Książki

Czytadło 13# Kwiaty na poddaszu – rozczarowanie

Kwiaty na poddaszu  Virginia C. Andrews

Emocjonująca, z rekomendacją samego S. Kinga na okładce, opowiadająca historię reklamowaną jako ,,mrożącą krew w żyłach, skandaliczna, o napiętnowaniu zła”- zachęciła mnie do przeczytania. Szczególnie, że na różnego rodzaju blogach można znaleźć pochlebne rekomendacje.

dollanganger-tom-1-kwiaty-na-poddaszu-b-iext6634147

Niestety moja taka nie będzie. Mnie książka rozczarowała. Fakt, miała to być lekka i przyjemna lektura w trakcie codziennych obowiązków i wygodna książka czytania w trakcie jazdy MPK, niestety nawet tych niewielkich kryteriów, książka jej nie sprostała.

Historia Cathy i jej brata Chrisa uwięzionych na poddaszu nie porywa, akcja toczy się strasznie powoli, rozciągnięta do granic możliwości. Mimo ciekawego prologu i zachęcającego opisu z tyłu książki nie dodajemy nic, co obiecuje. Nie ma tam momentów mrożących krew w żyłach, mimo, że porusza problem kazirodztwa, jednak w sposób płytki i mało wnikliwy, co sprawia, że nad dyskusyjnymi kwestiami przechodzimy do porządku dziennego, nie zastanawiając się, co nie się ze sobą przesłanie książki.

books3

Plusem może być postać głównej bohaterki, a jednocześnie narratorki całej opowieści ze względu na największe dopracowanie, jednak i ona pozostawia wiele do życzenia. Moment kulminacyjny oraz zakończenie również nie porywa, pozostawiać ma niedosyt, jednak u mnie wywołuje jedynie niesmak. Spodziewałam się o wiele więcej po tak zachwalanej pozycji.

Język, jakim pisana jest książka również do mnie nie trafia, nie można w nim odczytać głębi, ani doszukiwać się zręcznej gry słów, którą tak uwielbiam. Dialogi, mimo, iż są osią opowieści również nie wnoszą za wiele do toczącej się historii.

To co miało być,, mrożącą krew w żyłach” opowieścią o doznanej krzywdzie i niechęci innych oraz walką o miłość, pozostało jedynie pustymi frazesami.

Czytaliście tą książkę? Może macie odmienne zdanie, jeśli tak podzielcie się swoimi wrażeniami, zostawiając komentarz.

Jeśli skorzystacie z buy.box na blogu, czyli przejdziecie na stronę księgarni i kupicie książkę, ja dostanę z tego niedużą prowizję. Wy nic nie tracicie, książka ma taką samą cenę jaką widzicie poniżej.

Dziękuję Wam serdecznie za wszystkie zakupy przez wchodzenie korzystając z moich linków. Miłego czytania.

 

A tower of used books

źródło obrazka: http://www.empik.com

Serdecznie zapraszam na fanpage

Zapisz

Share this Story
  • Książki

    Czytadło 13# Kwiaty na poddaszu – rozczarowanie

    Kwiaty na poddaszu  Virginia C. Andrews Emocjonująca, z rekomendacją samego S. Kinga na okładce, opowiadająca historię reklamowaną jako ,,mrożącą krew w ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook