Książki

Nerve książka, która wciągnie Cię do gry

Grasz czy nie? Będziesz Obserwatorem, a może staniesz się jednym z Graczy? Takie pytanie podsuwa gra Nerve nastoletniej Vee, która ma dość swojego przewidywalnego, poukładanego życia i pragnie udowodnić sobie i innym, że może zrobić coś nadzwyczajnego. Tylko czy udział w grze, która praktycznie nie ma żadnych zasad, to dobry pomysł?

Nerve – niebezpieczna gra

Zwykła, zagubiona nastolatka oraz gra, która wciąga miliony. Nerve – internetowy hit, który wymaga od uczestników przekraczania granic– wstydu, moralności, dobrego smaku, własnego strachu. Wyzwania jakie podejmują Gracze są obserwowane przez miliony na całym świecie, wszystko dzięki nowym technologiom.

Vee decyduje się wziąć udział w Grze przez przypadek i dla dobrej zabawy. Zmęczona ciągłym cieniem szkolnej gwiazdy i swojej przyjaciółki Sydney, gnana pragnieniem zmiany w swoim życiu i odrobiny ryzyka i suszona wspaniałymi nagrodami wchodzi do gry.

U jej boku pojawia się przystojny i inteligentny Ian, który dodatkowo motywuję bohaterkę do coraz większego ryzyka. Każde kolejne wyzwanie jest potyczką z samą sobą, do tego na oczach widzów z całego świata, którzy czekają na niebezpieczne i perwersyjne szczegóły rozgrywających się na żywo wydarzeń. Czy Vee znajdzie się w finale, dlaczego Nerve może się okazać bardziej niebezpieczne niż myśli i czy życie pod Ciągłym obstrzałem smartfonów jest rzeczywiście dla niej? Jednak Nerve jest jak hazard – wciąga, kusi i oferuje zawsze więcej niż możesz sobie wymarzyć.  A podniecenie, ekscytacja kolejnymi wygranymi powoli uzależnia i nie pozwala się wycofać.

Nerve – nie czytaj jak nie masz czasu

Nerve książka, która wciągnęła mnie bardzo szybko, kolejne rozdziały pochłaniałam z zawrotną szybkością, nie mogąc doczekać się samego finału. Historia bardzo na czasie, wszechobecne smartfony, relacje na żywo na vlogach, publikowanie nawet intymnych treści w internecie, to nie tylko książkowa fikcja,  a nasza codzienność. Nerve nie wydaje się być jedynie wymysłem fantazji autorki, a możliwym do realizacji scenariuszem w rzeczywistości XXI wieku.

Oprócz wciągającej historii, wyrazistych bohaterów, którzy przypadną szczególnie młodszym czytelnikom do gustu (podobne problemy, styl, osadzenie książki w czasach licealnych, pierwsze miłości), jest tu coś więcej. Niepokojące przesłanie, o tym jak ekshibicjonizm w internecie może być wykorzystany przeciwko nam i co może się stać, jeśli będzie się liczyć jedynie oglądalność, trzymające w napięciu wydarzenia, ekstremalne widowiska. A publiczność będzie się domagała jak w starożytnym Rzymie nie tylko igrzysk, ale również krwi.

Nerve książka czy film?

Polecam Nerve, ponieważ można ją odebrać na kilka sposobów, jako wciągającą fikcję literacką dla młodego pokolenia, historię o ciekawym zjawisku jakim jest coraz większe wkradanie się technologii do życia współczesnego człowieka, szczególnie nastolatka oraz przestrogę o mechanizmach rządzących tłumem, obnażaniu pierwotnych instynktów i sprzedawania własnej prywatności w imię nie zawsze korzystnego poklasku obserwatorów.

nerve ksiazka

P.S. Jestem bardzo ciekawa filmu na podstawie książki Nerve (głównych bohaterów gra: Emma Roberts i Dave Franco) , w kinach jest już od 2 września 2016 roku. A dla Was trailer.

Jeśli skorzystacie z buy.box na blogu, czyli przejdziecie na stronę księgarni i kupicie książkę, ja dostanę z tego niedużą prowizję. Wy nic nie tracicie, książka ma taką samą cenę jaką widzicie poniżej.

Dziękuję Wam serdecznie za wszystkie zakupy przez wchodzenie korzystając z moich linków. Miłego czytania.

Tytuł: Nerve

Autor: Jeanne Ryan

Ilość stron: 295

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Za egzemplarz do recenzji dziękuję PUBLICAT S.A GRUPA WYDAWNICZA

Czytaliście Nerve – jak wrażenia? Macie na nią ochotę?

Zapisz

Zapisz

Share this Story
  • Książki

    Nerve książka, która wciągnie Cię do gry

    Grasz czy nie? Będziesz Obserwatorem, a może staniesz się jednym z Graczy? Takie pytanie podsuwa gra Nerve nastoletniej Vee, która ma ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook