposób opisać zabytki, pokazać klimat jakiegoś miejsca. Manueli Gretkowskiej udała się ogromna sztuka w przewodniku po Wenecji, ponieważ nie opisuje suchych faktów, a tworzy opowieść i tym samym przyciąga czytelnika i zachęca go, aby poznał Wenecję bliżej.

Byliście w Wenecji? Jak Wam się podobało?

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Wielka Litera.

Recenzja przedpremierowa.

Tytuł: Wenecja. Miasto, któremu się powodzi

Autorka: Manuela Gretkowska

Liczba stron: 393

Wydawnictwo: Wielka Litera

Premiera: 17.06.2020

PS. Wydaję e-booka i spełniam marzenia 🙂 Zapisz się na listę oczekujących na e-book ,,Droga do siebie. 7 technik, które odmienią Twoje życie”. Tylko teraz specjalna cena – 29zł!

https://www.subscribepage.com/ebookczytajnawalizkach

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook