Podróże

Majówka w Warszawie – 5 powodów, aby zostać w stolicy

W tym roku Majówka u mnie taka mało polska – nigdzie nie jadę, nie planuję grilla i do tego będę mieć dyżur w pracy (na szczęście tylko w jeden dzień). Jednak się nie załamuję, bo jak wiecie są powody, dla których nie jeżdżę na Majówkę, a dodatkowo tu, gdzie obecnie mieszkam, czyli w Warszawie dzieje się całkiem sporo, więc bierzcie kalendarz i zapisujcie, szczególnie jeśli nie macie planów lub jesteście z Warszawy.

Majówka w Warszawie – czy warto zostawać?

Warszawa da się lubić. Przynajmniej ja wyznaje taki pogląd, a na początku miałam całkiem inne zdanie. Parki, muzea, koncerty – ich nie brakuje na co dzień, a co Warszawa oferuje od święta? Jeszcze więcej – rozpoczyna się Sezon Wisła, rusza Park Fontann, a z okazji Święta 1 maja i 3 maja w mieście mają miejsce wydarzenia związane z polską historią oraz upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Kto chce rozłoży się nad Wisłą z kocykiem i pogrilluje kiełbaski, a kto będzie miał ochotę pośpieszy na koncert Chopinowski czy wystawę do galerii – dla każdego coś dobrego. Za to lubię Warszawę, za tę jej różnorodność.

Majówka w Warszawie

Majówka w Warszawie

1.Park Fontann

Rozpoczęcie sezonu 1 maja – niezwykłe widowisko, które łączy ze sobą wodę, światło i dźwięk. Pokazy multimedialne mają miejsce w każdy piątek i sobotę o 21.30 i 22.00. W tym roku w roli głównej Warszawskie Syreny, więc będzie co oglądać. Jeśli lubicie pokazy laserowe, kochacie fontanny, to musicie to zobaczyć.

2.Food tracki nad Wisłą

Lubisz dobrze zjeść, próbować nowych smaków i rozkoszować się jedzeniem na świeżym powietrzu? Jeśli tak, to wiedz, że od 28 kwietnia food tracki wracają na wybrzeże. Znów zjesz przepyszne skrzydełka z kurczaka, naleśniki, burgery czy tortille, popróbujesz praktycznie każdej kuchni pod amerykańskiej po wietnamską, marokańską, czy węgierską. Tu możesz zlokalizować food track.

Majówka w Warszawie

3.Plażuj nad Wisłą

Od 1 maja znów pojawią się bezpłatne leżaki nad Wisłą, a także ruszają nadwiślańskie kluby – Cud nad Wisłą, Pomost 511, Temat Rzeka i wiele innych, każde z miejsc oferuje bogatą ofertę kulturalną i rozrywkową. Dodatkowo nad Wisłą możesz nie tylko się opalać, grać w piłkę plażową lub imprezować, ale także skorzystać z promu, wodnego tramwaju, czy statku i spędzić Majówkę w Warszawie pływając po Wiśle.

Tramwaj wodny ,,Wars” rejs ok. 1h 50 min, przystanek most Poniatowski, około 150 miejsc.

Statek ,,Zefir” rejs ok. 1,5h, przystań Podzamcze, kierunek Serock, powrót do Warszawy ok.18.00

Ceny biletów i szczegółowe informacje strona ZTM

4.Majówka w Warszawie – Łazienki Królewskie

Park i rezydencja przygotowały wiele atrakcji dla odwiedzających z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – Piknik Europejski (1 maj), darmowy wstęp do Muzeum (1-3maj 10.00-18.00), parada orkiestry, gry i zabawy i o wiele więcej.

Majówka w Warszawie

Majówka w Łazienkach Królewskich to impreza zorganizowana 3 maja od 10.00-17.00 w stylu XVIII wieku. Stroje z epoki, dworskie gry i zabawy, muzyka z dawnych lat i to wszystko całkowicie bezpłatnie. Szczegółowy plan wydarzeń w Łazienkach Królewskich.

5.Pieszo przez Warszawę

Dla fanów aktywnego wypoczynku znalazłam pieszą wycieczkę – I etap Warszawska Obwodnica Turystyczna 19km.  Punkt spotkania Dworzec Centralny – 1 maj, godz.10.00.

Majówka w Warszawie

Przyznacie, że różnorodnie? A to tylko niektóre atrakcje, które mogą Was spotkać, jeśli postawicie na Majówkę w Warszawie. Tutaj znajdziecie jeszcze więcej bezpłatnych wydarzeń, które mogą Was zainteresować, od warsztatów, przez koncerty, po imprezy w klubach po dni Star Wars i wystawy malarskie.

A Wy gdzie się wybieracie na Majówkę?

Wiecie o jeszcze jakiś ciekawych wydarzeniach w Warszawie w trakcie Majówki?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Podróże

Zobacz również

Pakowanie na wyjazd, czyli jak zaplanować krótką podróż?

Odpoczywam, kiedy wyjeżdżam, a Ty? U mnie krótka ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook