Książki
książki dla dzieci

Książki dla dzieci – Zaginieni rodzice+KONKURS

W mieście Jacka znikają rodzice, co chwile któreś dziecko orientuje się, że jego mama lub tata nie wraca z pracy lub nie wstaje rano na śniadanie. Doniesieniami o zaginięciach zajmuje się policja i niezwykła babcia Jacka – Antonina. Co odkryje śledztwo, czy rodzice się znajdą?

Zaginieni rodzice – bajka detektywistyczna dla dużych i małych

W książce Zaginieni rodzice Grażyny Hanaf poznajemy Jacka, który jest dwunastoletnim chłopcem. Opowiada nam o swojej babci, która jest niezwykłą kobietą-detektywem – nie poucza, słuchają jej zwierzęta, a nawet potrafi rozmawiać z zabawkami.

Jacek wraz z babcią Antoniną podejmują się śledztwa w sprawie zaginionych rodziców – badają domy zaginionych, rozmawiają z dziećmi, próbują ustalić, co się stało z rodzicami. Okazuje się, że mamy i ojcowie dzieci nie byli wcale dla nich tacy dobrzy – zaganiani, ze zbyt małą ilością czasu na zabawę, dążący do zdobywania nowych stopni awansu lub rozwoju osobistego, nie mieli chwili na dziecięce problemy i radości.

książki dla dzieci

Każde z dzieci zaginionych rodziców spotkało na swojej drodze dziwną, obdartą, zaniedbaną dziewczynkę, która wypytywała dzieci o ich relacje z rodzicami. Okazywało się, że po takiej rozmowie rodzice ginęli. Co się z nimi działo? Kim była tajemnicza, nieznajoma dziewczynka? Czy rodzice odeszli sami, czy może ktoś ich przetrzymuje? Pytania w śledztwie mnożyły się bez końca, chcesz wiedzieć jak się skończyła ta historia? Weź udział w konkursie i wygraj  jeden z egzemplarzy Zaginionych rodziców z autografem autorki.

Książki dla dzieci, która uczy tego co najważniejsze

Grażyna Hanaf stworzyła opowieść niezwykłą, przemyciła w Zaginionych rodzicach niespełnione potrzeby dzieci, codzienność wielu rodzin, pokazała ból i cierpienie, a także, co się dzieje, kiedy nie mamy czasu dla najbliższych. Zaginieni rodzice to opowieść o złości na ludzi, którzy nas zaniedbują, o dziecięcych emocjach, o potrzebie bliskości i odrobinie magii w życiu. Bajka powinna zostać lekturą dla zabieganych, nieuważnych rodziców, którzy w pędzie do kariery zapominają, o tym co najważniejsze.

Dla dzieci Zaginieni rodzice to będzie niezwykła przygoda, trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Historia, gdzie razem z bohaterami mogą poczuć się jak detektywi, którzy rozwiązują ważną sprawę. Ta pasjonująca lektura dla dużych i małych może wywrzeć ogromny wpływ na wzajemne relacje dzieci i rodziców.

książki dla dzieci

Polecam rodzicom, dzieciom, osobom, które myślą o założeniu rodziny lub chcą poradzić sobie z własnymi trudnymi emocjami z dzieciństwa. Książki dla dzieci warto czytać, a ta ma piękne przesłanie, że warto mieć dla siebie czas, warto zawsze próbować od nowa rozumieć innych, nawet jak nam trudno i, że emocje i przeżycia nie pozwalają dorosnąć, jeśli nie wybaczymy tym, którzy nas zranili.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję autorce Grażnie Hanaf istotne.pl

Konkurs

Jeśli macie ochotę przeczytać książkę Zamieni rodzice i dodatkowo mieć swój egzemplarz z autografem autorki – weźcie udział w konkursie. Wygrywa dwie osoby!

Odpowiedz na pytanie: Jaka jest Twoja ulubiona bajka i dlaczego?

Odpowiedź wyślij na maila: kontakt@czytaj-na-walizkach.pl i polub mój fanpage na Facebooku.

Nagroda: 2 egzemplarze Zaginieni rodzice z autografem i dedykacją autorki Grażyny Hanaf

Konkurs trwa: 22.03.2017 do 5.04.2017 23.59

Wyniki: 9.04.2017

Regulamin:

1.Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga www.czytaj-na-walizkach.pl, fundatorem nagród jest Grażyna Hanaf
2.Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest spełnienie wszystkich warunków wymienionych w poście.
3.Konkurs trwa od : 22.03.2017 do 5.04.2017 23.59
4.Nagrodą jest 2 egzemplarze książki dla dzieci i młodzieży ,,Zaginieni rodzice” Grażyny Hanaf
5.Zwycięzcy będą wybrani przez organizatora po spełnieniu wszystkich kryteriów:
 Nadesłaniu na adres: kontakt@czytaj-na-walizkach.pl odpowiedzi na pytanie: Jaka jest Twoja ulubiona bajka i dlaczego? Oraz polubienia fanpage Czytaj na walizkach
6.W konkursie mogą wziąć udział osoby, które posiadają adres korespondencyjny na terenie Polski. Nie wysyłam nagród za granicę.
7.Ze zwycięzcą skontaktuję się poprzez e-mail. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 3 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
8.Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
10.Udział w konkursie oznacza akceptację całego regulaminu.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook