Bez kategorii

Misz-Masz Rzecz o pisaniu

Patrzę na ten mój blog i patrzę i wiem, że kilku rzeczy brakuję. Między innymi regularności, jakiejś systematyczności w dodawaniu postów, jednak nie wiem czy to wakacje, czy to co się dzieje wokół mnie powoduje, że mam mniejszą motywację do ograniania pisania. Z jednej strony chce pisać i pomysłów nie brakuje , z drugiej czas gdzieś umyka, brak konkretnie wyznaczonej godziny, że siadam i piszę. Ale zaraz, przecież ja tak nie mam!

Niedzielne smaki(21)

Moje pisanie to spontaniczne wypluwanie myśli, obrabianie pomysłów i dzielenie się przemyśleniami. To czasami długie noszenie tematu i próbowanie go, ubieranie w słowa, dopasowywanie formy i stylu. Czasami dłużej mi zajmuje ułożenie tego, co chce napisać w głowie, niż przeniesienie tego do pliku. A zazwyczaj bywa tak, że mimo wszystko to co napiszę i tak wygląda inaczej niż myślałam. W pisaniu daję kawałek siebie, ważne aby tekst mówił o czymś. Jak zostanie przyjęty, cóż każdy może mieć swoją opinię, grunt to nie brać wszystkiego do siebie i pisać mimo wszystko.

DSC08816

Wisła

DSC08813

Chwila na relaks

Ostatnio odczuwałam przymus ułożenia swojego życia, zorganizowania pracy, nowej przestrzeni do życia, jakiegoś odnalezienia się w całkowicie nowej rzeczywistości. Czy mi wyszło? Nie wiem, próbuje, testuje i zmieniam swoje podejście do wielu spraw. Widzę jak ewoluują się moje relacje z rodziną, przyjaciółmi, nowi ludzie również zajmują miejsce w moim świecie. Zmęczenie, wątpliwości i zniechęcenie to małe potworki, z którymi walczę. Powtarzam sobie, że początki są trudne, ale one mijają. Rozwija się umiejętności, zdobywa doświadczenie, poznaje lepiej ludzi, którzy wydawali się niedostępni. Wiem, co jest obecnie najważniejsze, to cierpliwość – do zmian, bo są procesem, do ludzi, bo zazwyczaj stają na mojej drodze Ci skomplikowani, do pracy- bo wszystko przed mną.

CAM01343

Wakacje w mieście

Ostatnio było trochę przepisów:

Moja relacja z podróży do Poznania: jeszcze raz powiem, to naprawdę świetne miasto

A przed mną super wyjazd do Gdańska, wyjazd o 5.00, przyjazd ok.24.00, czyli w około 20h dookoła Gdańska.

Polecam mój pierwszy wywiad o miejscu jakiego jeszcze nie było na mapie Warszawy, ukazał się w Magazynie PRZESTRZEŃ

Kilka ciekawych linów, które mnie zaintrygowały w ostatnim tygodniu:

Ciekawe konferencje TED na temat psychologii:

Portal, który pomoże Ci znaleźć znajomych, osoby na wspólne wyjście czy spotkanie

DSC08832

Rybki w Kielcach, które mnie zachwyciły:)

Zapisz

Share this Story
  • Bez kategorii

    Misz-Masz Rzecz o pisaniu

    Patrzę na ten mój blog i patrzę i wiem, że kilku rzeczy brakuję. Między innymi regularności, jakiejś systematyczności w dodawaniu postów, ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Bez kategorii

Zobacz również

Co zobaczyć w Kampinosie, czyli komary mutanty, strach przed kleszczami i gramy w zielone

Wyprawa do Kampinoskiego Parku Narodowego chodziła nam po ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook