Bez kategorii

Małe oszczędzanie, wrzesień i ciekawe linki

To naprawdę wrzesień? Słońce przypieka jak w środku wakacji, piękna pogoda skłania, aby codziennie jak najwięcej czasu spędzać na dworze. Dlatego tak często wychodzę z książką do parku, a wszystko możecie zobaczyć na moim Instagramie.

Małe oszczędzanie

Dla mnie wrzesień jest miesiącem racjonalnego wydawania pieniędzy i zatroszczenia się o mój budżet. Próbowałam wiele razy zapisywać ile i na co wydałam, prowadzić arkusze kalkulacyjne z wydatkami, ale niestety zawsze się to kończyło zarzuceniem tematu. Jednak odkryłam prostszy sposób na małe oszczędzanie – odkładanie z każdego wpływu gotówki, jakiejś części na konto oszczędnościowe.

małe oszczedzanie

Nie ustalam ile to będzie ze względu na moje nieregularne wpływy, ale choć najmniejsza kwota to przybliżenie do określonego celu. Plus zaokrąglanie kwot do pełnych 10zł to na razie moje pomysły na małe oszczędzanie. Bardzo inspirujące informacje o oszczędzaniu możecie znaleźć na blogu pieniadzjestkobieta.pl – przystępne rady, bardzo pomocne wskazówki i dużo wsparcia jeśli chodzi o budowanie swoich finansów.

Garść ciekawych linków

Przeglądając internety natknęłam się na bardzo ciekawy artykuł dotyczący mitów komunikacji werbalnej. Słyszeliście o tym, że jak patrzysz w prawo to coś sobie przypominasz, a jak w lewo to zmyślasz? Zobaczcie, co na ten temat mają do powiedzenia naukowcy.

male oszczedzanie

Poruszył mnie artkuł z Wysokich Obcasów – Gotowe na plaże, o tym jak bardzo presja społeczna wymaga od nas – kobiet bycia idealnymi. Kreowany wizerunek perfekcyjnej kobiety zaburza nie tylko samoocenę, ale wpływa na problemy z rówieśnikami, relacje z partnerem czy przyczynia się do wypaczenia obrazu własnej osoby przez nastolatki. Dużo na temat narzucanie kobiecie różnych ról, nowoczesnym feminizmie i tym jak kochać siebie taką jaką się jest, pisze Sylwia na rosaline.com.pl

Co nowego #3 ?

Zapraszam do pobierania jesiennej listy to do i małego pomocnego plannera, szczególnie w planowaniu zakupów. Wczoraj zrealizowałam dwa punkty – ugotowałam zupę dyniową i odwiedziłam nowe miejsce w Warszawie – Park Szczęśliwicki – jest piękny.

jesien

Coś dla książkoholików, czyli gdzie można kupić tanie książki stacjonarnie.

Mój kryzys – czyli dlaczego czasem jest trudno i co robić, aby wiedzieć, ze kryzysy są rozwojowe – dzięki, że to mi przypomnieliście.

Recenzja bardzo ciekawej książki na trudny temat – ,,Niezapominajki” Moniki Fudali

ksiazki

I tekst jak walczyć z ograniczeniami na podstawie mojej historii. Zapraszam Was do dzielenia się ze mną waszymi historiami. Bardzo mnie inspirują.

A na koniec mały filmik motywacyjny. Pomaga jak kryzys dokucza.

Macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na małe oszczędzanie?

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Bez kategorii

Zobacz również

Co zobaczyć w Kampinosie, czyli komary mutanty, strach przed kleszczami i gramy w zielone

Wyprawa do Kampinoskiego Parku Narodowego chodziła nam po ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook