Książki
Niewinność Lukrecji książka

Niewinność Lukrecji Eliza Korpalska – sensacyjnie

Kiedy mam w ręku książkę z gatunku, którego za zwyczaj nie czytam, czuję lekki niepokój. Bo nie wiem czy mi się spodoba, co to będzie, ani czego mam się spodziewać. A jednak Niewinność Lukrecji Elizy Korpalskiej przykuła mnie do siebie na cały dzień. Sensacyjno – szpiegowska historia, gdzie nikt nie jest tym za kogo się podaje.

Niewinność Lukrecji – tajny wywiad i mafijne porachunki

Młody i ambitny Paul Horn dostaje zlecenie od swojego szefa, generała Specjalnej Agencji Wywiadowczej niecodzienne zadanie. Ma przekonać nieaktywną agentkę pseudonim „Lukrecja”, do wykonania specjalnej misji – wzięcia ślubu ze senatorem, manipulowanym przez okrutnego bosa mafii – Tao Guna. Lukrecja – zapijaczona i prawie niespełna rozumu,  ukrywa się w zapuszczonym domu, wydaje się młodemu agentowi niezbyt dobrym wyborem do niezwykłej misji. Jednak sprawa z każdym momentem cała akcja wydaję się coraz bardziej skomplikowana i nieoczywista.


Lukrecja nie jest, na pierwszy rzut oka wygląda, szef SAW ma swoje ciemne sprawki poukrywane w pancernych szafach. Odżywają dawne konflikty, pojawia się namiętność, a tajemnice powoli wychodzą na światło dzienne. Cała intryga przyśpiesza, a mafia, wywiad i niezależni aktorzy zrobią wszystko, aby wygrać tę brutalną i nikczemną grę. A ustawione wesele będzie kulminacyjnym momentem, kiedy wszystko się rozstrzygnie.

W świecie szpiegów i brutalnych porachunków

Eliza Korpalska wykreowała w książce Niewinność Lukrecji fikcyjny świat, który może przypominać czytelnikowi historie z najlepszych szpiegowskich filmów. Główna bohaterka, to zmieniająca się jak kameleon Anna Litewski, która gra w swoją własną grę i nie cofnie się przed niczym, aby mieć w niej ostatnie słowo. Bezwzględna, czarująca, ale również śmiertelnie niebezpieczna – pokazuje, że należy się z nią liczyć.

Świat w jakim żyje bohaterka, to brudne sprawki, morderstwa, porachunki i manipulacje, nie tylko ze strony groźnych przestępców, ale również tych, którzy mają przed nimi bronić świat. Nic w nim nie jest pewne, każda osoba może zdradzić, a zaufanie, to waluta, która nie istnieje.

Książka sensacyjna pozwoliła mi na chwilę zagubić się w intrydze generała Twigga, mordercy Tao Guna i poznać ich niezwykłą przeszłość, tych z jednej strony bardzo różnych, a z drugiej bardzo podobnych mężczyzn. Dodatkowo dałam się zaskoczyć rozwiązaniem całej afery i niezwykłym obrotem sprawy.

Podobało mi się stworzenie niecodziennej bohaterki, która potrafi dostosować się do każdej sytuacji, a jednocześnie wytrwale realizuje swój cel. Czy da się ją lubić? Tego nie wiem. Jednak wiem, że można ją podziwiać.

Niewinność Lukrecji książka

To czego mi zabrakło, to czasami rozwiniecie niektórych wątków,szczególnie tych z przeszłości różnych postaci, które był bardzo interesujące i pociągnięcia historii trochę dalej. Pani Eliza Korpalska czasami sygnalizuje ciekawy wątek, ale zamiast go przedstawić, to idzie dalej. Taki zabieg może być spowodowany chęcią, aby utrzymać tempo akcji i zachować sensacyjny klimat książki.

Niewinność Lukrecji to ciekawa i wartka opowieść o dążeniu do celu i leczeniu dawnych urazów wszystkimi możliwymi sposobami. Polecam wszystkim, którzy lubią szpiegowskie historie, pełne ciekawych i zdeterminowanych bohaterów, zwrotów akcji i intrygującej historii.

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Oficynka.

O książce i procesie pisania Pani Eliza Korpalska opowiada na spotkaniu Bookmeeting 2 – spotkanie książkoholików w Warszawie.

Tytuł: Niewinność Lukrecji

Autor: Eliza Kropalska

Liczba stron: 224

Wydawnictwo: Oficynka

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook