Rozwój

Ludzkie gadanie – w sidłach oczekiwań

Trend ostatnich lat to wszechobecny rozwój osobisty –  dążenie do udoskonalenia własnej osobowości, zdobywania kolejnych umiejętności, ulepszania związków, bliskich, domu i całego swojego życia. Masz być bardziej fit, bardziej eko, bardziej naj i w ogóle – perfect. Jeśli taki będziesz, to możliwe, że kilka osób powie Ci, że Cię podziwia, inne będą patrzeć z zazdrością na zmiany zachodzące w Tobie i Twoim życiu.

CAM01018

Dążenie do ideału

Jednak znajdą się też tacy, a będzie ich niemało, którzy skrytykują, powiedzą, że ,,Już nie jesteś sobą”, ,,że to czy tamto” ( wstaw co chcesz- pieniądze, kariera, związek, miłość itp. ) uderzyło Ci do głowy. Dla nich nie będziesz ok, znów nie będzie im pasowało, jaki jesteś, ani to, co robisz. Kiedy odniesiesz sukces będą Ci zazdrościć, a w oczy często mówić gładkie słówka. Jeśli znajdziesz się na dnie znajdą się tacy, którzy będą Cię krytykować, że jesteś słaby, małowartościowy.

Ludzkie gadanie – czyli w sidłach oczekiwań

Ludzie zawsze będą gadać, nie ma takiej możliwości by dopasować się do ich oczekiwań. Nigdy się to nie uda (każdy wie lepiej). A wiesz, dlaczego? Bo każdy ma wobec Ciebie inne oczekiwania, nawet obcy człowiek tworzy sobie kolejną wizję Ciebie. Nie ma tu miejsca na prawdę, Twoje zalety czy wady. To zazwyczaj czysta projekcja wrażeń i myśli innych osób. Co możesz z tym zrobić? Raczej nic. Znaczy możesz się przejmować, zastanawiać, układać swoje życie pod dyktando innych. Ale czy tego chcesz? Czy tak właśnie ma wyglądać Twój świat, że za każdym razem, masz zmieniać się dla kogoś i pod jego wizję?’

Bycie dla siebie

Z drugiej strony możesz zastanowić się, czego Ty właściwie chcesz? Co masz zrobić z własnym życiem, jakie pomysły chcesz zrealizować, a na jakie na pewno nie masz ochoty. Nie musisz wszystkim pasować, każdy nie musi Cię lubić, ani chwalić. Ważne byś to ty był zadowolony z siebie. Byś był najlepszą możliwą wersją siebie samego. Jednak na początek musisz widzieć, kim tak naprawdę jesteś i gdzie zaczynają się Twoje oczekiwania względem siebie, a kończą innych. Zamiast znów przejmować się cierpkimi słowami bliskich, krytyką nieznajomych zastanów się, czego potrzebujesz i co jest tak naprawdę dla Ciebie ważne.

P.S.Przeprowadzka się udała, choć było ciężko. Teraz potrzebuje już wiosny.

oczekiwań

Wiosenny szafirek, dla mnie symbol wiosny

oczekiwań

Wiosenna pogoda

Share this Story
  • Rozwój

    Ludzkie gadanie – w sidłach oczekiwań

    Trend ostatnich lat to wszechobecny rozwój osobisty –  dążenie do udoskonalenia własnej osobowości, zdobywania kolejnych umiejętności, ulepszania związków, bliskich, domu i ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

Jak czuć się dobrze ze sobą? Co z tą akceptacją?

Miałaś, kiedyś tak, że czułaś się jak milion ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook