Książki
moc-srebra-książka-fantasy

Moc srebra Naomi Novik recenzja

Rzeczywistość bohaterów książki Moc srebra, to świat śmiertelników i niezwykłych istot – lodowych demonów, którzy zabierają ludziom złoto. Mieszka w nim Mirjem, która wraz z rodziną próbuje przetrwać w niegościnnych rejonach Litwasu. Kiedy zdecyduje się przejąć interes ojca i będzie zarabiać jako lichwiarka, jej życie całkowicie się zmieni. Naomi Novik zbiera swoich czytelników w świat Mocy srebra, gdzie znajdziemy tajemnice, magię oraz uczucia zdolne uratować najbliższych.

Moc srebra – kiedy serce jest skute lodem

Młoda dziewczyna zaczyna odnosić sukcesy w ściąganiu długów, powoli stabilizuje się sytuacja jej rodziny. Dodatkowo przyjmuje na służbę Wandę – również młodą kobietę, która ze wszystkich sił stara się uwolnić od brutalnego ojca.

Dziewczyną, która zaczyna zmieniać srebro złoto ściąga na siebie nie tylko uwagę ludzi, ale również zaczyna się nią interesować król Starzyków – lodowych demonów, które panują nad zimą. Niestety, niezwykła biegłość w liczeniu, przysparza żydowskiej dziewczynie sporych kłopotów. Jej sytuacja staje się bez wyjścia, jeśli nie zmieni starzykowego srebra straci życie, jeśli to zrobi, lodowy demon zabierze ją do jego świata.

Losy dziewczyny przecinają się z córką księcia Wyżni, która staje się za sprawą niezwykłego srebra carycą. Irina oraz Mirjem zdane na łaskę demonów, podejmują nierówną walkę o swoje życie, bliskich i świat jaki znają.

moc-srebra-książka-fantasy

Silne bohaterki i interesujące przygody, czyli fantasy w dobrym stylu

Najciekawszym elementem powieści Moc srebra są bohaterki – Mirjem, Wanda i Irina. Dziewczyny z krwi i kości, silne i niezależne, choć nie pozbawione wad. Zdecydowane bronić siebie i swoich rodzin, nie stronią od trudnych decyzji i podejmują nawet ryzykowne przedsięwzięcia, kiedy widzą choć cień szansy.

Bardzo mi się podobał rozwój tych postaci na stronach powieści. Ich powolne dojrzewanie, bardziej odważne decyzje oraz wsparcie jakie sobie niekiedy dawały.

Książka rozkręca się powoli, co może być na początku zniechęcające. Jednak warto przebrnąć przez przydługi początek, aby dać się porwać zawiłej intrydze, walce śmiertelników z władcami zimy oraz doświadczyć razem z bohaterami niezwykłych zwrotów akcji. Powodują one, że niedawni antagoniści stają się sprzymierzeńcami w obliczu większego zła.

Interesująca powieść fantasty, której wartością są bohaterzy oraz wykreowany świat. Gradka dla fanów gatunku, jak i dla osób, które pragną czytać o losach i zmaganiach silnych bohaterek. Oraz mają ochotę na parzenie się do nierzeczywistego, jednak mocno zbliżonego do naszego, świata.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Dom Wydawniczy ,,REBIS”

Tytuł: Moc srebra

Autor: Naomi Novik

Liczba stron: 503

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy ,,REBIS”

Inne książki z wydawnictwa ,,REBIS” – Krwawy las

 

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Jak wytresować lorda. O elitarnych szkołach z internatem

Kiedy wybierasz do czytania reportaż, wiedz, że zostaniesz ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook