Książki
książki na Święta

Nie całkiem białe Boże Narodzenie – recenzja

Chcesz przeczytać książkę z Bożym Narodzeniem w tle, a jednocześnie taką, która Cię zaskoczy, pozwoli spędzić czas na intensywnym rozwiązywaniu nie lada zagadki? Nie całkiem białe Boże Narodzenie Magdaleny Knedler jest dla Ciebie. Kryminał, który nie pozwala się od siebie oderwać.

Wanna, Niemiec i Wigilia

Knedler rozpoczyna swoją powieść z przytupem. Ciało znalezione w wannie przez młodą pensjonariuszkę spędzającą świąteczny urlop gdzieś w polskiej głuszy, będzie tylko wstępem do kryminalnej intrygi jaka rozegra się w Mścigniewie.

Goście przyjemnego dworku chcieli uciec od swoich spraw, nie planowali policyjnych przesłuchań, ani trupów w pobliżu ich pokojów. Pragnęli zakosztować tradycji bez zbędnych przygotowań, sztucznych uśmiechów i rodzinnego udawania. W najśmielszych snach nie spodziewali się takiego Bożego Narodzenia. Kiedy Olga znajduje w łazience ciało jednego z gości, akcja zaczyna się rozpędzać. Pojawiają się intrygujące postaci dwóch mężczyzn podających się za prę gejów, a w rzeczywistości będących – inspektorem policji oraz prywatnym detektywem.

nie całkiem białe Boże Narodzenie

 

Jak Romanowski, Suzin i Olga poradzą sobie z zagadką, dodatkowo każdy z gości ukrywa swoje tajemnice. Właściciel pensjonatu ukrywa chorobę żony, młode małżeństwo z Warszawy nie do końca słodki obraz wspólnego życia, dawna aktorka mało chlubne uczynki. Każdy z nich ma coś na sumieniu, czy przeszłość popchnęła ich do zbrodni?

Nie całkiem białe Boże Narodzenie – nie całkiem kryminał

Magdalena Knedler szeroko czepie z klasyki gatunku, jednak jej powieść nie jest typowym kryminałem, mamy tu dokładnie sportretowanych bohaterów przedstawionych z poczuciem humoru. Sytuacje, które nie całkiem bierzemy na serio, a czytając ma się wrażenie, jakby bohaterowie umówili się i grali w sztuce. Sami, wraz z główną bohaterką na czele wspominają o poczuci nierealności kolejnych morderstw w zestawieniu ze skocznymi Kolendami. Czytelnikom również udziela się ta specyficzna atmosfera. Jednak w niczym to nie przeszkadza cieszyć się lekturą i pogrążyć się w rozwiązywaniu kryminalnych zawiłości.

 

Jeśli macie ochotę na książkę z Bożym Narodzenie w tle, wartką, dynamiczną akcją, z ciekawie narysowanym psychologicznym tłem postaci oraz opowieścią, która może nie koniecznie Was przestraszy, albo poruszy, jednak wciągnie na długie godziny. Jak u królowej kryminału Agathy Christie będziecie mylić tropy, zawężać krąg podejrzanych i rozwiązanie samych Was zadziwi.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu NOVAE RES

Zapowiedź na YT:

Tytuł: Nie całkiem białe Boże Narodzenie

Autor: Magdalena Knedler

Ilość stron: 433

Wydawnictwo: NOVAE RES

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook