Podróże

3 cechy najlepszej książki do czytania w podróży

Plecak już spakowany, mapy i przewodnik przewertowane trzy razy, aplikacje o noclegach i lokalach gastronomicznych w telefonie czekają na odpalenie. Ale, ale…. czegoś jeszcze brak. Dokładnie – książki. I to nie byle jakiej, ale takiej, co umili podróż.

DSC04949

Dla jednych książka to niezbędny przedmiot w podróży, bez którego nie wyobrażają sobie wyjazdu. Skraca męczącą podróż, pozwala przenieść się w inny wymiar, zapełnia czas. Dla innych może nie istnieć. Ja stanowczo należę do tej pierwszej kategorii, zawsze mam ze sobą coś do czytania. Czasem jest to książka, czasem gazeta, a jeszcze indziej, kiedy mam zapakowaną torbę, a mam do przebycia niedaleką trasę ze stancji na uczelnię wykorzystuję telefon i zgrywam e-booki. Wycieczka czy podróż do innego miasta jest doskonałym czasem na nadrobienie zaległości w lekturze, zapoznaniem się z nowymi przygodami ulubionego bohatera, czy nauczeniem się czegoś interesującego.

A Wy czytacie w podróży?

DSC07791

Ostatnio zastanawiałam się, jaką książkę powinnam zabrać na kolejny wyjazd i oto, co mi wyszło z tych rozmyślań:

Idealna książka w podróż

1.Ciekawa. Interesująca na tyle, by czas w długiej podróży mijał w zawrotnym tempie. Z wciągającą fabułą i krwistymi postaciami. Jednak nie może być zbyt trudna, ani skomplikowana, aby chwile oderwania od lektury nie powodowały zagubienia w historii. Dla mnie najlepsze są książki z gatunku: kryminał, thriller, lekkie książki o dramatycznych historiach jednak pisanych prostym językiem. Myślę, że każdemu spodoba się, co innego.

2.Lekka. W podróży ciężar bagaży liczy się podwójnie, szczególnie, jeśli jedziesz pociągiem, czy autokarem, albo zatłoczonym busem. I masz do przejścia od dworca do przystanku kilkanaście kilometrów. Wtedy lekka torba okazuje się wybawieniem. W miękkiej oprawie, ze stronami z cienkiego papieru – będzie doskonała do torebki.

3.O niewielkich rozmiarach. Sprawdzi się wydanie kieszonkowe, które jest doskonałe zarówno w krótkich jak i długich podróżach. Format mniejszy niż A5 będzie już w sam raz. Ważne, aby książkę można było łatwo wyjąć i schować, a ilość zajmowanego przez nią miejsca była niewielka.

DSC07793

4.? ? ? A jakie powinny być Twoje idealne książki, które zabrałbyś w podróż?

P.S. U mnie oprócz czytania wspaniałych książek, trochę warsztatowo, co sprawia mi sporo radości, odkrywanie potencjału w ludziach jest super. Szczególnie, gdy dostaje się informację o tym, że to, co robisz jest ok.

Układanka z Santorinnii powoli nabiera kształtów, a nawet jest już na ukończeniu dzięki przyjaciółce.

DSC07796

Znaczne postępy

DSC07797

Zostały tylko niebieskie

Na rozpakowanie czekają urodzinowe prezenty:

Zestaw do decoupage, na który jeszcze nie mam czasu, ale pomysły na szkatułki się klarują. Kto wie może niedługo zacznę przygodę z nową pasją.

Gry – DIXIT i SABOTAŻYSTA również czekają na swoją kolej i wolny wieczór, może już w weekend:)

DSC07794

DSC07747

A teraz zapraszam do zostawienia komentarza i jeśli masz ochotę zajrzyj do mnie na fb:

Serdecznie zapraszam:)

Buziaki na weekend:*

DSC07798

 

Zapisz

Share this Story
  • Podróże

    3 cechy najlepszej książki do czytania w podróży

    Plecak już spakowany, mapy i przewodnik przewertowane trzy razy, aplikacje o noclegach i lokalach gastronomicznych w telefonie czekają na odpalenie. Ale, ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Podróże

Zobacz również

Mikropodróże – jak być podróżnikiem we własnym mieście?

Mikropodróże, czyli co? Wpadłam ostatnio na to słowo ...

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook

Kawa do książki