Książki
blog o książkach

Najlepsze straszne książki, po których nie zaśniesz

Halloween było prawie miesiąc temu, ale kto zabroni, pisać o strasznych książkach nawet teraz. Mnie zainspirowała do stworzenia krótkiej listy strasznych książek, które warto przeczytać, zainspirowała dyskusja jaką znalazłam na jednej z grup. Dziś 5 książek, które wywołują dreszcze na plecach i niepokój w sercu, idealne do czytania w mroczne, listopadowe wieczory, kiedy mamy ochotę się odrobinę po bać.

Straszne książki, które musisz przeczytać

1.To Stephan King

straszne książki

źródło: empik.com

 

Dla mnie jedna z lepszych książek Kinga, zaraz po Lśnieniu. Duszny klimat, dzieci, które wyczuwają zagrożenie wyraźniej niż dorośli, niespodziewane zwroty akcji – czyli King w bardzo dobrym wydaniu.

Demoniczny Pennywise, dzieciaki, które próbują przeciwstawić się złu oraz dręczące wspominania i groza, która ogarnia małe miasteczko Derry. Na blogu znajdziesz całą recenzje To Stephan King.

Zobacz recenzję.

 

2.Zgroza w Dunwitch i inne straszne opowiadania P.H. Lovecraft

straszne książki

źródło: empik.com

 

Opowiadania Lovecraf’a to dla mnie klasyk strasznych opowieści, na świecie znają je miliony, a specyficzny sposób pisania i opowiadania Philipa Lovecrafta można rozpoczynać po kilku linijkach.  Przerażające i wzbudzające niepokój opowiadania można znaleźć również wersji do słuchania na YT – polecam szczególnie wieczorem, kiedy leżysz już w łóżku. Ostrzegam tylko, że szybko nie zaśniesz.

 

 

3.Milczenie owiec Tomas Harris

straszne książki

źródło: empik.com

 

 

Jedna z kultowych powieści, która wzbudzała zaciekawienie, odrazę oraz dreszcze emocji. Historia kanibala zamkniętego w więzieniu i prowadzącego swoją demoniczną grę z psycholożką …. Przyprawia o ciarki do dzisiaj. Świetna ekranizacja z genialną rolą Jacka Nikholsona.

 

4. Upiór opery Gaston Leroux

straszne książki

źródło: empik.com

 

Historia najbardziej znana z musicalowych przedstawień ,,Upiór w operze”, jednak książka również przyprawia o ciarki. Mroczna opowieść o gotyckim charakterze. Główny bohater Eryk jest genialnym kompozytorem, który przez różne deformacje ciała ukrywa się w podziemiach opery. Zapałał on obsesyjną miłością do śpiewaczki Christine, jego pożądanie odkryje straszną stronę osobowości kompozytora.

 

5.Instytut Jakub Żulczyk

straszne książki

źródło: empik.com

Tej jednej książki jeszcze nie czytałam, ale słyszałam wiele pochlebnych opinii, że dobra, że mocna, nieprzewidywalna. Czy tak będzie w rzeczywistości? Zobaczymy. A tu Wam polecam opis ze strony wydawnictwa znak.com.pl:

,, Mam na imię Agnieszka. Moje mieszkanie mana imię Instytut. Dwanaście godzin temu zostałam w nim uwięziona. Mój dom jest moim więzieniem. Nie mogę z niego wyjść. Nikt nie może do niego wejść.

Kamienica w centrum Krakowa. Siedem osób, które nie mogą się z niej wydostać. Krwawy napis: „To nasze mieszkanie”, jest jedyną wskazówką, jaką otrzymują. Wkrótce rusza lawina makabrycznych zdarzeń. Czy komukolwiek uda się uciec? ‘’

 

Jakie straszne książki polecacie na listopad?

 

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook