Rozwój
letnia lista wdzięczności pisanie

Letnia lista wdzięczności – Plansza do pobrania

Szumiące zboża i słońce, które wypala piegi na moim nosie. Żółte słoneczniki, które wodzą pełnymi główkami za swoim ulubionym przyjacielem, które złoci je obficie. Krótkie sukienki powiewające na wietrze i pyszne soczyste owoce, których sok lepi dłonie o każdej porze dnia i nocy. Lato, moje lato. Skojarzeń mam tysiące, choć to nie było moje ulubione lato, to będę je wspominać dobrze, a na podsumowanie letnia lista wdzięczności

Letnia lista wdzięczności, czyli co było ważne i dlaczego dobre

Kiedy nie masz urlopu, a krótkie dni wolne dodane do weekendów, to starasz się wycisnąć z każdej minuty jak najwięcej. Nie tylko odpoczynku i leniuchowania, ale również wrażeń i produktywności. Mimo potrzeby tworzenia, przymusu ciągłej pracy – zwolniłam.

Zrezygnowałam z kilku dodatkowych zajęć w połowie czerwca, przestawiłam się na tryb odpoczynku weekendowego i szukania okazji do mini wyjazdów  i było ich kilka Żelazowa Wola, Park Romantyczno-Sentymentalny Arkadia, czy coroczny wypad z przyjaciółmi nad jezioro na pojezierzu łęczyńsko-włodawskim (woj. Lubelskie).

Były spotkania i piwka pite na Bulwarach Wiślanych. Wyprawy do lasu i w poszukiwaniu słoneczników (więcej możecie zobaczyć na Instagramie). Kupowanie świeżych warzyw – ogórki w żadnym innym miesiącu tak nie smakują jak w czerwcu, a początek lata zawsze będzie truskawkowy.

To lato to też zmaganie z samą sobą, ze swoim perfekcjonizmem, stresowaniem się i poczuciem, że zawsze trzeba coś robić. To próba odpuszczania i uczenia się siebie. Swoich potrzeb, bardziej słuchania niż impulsywnego działania. To też układanie wspólnej przyszłości i stopniowe podejmowanie ważnych decyzji.

Po co robić letnie podsumowanie?

Może nigdzie nie wyjechałaś na dłużej tak jak ja? A może byłaś w wielu miejscach lub urlop odkładasz na inne miesiące? Jeśli tak, to możesz mieć wrażenie, że to lato przebiegło i nic po nim nie zostało. A jednak ja chce Ci pokazać ile zebrałaś doświadczeń i pięknych momentów, które pomogą Ci zapakować lato w symboliczną szklaną kulę i oglądać, kiedy pogoda za oknem diametralnie się zmieni.

letnia lista wdzięczności morze

Popatrz na prawie trzy letnie miesiące, zobacz co robiłaś, co zapisywałaś w swoim kalendarzu. Zapytaj się:

 • Jakie momenty były najpiękniejsze w czerwcu, lipcu i sierpniu?
 • Co chciałabyś zostawić w pamięci z tego mijającego lata?
 • Co najważniejszego stało się w Twoim życiu w ciągu tych trzech miesięcy?
 • Co chciała byś powtórzyć za rok?
 • Jakie uczucia towarzyszyły Ci latem najczęściej?

W czerwcu – kupowanie pachnących truskawek i rezygnowanie z dodatkowych zajęć i to świetne poczucie ulgi.

W lipcu – małe i duże wyprawy plus spotkania z przyjaciółmi.

W sierpniu – złote wieczory i zapach uciekającego lata, wypraw do lasu.

Abyś mogła stworzyć swoją letnią listę wdzięczności i zachować ją na dłużej przygotowałam dla Ciebie kolorową wakacyjną, bezpłatną PLANSZĘ DO POBRANIA I UZUPEŁNIENIA.

Podsumowanie daje poczucie, że miniony czas był wartościowy, ciekawie spędzony, a wykonana lista pokazuje nam jak bardzo bogate jest nasze życie. Dodatkowo praktykowanie wdzięczności to najszybszy sposób na podniesienie poziomu poczucia szczęścia. Wdzięczność za swoje decyzje, za sposób spędzania czasu i za radość z minionych dni, dodaje też energii do planowania kolejnych ciekawych doświadczeń i powoduje, że bardziej zauważamy momenty radości w naszym życiu.

Sierpniowe podsumowanie na blogu:

Urlop w mieście – Warszawa

Autobiografia znanego psychoterapeuty

Wyprawka i planowanie kreatywnej jesieni

Aż 30 pomysłów na planowanie czasu z samym sobą

Wykonaj swoją letnią listę wdzięczności i sprawdź jak w praktyce działa mówienie sobie dziękuje za kolejne doświadczenia. Jeśli letnia lista wdzięczności Ci się podoba – podziel się nią z innymi i udostępnij ten post.

Co dla Ciebie latem było najpiękniejsze?

 

 

Share this Story
 • ebook lato mój czas
  Rozwój

  Co robić latem? Pobierz bezpłatny e-book z inspiracjami

  Gorące promienie słońca ogrzewają Twoją skórę, wiatr rozwiewa włosy, a Ty w spokoju delektujesz się pysznym drinkiem – piękny obrazek, prawda? ...
 • letnia lista wdzięczności pisanie
  Rozwój

  Letnia lista wdzięczności – Plansza do pobrania

  Szumiące zboża i słońce, które wypala piegi na moim nosie. Żółte słoneczniki, które wodzą pełnymi główkami za swoim ulubionym przyjacielem, które ...
 • Rozwój

  Na orzeźwienie i mały głód

  Jakoś mnie naszło na kulinarne posty, może dlatego, że są wakacje, że lato w pełni. Hmm nie wiem, ale dzielę się ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

Walentynki w domu – 3 sposoby jak zrobić sobie miłe chwile

Walentynki – dla jednych święto komercji, dla innych ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook