Podróże
Mikoropodróże

Mikropodróże – jak być podróżnikiem we własnym mieście?

Mikropodróże, czyli co? Wpadłam ostatnio na to słowo i myślę, sobie, że przecież ja jestem specjalistką od takich wypadów 😉Ja tak podróżuje całe życie. Za nową górkę, za wysoki wieżowiec, do lasu obok, czy w poszukiwaniu małych miast i miasteczek. Mikrowyprawy, to mój sposób na poznawanie okolicy, Warszawy, ale też odkrywanie nowych miejsc po za jej obrębem. A teraz wybierz się ze mną na mikropodróże i dowiedz się dlaczego mogą zmienić Twoje życie.

Mikropodróże – oprócz błękitnego nieba, nic mi dzisiaj nie potrzeba

Praca, praca, praca, czasami do 17.00 czasami do 15.00, ale jeszcze obiad, sprzątanie, może jakaś książka. A gdyby tak wyciągnąć wygodne buty, wsiąść w tramwaj i pojechać na drugi koniec miasta?

A może za miast w weekend spędzać czas w dobrze znanym parku, zapakować przekąski i koc i wybrać się do całkiem nowego miejsca, tuż tuż obok wielkiego miasta jak np. Park Arkadia czy Żelazowa Wola

Małe wycieczki, krótkie wypady i odkrywanie miejsc w swoim mieście czy miejscowości to mikropodroże. Wyprawy do których nie trzeba specjalnych sprzętów, ani dużej ilości czasu. Wystarczy tylko chęć, popołudnie lub weekend i otwarcie na nowe.

Aż sami możemy się zdziwić, jak nasze miasta są pełne tajemnic, ciekawych zakątków, nieodkrytych parków, czy wyjątkowych kawiarni schowanych w podwórkach. Wystarczy tylko poszukać.

Tym, którzy chcą więcej, mogą pomyśleć o wyprawie za miasto. Często wokół dużych znanych miast, takich jak Wrocław, Warszawa, Toruń, czy Poznań lub Lublin – leżą mniejsze miejscowości i miasteczka, które są pełne uroku, świetnych miejsc do odwiedzenia dla par, rodzin z dziećmi, a także na przyjacielskie spotkania.

Po co mikropodróże?

Świat jest taki ciekawy, a my często narzekamy, że nie mamy czasu go poznawać. Mikropodróżowanie dają taką szansę, to sposób nie tylko na fantastyczne spędzanie wolnego czasu, ale także na odkrywanie zachwytów nad przyrodą, architekturą i historią. To zaprzeczenie powiedzenia ,,cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Mikropodróże

Dodatkowo przebywanie na świeżym powietrzu, spacery, rower to dodatkowa aktywność fizyczna, której nie warto się pozbawiać. Mikowyprawa może być niespodzianką dla dzieci np. kiedy teraz jesienią wybierzemy się na farmę dyń, do minizoo, czy na rajd po najciekawszych placach zabaw w naszym mieście.

Mikropodróże to też świetny pomysł na randkę. Nie trzeba iść do restauracji czy do kina, możesz zabrać swoją ukochaną czy ukochanego na nocne zwiedzanie miasta, wyprawę do ciekawego zakątka w dzielnicy, w której jeszcze nie była, czy np. za miasto do Żelazowej Woli czy Zamościa.

Uwielbiam mikropodróże, razem ze swoim mężem, przyjaciółmi przepadamy za wyjazdami za miasto i cieszeniem się odkrywaniem nowych miejsc. Czasami nie mam możliwości polecieć gdzieś daleko do Paryża, Monako czy Nowego Jorku. Jednak można uprawiać turystykę nawet w wielkich miastach, trzeba tylko chcieć poznawać okolicę, dać się jej zachwycić i otworzyć się na przygodę.

Polecane miejsca na mikro wyprawy:

W Warszawie:

Warszawa z dziećmi

Super urlop w mieście

Co robić w Warszawie zimą?

W Polsce:

3 dni w Gdańsku

Mazury na weekend

W Europie:

Magiczny Budapeszt w 3 dni

A Ty gdzie odbyłeś ostatnią mikrowyprawę?

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Podróże

Zobacz również

Pakowanie na wyjazd, czyli jak zaplanować krótką podróż?

Odpoczywam, kiedy wyjeżdżam, a Ty? U mnie krótka ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook