Rozwój
metoda miracle morning

Metoda Miracle Morning – czyli cudowne poranki

Poranne wstawanie nie należy do rzeczy, które bardzo lubię. Jednak im więcej czytam o osobach, które odniosły w swoim życiu sukces, które działały i realizowały swoje marzenia, tym częściej natykam się na informację, że bardzo efektywnie wykorzystywały swoje poranki. Postanowiłam sprawdzić, czy coś w tym jest i jak podziała na mnie produktywne wykorzystanie porannych godzin. W celu przygotowań sięgnęłam po książkę Fenomen poranka Elrod’a Hal, który opracował metodę Miricale Morning.

Czym jest metoda Miracle Morning?

W książce Fenomen Poranka Elrod Hal opisuje swój przypadek, a także wielu innych osób, które wykorzystują Miracle Morning w swoim życiu. Jest to metoda, która pozwala na efektywne wykorzystanie czasu, który mamy rano. To dzięki wcześniejszemu wstawaniu mamy szansę zrobić te rzeczy, na które nigdy nie było czasu: ćwiczenia, rozwój, dobre śniadanie czy chwila refleksji.

Autor uporządkował swój poranek w oparciu o sześć zasad, a raczej czynności, które wykonuje każdego dnia stając wcześniej, niż dotychczas. Konkretna godzina, czas przeznaczony na 6 aktywności i systematyczność może dać niezwykłe efekty. Elrod Hal znalazł sposób na poranek idealny, który zbliża nas do naszych celów.

S – Silence (medytacja)

A – Affirmations (afirmację)

V – Visualization (wizualizacje)

E – Exercise (ćwiczenia)

R – Reading (czytanie wartościowej książki)

S – Scribling (pisanie)

Polecam Ci przeczytać książkę Fenomen Poranka i zainspirować się jego historią i opisywanymi w niej przypadkami.

metoda miracle morning

Metoda Miracle Morning moje testy

Postanowiłam sprawdzić metodę Miracle Morning u siebie. Nie lubię rano wstawać, nigdy nie było to mocną stroną, choć kiedy wiedziałam, że muszę to obowiązkowość brała górę.

Jednak postanowiłam spróbować, wstawałam o 6.30 i 30 minut przeznaczałam na aktywności, które mnie cieszą i rozwijają – jogę, dobre śniadanie, czytanie oraz pisanie. Nie podjęłam się porannej, systematycznej medytacji – niestety usypiała mnie.

Miesiąc porannego wstawania i praktykowania założonych przez mnie aktywności działał niesamowicie motywująco. Zanim wyszłam do pracy czy usiadłam przy biurku już tak dużo zrobiłam dla siebie! To było niesamowite uczucie, że sprawy, które były dla mnie ważne, a często schodziły na dalszy plan wreszcie znalazły swoje miejsce.

Czasami nie było prosto, łóżko kusiło, a w głowie kłębiły się myśli, że może lepiej rozpocząć pracę wcześniej, a nie przeinaczać go na swój własny rozwój. Jednak moje postanowieniem było bardzo silne, a dopływ pozytywnych emocji po wykonaniu aktywności, skutecznie mnie chroniły przed zarzuceniem projektu.

Uważam, że to był bardzo udany eksperyment.

Metoda Miracle Morning – jak ją zmodyfikowałam i co wykorzystuję na co dzień?

Od pełnego miesiąca, gdzie metoda Miracle Morning towarzyszyła mi co rano, minęło trochę czasu. Obecnie korzystam z jej dobrodziejstw, jednak dostosowując ją do swoich możliwości i potrzeb.

Często złe samopoczucie w ciąży utrudnia mi poranne wstawanie czy spokojne wysypianie się. Wtedy nie katuje się porannym zrywaniem się z łóżka, wiem, że mi to nie służy. Jednak trzymam się swojej rutyny

 • porannych ćwiczeń na kręgosłup lub jogi – 15 minut,
 • przygotowania dobrego śniadania,
 • poczytania książki rozwojowej – 15 minut,

Obecnie mój Miracle Morning trwa od 30 do 45 minut.

Pianie w dzienniku przeniosłam na wieczory, podobnie jak próby z medytacją.

metoda miracle morning

Mój poranek to też sprawy porządkowe w domu – ścielenia łóżka, odkładanie rzeczy na miejsce czy drobne prace domowe – dzięki temu mam poczucie, że przestrzeń wokół mnie jest uporządkowana i łatwiej mi pracować, odpoczywać czy wracać do takiego domu.

Cały czas szukam swojego sposobu na najbardziej efektywny i energetyczny poranek. Moje pomysły zmieniają się w zależności od tego w jakim jestem stanie, a obecnie ciąża powoduje, że potrzebuje i chce zwolnić i zadbać o siebie i swojego maluszka. To co, najbardziej mi służy to rutyna.

Podziel się, jak wygląda Twój poranek? Metoda Miracle Morning jest Ci znana?

Sprawdź, e-book ,,Droga do siebie. 7 technik, które odmienią Twoje życie” i poznaj wspaniałe praktyki, które pomogą Ci żyć na własnych zasadach i zadbać o swoje potrzeby.

Share this Story
 • pomysłów na rozwój
  Rozwój

  9 pomysłów na rozwój osobisty – tylko 15 minut!

  Nasz własny rozwój nie dość, że daje satysfakcję, to w ogromnym stopniu przyczynia się do polepszenia jakości naszego życia prywatnego i ...
 • metoda miracle morning
  Rozwój

  Metoda Miracle Morning – czyli cudowne poranki

  Poranne wstawanie nie należy do rzeczy, które bardzo lubię. Jednak im więcej czytam o osobach, które odniosły w swoim życiu sukces, ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

Walentynki w domu – 3 sposoby jak zrobić sobie miłe chwile

Walentynki – dla jednych święto komercji, dla innych ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook