Książki

Magia słów – jak pisać lepiej?

Ostatni będą pierwszymi. Tak głosi przysłowie i tym razem się sprawdza. Choć przeczytana na końcu mojego bułgarskiego urlopu, to jako pierwsza zrecenzowana. Za dawkę inspiracji, motywacji i pomysłów na opowiadania.

O pisaniu słów kilka

Pisać o książce, która uczy jak pisać lepiej, jest trudne, a nawet bardzo trudne. Chciałabym wykorzystać wszystkie wskazówki autorki, wypróbować pomysły i sprawić, aby moje teksty były lepsze. Czy się uda? Zobaczymy. Jedną z głównych idei ,,Magii słów” jest to, że aby być coraz lepszym, trzeba ćwiczyć i to dużo.

Joanna Wrycza-Bekier stworzyła książkę, która przyda się nie jednemu adeptowi pisarstwa. Jest dobra zarówno dla początkujących pisarzy, dziennikarzy, jak i autorów tekstów internetowych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jedni pomysły na nowe historie, inni wskazówki jak pisać lepsze zdania i dlaczego niektórych słów lepiej unikać. Innych może zainteresować schemat budowania opowieści, czy strategie stopniowania napięcia lub praca nad długimi zdaniami.

,,Magia słów” to książka, która inspiruje, a pod jej wpływem chcesz siąść przed komputerem i pisać w nieskończoność. Gdzieś znika lęk przed pustą kartką (o którym też pisze autorka), a pojawiają się pomysły, nowe zwroty, historie sam składają się w całość.

Język książki, a także cała jej formuła jest bardzo przystępna i wciągająca, prosty styl, który w rozwiewa po kolei obawy adepta pisarstwa i intrygujący sposób przedstawia kolejne zagadnienia zyska wielu zwolenników.

magia slow

Moje wrażenia – Magia słów

,,Magia słów” jest dla mnie kolejną książką, z której mogę czerpać, aby sprawiać, że budowany przez mnie świat będzie bardziej żywy i wciągający. Gramatyka przestaje być straszna, a zaskakujące połączenia barw, dźwięków i zapachów, które wzbogacają historie są na wyciągnięcie ręki.

Obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy marzą o napisaniu własnej powieści, opowiadania czy lepszego artykułu. Gęsto okraszona cytatami z wielkich dzieł, szczególnie rozdział ,,Lekcja Iana Fleminga” była niezwykle barwna i pouczająca, autorka odwołuje się do stylu autora opowieści, którego bohaterem jest James Bond. Pokazuje, jak krótkie zdania, odwołanie do doświadczeń czytelnika i krwisty bohater sprawiają, że historia jest bliska kolejnym pokoleniom.

Chcesz pisać lepiej, dowiedzieć się jaki czasownik nie zanudzi czytelnika i dlaczego kolory, zapachy i smaki są ważne? Weź ,,Magię słów” do ręki i usiądź na miękkim kocu i daj porwać się urzekającej lekcji pisania. Tylko przygotuj sobie kilka kartek w pobliżu, nie oprzesz się wypróbowaniu niektórych ćwiczeń.

Czytaliście ,,Magia słów? Jak wasze wrażenia? Może znacie inne tytuły książek traktujące o tym jak pisać lepiej?

Może Was zainteresuje wcześniejsza recenzja ,,Wszyscy jesteśmy hipsterami”

Tytuł: Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy

Autor: Joanna Wrycza-Bekier

Ilość stron: 243

Wydawnictwo: Onepress

Share this Story
  • Książki

    Magia słów – jak pisać lepiej?

    Ostatni będą pierwszymi. Tak głosi przysłowie i tym razem się sprawdza. Choć przeczytana na końcu mojego bułgarskiego urlopu, to jako pierwsza ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Recenzja Kwestia ceny Zygmunt Miłoszewski – niezwykłe zlecenie

Sensacyjno-przygodowa książka z ogromnymi pokładami humoru czy powieść ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook