Książki
książki dla kobiet na Święta

Książki dla kobiet na Święta – 15 najlepszych propozycji dla Niej

Mam tych dziewczyn kilka w swoim życiu, takich, które mogą nie odzywać się przez miesiąc, albo dzwonić kilka razy dziennie. Przyjaciółki, które w nocy o północy skoczą za mną w ogień i ja za nie też. Bliskie, kochane, wrażliwe i tak różne. Pewnie Ty też masz taką bliską kobietę w swoim otoczeniu. Mamy, babcie, córki to one budują nasze życie. Dlatego zawsze chciałabym dawać im to, co najlepsze, a książka zawsze jest dobrym prezentem. Dlatego dziś propozycje książki dla kobiet na Święta.

Książki dla kobiet na Święta – romanse nie takie oczywiste

książki dla kobiet na Święta

Mocne i dramatyczne opowieści nie tylko w książkach dla kobiet na Święta, gdzie miłość ściera się z nienawiścią, wojną lub śmiercią. Trudne, dające do myślenia, przepiękne historie, które trzeba przeczytać.

1.,, Krystyna córka Lavransa” Sigrid Undset

Etapy życia Krystyny w XIV wiecznej Norwegii. Opowieść o miłości, zdradzie, polityce i honorze. W czasach, gdzie Kościół i religia miała ogromne znaczenie, a rozgrywki o władzę pochłaniały mnóstwo ofiar. Piękne historia miłosna Krystyny, z wieloma dramatami. Gdzie bohaterka walczy o swoje wybory na przekór konwenansom i świadoma ceny jaką przyjdzie jej zapłacić.

2.,,Sońka Ignacy Karpowicz

Opowieść o piekle wojny i wspaniałości ulotnych chwil szczęścia. Historia miłosna przepełniona zmaganiami z brutalną i okrutną rzeczywistością. Sońka w swoich wspomnieniach wraca do czasów, które na zawsze ją zmieniły. A  jej powiernikiem zostaje Igor – reżyser teatralny, który z wspomnień kobiety tworzy sztukę teatralną.

3.,,Norwegian Wood Haruki Murakami

Historia miłosna osadzona w latach 60-tych, gdzie rozbrzmiewa znana piosenka Beatlesów ,,Norwegian Wood”, a Tofu zakochuje się w Naoko. Jednak nic nie jest oczywiste, a na znajomości cieniem kładzie się samobójstwo przyjaciela obojga młodych ludzi. Subtelna opowieść o miłości w japońskim stylu.

Opowieści o miłości, gdzie zabije mocniej serce

Lżejszy kaliber – przyjemne książki dla kobiet na Święta, gdzie wartka akcja koncentruje się wokół przeżyć kobiet, a miłość i szukanie siebie samej staje się osią opowieści. Piękne historie, często o pozytywnych zakończeniach. Jeśli Twoja przyjaciółka, mama, córka lub babcia lubi takie historie, może to będzie książka dla kobiety, która jest Ci bliska?

4.,,Szkoła żon” Magdalena Witkiewicz

Julia właśnie sfinalizowała rozwód, na imprezie gdzie opija ta okazję, wygrywa zaproszenie do luksusowego SPA o nazwie ,,Szkoła żon”. Tajemnicze miejsce zmieni Julię, jak i inne kobiety. Czy w kury domowe i przykładne żony? Musicie przeczytać same lub zapytać przyjaciółkę, której podarujecie książkę.

5.,,Opowieści niewiernej” Magdalena Witkiewicz

Opowieść o zdradzie i trudnych wyborach. Ewa – zdradza swojego męża Maćka, dlaczego podejmuje taką decyzje, jak ona wpłynie na jej życie. Książka pokazuje motywy, skomplikowane relacje i potrzebę zrozumienia w relacji.

6.,,Coś pożyczonego” Emily Griffin

Dwie najlepsze przyjaciółki – Darcy i Rachel, jedna przebojowa, druga spokojna. Uwielbiają się i szanują, a ich przyjaźń jest bardzo silna. Do momentu, kiedy jedna z nich budzi się obok narzeczonego swojej przyjaciółki. Czy miłość zwycięży przyjaźń? Jak potoczą się losy dziewczyn?

książki dla kobiet na Święta

Thrillery/Kryminały, kiedy lubi dreszczyk emocji

Mroczne, wzbudzające niepokój i dreszcze opowieści, które zaskoczą, wprowadzą w nastrój podejrzliwy, a czasami pełen lęku w książkach dla kobiet na Święta, które czasami nie dają spać. Intrygujące i budujące napięcie każdym słowem.

7.,,Żmijowisko” Wojciech Chmielarz

View this post on Instagram

Dobry kryminał na dzień dobry ?Potrzebowałam czegoś innego niż mądre książki i pouczające poradniki, czas się odstresować. A #zmijowisko polecało wiele osób z #bookstagrampl które cenie, więc postanowiłam dać mu szansę. I jak na razie nie zawiodłam się. Wyraziście zarysowane postaci, zaginięcie 15-letniej Ady, wielopłaszczyznowa narracja, plus Żmijowisko – agroturystyka położona wśrodku lasu, jak się rozwinie intryga, jakie zatargi z przeszłości wypłynął wśród grupy przyjaciół? #chmielarz #kryminal #opowiecikryminalne #doczytania #polskiekryminaly #naczytniku #ebook #czytamwirtualnie #ksiazkanadziendobry #bookmorning #bookgirl #booksmylife #me #czytajnawalizkach #instabookgirl #gingergirl #redlips #bookstagramgirl #bookstagramcomunity #ksiazkoholik #kochamkryminaly #dobrebopolskie #glassys #czytaniejestfajne #czytaniejesysexy

A post shared by czytaj-na-walizkach.pl (@czytaj_na_walizkach) on

 

Tu nic nie jest takie, na jakie wygląda. Zaginięcie dziecka, zagubione letnisko wśród mazurskich lasów. Spotkanie 30-stolatków ze studiów, odreagowanie i tragedia. Rozpad rodziny, trauma, poszukiwanie winnych i kryminalna intryga, która obnaża zakamarki ludzkiej duszy i zaskakuje zakończeniem.

8.,,Czasami kłamię”  Alice Feeney

Amber zapada w śpiączkę, kiedy się wybudza nie może ruszyć ciałem, ale ze wszystkich sił próbuje rozwikłać wydarzenia, które spowodowały, że trafiła do szpitala. Czy do urazu przyczynił się mąż? A może siostra? A może Amber kłamie?

9.,,Misery” Stephan King

Klasyczny thriller, który rozsławił Kinga. Pisarz poczytnych romansów z bohaterką Misery Chastain ulega wypadkowi, ratuje go pielęgniarka, która uwielbia książki twórcy. Tylko jest problem, Paul Sheldon w ostatniej książce uśmiercił ukochaną bohaterkę pielęgniarki. Ta nie może się z tym pogodzić i zmienia życie pisarza w koszmar.

Powieści obyczajowe – książki dla kobiet na Święta

Poruszające wiele społecznych i osobistych problemów, z którymi zmagają się kobiety i mężczyźni w różnych czasach. Pełne złożonych postaci i niełatwych wyborów.

10.,,Ostre przedmioty” Gilian Flyn

Zapraszam Was na całą recenzję na blogu.

 

11.,,Córka” Elena Ferrante

Rozwiedziona nauczycielka akademicka wybiera się nad morze, tam poddaje się wspomnieniom o swoim macierzyństwie, życiu, relacji z córkami. Zauważa, że w końcu jest wolna, nieobciążona balastem w postaci dzieci. Na plaży spotyka młodą matkę, jej córeczkę i całą neapolitańską rodzinę. Relacja jaka połączy ją z nieznajomymi z plaży przywoła najbardziej skrywane sekrety, konsekwencje wyborów oraz zmusi do konfrontacji z przeszłością i samą sobą.

12.,,Alienista” Caleb Carr

XIX wiek, alienista to zawód, który współcześnie przypomina psychopatologa. Laszlo Kreizler jest alienistą, który próbuje rozwikłać makabryczną zagadkę morderstw chłopców-prostytutek. A pomagają mu w tym pierwsza kobieta w policji i pionierzy nowoczesnej kryminalistyki.

Coś rozwojowego dla przyjaciółki

Książki, które nie tylko dostarczają przyjemności w życiu, ale również dzięki nim możemy wiele zmienić. Dzięki zastosowaniu niektórych rad, podejścia czy filozofii mamy szansę żyć lepiej i bardziej świadomie. Książki dla kobiet na Święta nie zawsze muszą być beletrystyką, czasami warto pokusić się o książkę naukową czy poradnik, szczególnie, jeśli dana osoba ją lubi.

13.,,Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie” Charles Duhigg

Recenzja na blogu.

14.,,Prosto i uważnie na co dzień” Agnieszka Krzyżanowska

Mini-recenzja od socjopatka.pl w ostatnim wpisie Książki na Boże Narodzenie – co i gdzie czytać?

15.,,Atlas szczęścia” Helen Russel

Opowieść o różnym postrzeganiu szczęścia w kontekście kulturowym, sekrety radzenia sobie z trudnymi sytuacjami zaczerpnięte z Finlandii, Turcji, Walii, Syrii i wielu innych państw.a

Co do książki dla bliskiej kobiety

Dorzućcie coś pysznego – słodycze, które lubi, zdrowe przysmaki lub niezawodną pachnącą kawę, może właśnie Kawę do książki lub aromatyczną herbatę? I tak powstanie prezent idealny, który spodoba się wielu paniom.

View this post on Instagram

O poranku pachnie u mnie jak w kawiarni? Na blogu zaprasza nowy tekst #kawaiksiażka link w BIO ? …………………………………………….. Aromat #kawa unosi się wokół, a ja mam czas na fascynująca lekturę. Chwila tak codzienna, a jednak niezwykła. Łapie ją, doświadczam i jestem wdzięczna, że sama dla siebie ją zorganizowałam. Nie jest łatwo dbać na co dzień o swoje potrzeby – bo brak czasu, bo zadania, bo obowiązki, rodzina, inni ludzie. Gdzieś gubimy siebie. Ja tak często popełniam ten błąd, praca i praca, obowiązki, zatracanie się w codziennej gonitwie. Kawa i książka przywołują mnie do porządku, pozwalają się zatrzymać, nacieszyć teraźniejszości, nie tylko robić plany. Wiesz, co lubisz? Co daje Ci przyjemność? To praktykuj to jak najczęściej ?A jak nie to szybko poszukaj, bo na prawdę warto ? #kawadoksiążki ujęła mnie nie tylko swoim smakiem, ale też pięknym opakowaniem, które ma elegancką grafikę ? To kawa ze sklepu @ukawiarza – bardzo podoba mi się ten projekt. Ludzie zafascynowani ziarnem kawy, sposobami parzenia i prawdziwi pasjonaci baristyki. Jak smakuje ,,Kawa do książki'? Prażonymi orzechami, ja czuję nutę czekolady, czerwonych owoców. Wyrazista i konkretna Może odrobinę cierpka, ale jak smak zrównoważy mleko – jest idealny. #czytamwięcpiję #kochamkawe #coffeeandbooks #coffeeobsession #coffeewithfavoritemug #coffeeholic #bookstagramphoto #kochamczytać #czytamoporanku #sobota #kawiarka #robiekawę #stos #książkilistopada #harukimurakami #taca #morningrutine #dzieńdobry #igmorning #readbookstoday #zaletykawy #drinkingcoffeeeveryday

A post shared by czytaj-na-walizkach.pl (@czytaj_na_walizkach) on

Książki dla kobiet na Święta to prezent subtelny, przydatny i dający dużo radości, ale nie łatwy, ponieważ ile osób tyle gustów. Na moim blogu książkowym znajdziesz o wiele więcej interesujących pozycji, które pomogą Ci obdarować ważną dla Ciebie kobietę, ale i mężczyznę też 😉

Ale może moje propozycje pomogą wybrać Ci odpowiedni prezent i obdarować bliską Ci osobę. Masz już książki dla kobiet na Święta, którymi zrobisz im niespodziankę?

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook