Książki
Książki rozwojowe - Dary niedoskonałości

Książki rozwojowe Dary niedoskonałości Berné Brown – inspiracje

Ostatnio szukam książek, które opisują uczucia, raczenie sobie z narzucanymi oczekiwaniami i proponują refleksje nad swoim życiem. Książki rozwojowe, które są inspiracją do pracy nad swoim wnętrzem są bardzo różne – lepsze i gorsze. Ja właśnie znalazłam jedną, o której chce Wam opowiedzieć, to Dary niedoskonałości. Jak przestać się przejmować tym, kim powinniśmy być i zaakceptować to, kim jesteśmy.

Dary niedoskonałości – książki rozwojowe, które inspirują?

Berné Brown zabiera nas w drogę do swojego serca i umysłu, gdzie walka ze wstydem, rozczarowaniem, własnymi kompleksami oraz sprostaniem oczekiwaniom innych, toczy się nieustannie. Dzięki spotkaniu wielu ludzi, którzy starają się żyć bardziej autentycznie, w zgodzie ze swoimi potrzebami, emocjami, autorka podzieliła się swoją historią załamania i przebudzenia do bardziej świadomego życia.

Znajdziemy tu przykłady z życia pisarki, jej przemyślenia, nawiązania do bloga, jakiego prowadzi oraz jej badań i wystąpień dotyczących Autentycznego Życia. Autorka proponuje, aby dojrzeć do dawania sobie współczucia, podejmowania ryzyka odwagi obrony własnych potrzeb, godności i szczęścia. Zostawienie za sobą tego, co myślą o nas inni, oczekiwań, które niszczą związki i wielkie projekty.

W książce Dary niedoskonałości znajdziemy nawiązania do radzenia sobie z perfekcjonizmem oraz większym skupieniem na teraźniejszości. Ta książka może być inspiracją, początkiem do zajęcia się swoim życiem na bardziej duchowym i psychologicznym poziomie.

książka rozwojowa - dary niedoskonałości

Plusy i minusy książki Dary niedoskonałości

Niewątpliwym plusem tej książki jest to, że porusza dla mnie ważne tematy, których nie omawia się w szkole, ani na studiach. Akceptacja niekomfortowych emocji, zrozumienie tego, czego właściwie chcemy, a nie przystosowanie się do narzuconych standardów, czy pozwolenie sobie na słabości – nie są popularnymi tematami. Dlatego cieszę się, że przeczytałam tę książkę.


Co do minusów, dla wielu osób może być to styl autorki, który momentami jest dość patetyczny i może przeszkadzać, jeśli nie znosimy tego typu narracji. To czego mi najbardziej zabrakło w książce, to więcej konkretów, które rzeczywiście można odnieść do swojego życia, wypróbować i zmieniać swoją codzienność. Autorka skupiła się raczej na przemyśleniach i odniesieniach do bloga niż na podawaniu określonych rozwiązań i wskazówek.

Podsumowując, ta książka jest poradnikiem dla osób, które dopiero zaczynają się interesować rozwojem osobistym, wprowadzaniem zmian w życie, aby było bardziej pełne, autentyczne i świadome. Dla osób, które interesują się wprowadzaniem zmian w życie, pielęgnacją swoich potrzeb i życiem w zgodzie z własnymi wartościami, książka może się wydawać naiwna lub niedokończona. Jeśli macie ochotę na jeszcze więcej inspiracji, zapraszam na 6 sposobów na rozwój dla ekstrawertyków i introwertyków.

A Wy jakie książki rozwojowe polecicie?

Tytuł: Dary niedoskonałości. Jak przestać się przejmować tym, kim powinniśmy być, i zaakceptować to, kim jesteśmy

Autor: Berné Brown

Liczba stron: 168

Wydawnictwo: Media Rodzina

Share this Story
  • Książki rozwojowe - Dary niedoskonałości
    Książki

    Książki rozwojowe Dary niedoskonałości Berné Brown – inspiracje

    Ostatnio szukam książek, które opisują uczucia, raczenie sobie z narzucanymi oczekiwaniami i proponują refleksje nad swoim życiem. Książki rozwojowe, które są ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook