Książki
Na skraju załamania

Na skraju załamania recenzja – kiedy umysł to Twój największy wróg

Na skraju załamania to druga książką B.A. Paris, którą przeczytałam, pierwsza to Za zamkniętymi drzwiamijej recenzję znajdziecie na blogu. Historia przedstawiona na okładce książki Na skraju załamania bardzo mnie zaciekawiła.  Morderstwo w środku lasu, zaniki pamięci u bohaterki, głuche telefony i coraz większe napięcie? Czy to może być dobra opowieść – powiem, że jak najbardziej.

Na skraju załamania – thriller, od którego nie będziesz mógł się oderwać

Cass Anderson mieszka w raz z mężem w pięknym domu, położonym na uboczu miasteczka obok lasu. Bohaterka wracając z zakończenia roku szkolne organizowanego przez przyjaciół w restauracji, przejeżdża przez mroczny skrót w lesie. Burza, ulewny deszcz i ciemny las sprawiają, że Cass chce jak najszybciej dostać się do domu. W czasie swojego powrotu zauważa stojący na uboczu drogi samochód i siedzącą w nim kobietę. Dziewczyna nie wie co robić, czy wychodzi i pomóc kobiecie, czy jednak nie. Obawia się, że mogłaby być to pułapka, dodatkowo kobieta nie wykonuje żadnego ruchu, że potrzebuje pomocy.

Na skraju załamania

Cass odjeżdża i obiecuje sobie zawiadomić o sytuacji policję. Jednak jej szwankująca pamięć znów ją zawodzi. Rano dowiaduje się, że w lesie niedaleko jej domu popełniono morderstwo. Od tego czasu bohaterka zaczyna przechodzić załamanie nerwowe. Nasilające się zaniki pamięci, nękające ją głuche telefony i męczące wyrzuty sumienia nie dają normalnie funkcjonować. Cass coraz bardziej pogrąża się w niepokoju i myślach o prześladującym ją mordercy.

Kobieta odcina się od znajomych, rezygnuje z pracy, szuka oparcia w mężu oraz swojej najbliższej koleżance. Czy oni jej pomogą? Czy Cass wszystko sobie wymyśliła i wpada w paranoje czy na jej życie rzeczywiście dybie morderca? Trzymająca w napięciu, intrygująca powieść, która wciąga nas w świat intryg, szwankującego umysłu i oszustw.

Historia z dreszczykiem

Na skraju załamania B.A. Paris dobrze buduje w napięcie, stopniowo poznajemy naszą bohaterkę oraz jej świat. Dowiadujemy się o jej przeszłości, która mocno uwiarygadnia jej postępowanie, poznajemy relacje jakie łączą ją z mężem, przyjaciółmi i pracą.

Intryga, w którą została wplątana Cass w ciekawy sposób okazuje jak sugestia, celowe wprowadzenie w błąd oraz samospełniająca się przepowiednia, w którą uwierzymy może zniszczyć nam życie.

View this post on Instagram

Czasem dobrze się zaskoczyć ? Nie spodziewałam się wiele po #naskrajuzalamania – myślałam, że będzie równie przereklamowana co #zazamknietymidrzwiami a jednak nie ? Muszę jeszcze dopracować recenzje, ale pojawi się niedługo ? A tu kilka moich jesiennych niezbędników, gruby szal w kratkę z tamtego roku, jest cieplutki i miły i zapomniałam, że go mam ? Najwygodniejsze #botki na świecie też z poprzedniego sezonu i #ramoneska kupiona nie wiem kiedy ?Chyba czas na coś nowego, jesiennego. A Wy macie swoje ulubione jesienne ubrania na wyprawy do księgarni i kawiarni? #bookmorning #bookish #bookandfall #jesienneniezbedniki #szal #czasnasweter #książka #przwczytane #piszerecenzje #czytaj #dobreksiazki #bibliophile #photooftheday #igreadsbooks #zaczytana #flatlaybook

A post shared by czytaj-na-walizkach.pl (@czytaj_na_walizkach) on

Thriller, który wciągnie Cię w zagadkę pełną mylnych tropów i ślepych zaułków. Osobiście lubię thrillery i dają mi niezwykłą przyjemność. Szczególnie kiedy mam szansę szukanie prawdziwych związków przyczynowo –  skutkowych, rozwiązywanie zagadki i szukanie mordercy.

Po przeczytaniu jednej czwartej Na skraju załamania podejrzewałam, kto może stać za intrygą. W życiu przeczytałam sporo kryminałów, powieści sensacyjnych i thrillerów dlatego pewne motywy są mi już znane i dość przewidywalne.

Mimo wszystko dobrze się bawiłam czytając książkę. Może sprawiła to lepiej nakreślona psychologia postaci, ich niejednoznaczność. A może tempo akcji lub cały zamysł na fabułę był lepiej przemyślany, ale Na skraju załamania była dla mnie wieczorną przyjemnością.

Polecam jeśli szukanie thrillera, z ciekawie nakreślą intrygą, wiarygodną bohaterką i lubicie rozwiązywać trudne zagadki.  W Na skraju załamania nie zawsze Ci, których obwiniamy rzeczywiście stoją za złymi uczynkami.

Tytuł: Na skraju załamania

Autor: B.A. Paris

Liczba stron: 350

Wydawnictwo: Albatros

Zobacz recenzję Za zamkniętymi drzwiami B.A. PAris

Summary:

3,5

Thriller, w którym morderca i własny umysł nie dają bohaterce nawet chwili wytchnienia

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook