Podróże
nie cakiem idealne Boże Narodzenie

Nie całkiem idealne Boże Narodzenie?

Siedzę sobie z kubkiem kawy i piernikiem w ręce – jest dobrze. Zwyczajnie, choć pachnie imbirem i cynamonem, pokój rozświetlają światełka. A ja myślę o Świętach. Jakie będą? Może podobne, do tych rok temu, a jednocześnie całkiem inne. Czy idealne? Na pewno nie. A muszą być? Poza tym, nie całkiem idealne Boże Narodzenie też jest dobre.

Czy musi być idealnie?

Lubię ładnie, lubię spokojnie, a nawet odrobinę ,,instagramowo”, ale idealnie nie jest. Bo moja rodzina to żywi ludzie, ze swoimi humorami, zaletami i wadami. To ja – czasem złośliwa, czasem drażliwa, czasem ze zbyt perfekcjonistycznym podejściem do życia. Ale lubię swoją rodzinę i coraz bardziej lubię siebie.

Jednak to będą trochę inne Święta Bożego Narodzenia. Dlaczego? Bo zostałam mężatką, bo ten rok dał mi w kość, bo moc przyjaźni nie ustaje, choć odległości coraz większe. Bo upadłam, w tym roku nie jeden raz. Poobijana i trochę niepewna wstaję. Idę na przód i wiem, że nie będzie idealnie, ani w Święta, ani w życiu. Może nawet dobrze nie będzie, ale wiem jedno, że sobie poradzę. Może dłużej poleżę, może zapłaczę głośniej, może będę potrzebować pomocnej ręki. Ale w końcu wstanę.

nie cakiem idealne Boże Narodzenie

Życzenia całkiem osobiste

Życzę Ci tego, abyś tak szybko nie oceniał, abyś nie rzucała komentarza, który sprawia przykrość, raczej dobre słowo, komplement, albo nic. To, że ktoś pokazuje jakąś część siebie w internecie, swoje pasje, jest radosny czy entuzjastyczny, cieszy się z małych czy wielkich sukcesów, to nie znaczy, że nie mam problemów. Blogi, social media choć by były jak prowadzone przez najbardziej szczere i wiarygodne osoby, to jest to tylko wycinek ich życia. Taki mały, albo większy kawałek którym się dzielą. Nie wszystko jest na pokaz i nie powinno być.

Życzę Ci, abyś widział/a w sobie kogoś wartościowego, kto ma dużo do zaoferowania drugiemu człowiekowi, zwierzakom czy światu. Wierze, ze każdy z nas ma niezwykłe talenty, czasem po prostu potrzeba więcej czasu, aby je znaleźć, aby je ćwiczyć. Bój się mniej, rób więcej. I pamiętaj, z martwienia jeszcze się nic nie zmieniło.

Życzę Ci byś w chwilach trudnych, kiedy smutek i zwątpienie ogarnia tak mocno, miał bliskich ludzi wokół siebie. Bo może oni nie zrozumieją, może nie będą potrafili Cię wesprzeć tak jak chcesz, ale będą. Bo Cię kochają, bo im zależy. Ty też bądź dla nich i odpuść im i sobie.

Nie całkiem idealne Boże Narodzenie

Dziękuję, że do mnie przychodzisz, czytasz, komentujesz, może czasem coś przemyślisz, albo kupisz książkę, którą się zachwycam. Dziękuję, tak po prostu.

Niech te Święta będą dla Ciebie takie jakie potrzebujesz. Idealne Boże Narodzenie nie istnieje.

Paulina

PS. Prezenty na ostatnią chwilę dla zapominalskich.

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Podróże

Zobacz również

Pakowanie na wyjazd, czyli jak zaplanować krótką podróż?

Odpoczywam, kiedy wyjeżdżam, a Ty? U mnie krótka ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook