Książki

Idealna książka na wakacje – Strażniczka miodu i pszczół

Jaka jest idealna książka na wakacje? Co czytać, kiedy z nieba leje się żar, a Ty wyciągasz się leniwie na kocyku? Mam dziś dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia. I nie musisz jej brać w ciemno, wystarczy, że przeczytasz recenzje, a sama stwierdzisz (myślę, że to mimo wszystko wakacyjna książka dla pań, ale dla panów też coś znajdę), że to wakacyjna lektura idealna. Strażniczka miodu i pszczół Cristiny Caboni ma wszystko, co świetna książka na leniwe, piękne wakacyjne dni powinna mieć.

Strażniczka miodu i pszczół – dlaczego warto spakować ją do wakacyjnej walizki?

Zacznijmy od rzeczy widocznych i oczywistych na pierwszy rzut oka. Lubisz ładne przedmioty? Takie, które przykuwają wzrok i cieszą samym wyglądem? Spójrz na okładkę Strażniczki miodu i pszczół i zachwycaj się bezkońca. Utrzymana w żółtej tonacji okładka zachwyca subtelnym rysunkiem kobiety i wytłoczonym plastrem miodu. Bardzo szybko zwróciła moją uwagę. Dodatkowo treść jest równie interesująca, co szata graficzna okładki.

Strażniczka miodu i pszczół

W Strażniczce miodu i pszczół autorka opowiada historię Angelicy, która kocha i rozumie pszczoły. Ma niezwykłą intuicję oraz praktyczne umiejętności związane z hodowlą pszczół i wyrobu miodu. Pracuje jako wędrowna pszczelarką do chwili, w której telefonuje do niej matka. To ona zapoczątkuje odkrywanie rodzinnych tajemnic przed bohaterką. Relacja Angelicy z matką nigdy nie była prosta i dobra, dziewczyna nie wybaczyła matce, która zabrała ją z Sardynii do Rzymu i kazała porzucić dotychczasowy, piękny świat i rozkwitającą miłość.

Angelica dostaje od matki list, w którym dowiaduje się, że jej ukochana ciocia, zamieszkująca sardyńskie miasteczko, zostawiła jej swój dom w spadku. Wracają dawne wspomnienia, ból i radość miesza się lękiem i nadzieją na nowy rozdział w życiu. Angelica jedzie w rodzinne strony, a tam zaskakuje ją więcej niż śmiała by przypuszczać

Pojawiają się dawne rodzinne sekrety, młodzieńcza miłość Angelicy – Nicola, a także wracają demony przeszłości, które rzutują na radość z powrotu do ukochanego miasteczka. Czy Angelica uratuje dom, czy wspomnienia wystarczą do ożywienia relacji z Nicolo, jaką decyzje podejmie dziewczyna – czy zostanie na wyspie? I co, z tym tajemniczym miodem, który pozwala mieć dobre sny?

View this post on Instagram

Idealna książka na wakacje? Według mnie powinna mieć w sobie odrobinę magii, opowiadać historie z pogranicza rzeczywistości i snów. Z odrobiną miłosnych uniesień i dramatycznych zwrotów akcji, z bohaterka, które da się polubić. #strazniczkamioduipszczol to właśnie taka książka ? A więcej napiszę Wam w recenzji, bo właśnie ja skończyłam czytać. A torba, na której leży książka, to moja własnoręcznie zrobiona słomiana torebka z projektu DIY @twojediy jest super ? #boostagram #bookevening #booksummer #holiday #hat #summerbag #sunglassys #fridayrelax #bookish #biblophile #biblio #letnialektura #ksiazkinawakacje #omilosci #powiesc #sycylia #wakacyjnie #kochamlato #miod #hiatoriamilosna #ksiazkoholik #zaczytana #czytajnawalizkach #czytajwczerwcu #readingsummer #czytaniejesysexy #pieknaokladka

A post shared by czytaj-na-walizkach.pl (@czytaj_na_walizkach) on

 

Książka prowadzi nas przez przepięknie napisaną, baśniową wprost historię o zaklinaczce pszczół i wyspie marzeń. Opisy przyrody, wyrobu miodu oraz zachowań bohaterów przywodzą na myśl bajkę lub efemeryczną opowieść, gdzie zdarzają się rzeczy trudne i straszne, jednak to tylko chwila, która prowadzi do szczęśliwego zakończenia.

Dobra książka na wakacje?

Szczypta miłości, wartka akcja, podstępne czarne charaktery, niezwykłe okoliczności przyrody i bohaterzy, którzy dają się lubić – czy brzmi jak przepis na idealną, wakacyjną opowieść? Dla mnie tak.

To książka, którą chętnie polecę mamie oraz przyjaciółkom. Chwila zapomnienia i rozmarzenia oraz tęsknoty za prostym, bajkowym światem, w którym rzeczywistość miesza się z odrobiną nierealności. Która z nas nie chciała by się na chwilę zgubić Abbadulche?

PS. Ta książka spowodowała u mnie przemożną potrzebę wybrania się na Sardynie. ?

Za egzemplarz do recenzji dziękuje wydawnictwu MUZA SA.

Tytuł: Strażnicza miodu i pszczół

Autor: Cristina Caboni

Ilość stron: 446

Wydawnictwo: MUZA S.A

Jakie cechy ma dla Was idealna, letnia lektura?

 

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Uwięziony krzyk Anna Naskręt – kiedy wali Ci się cały świat

Co jest najważniejsze w życiu? Co sprawia, że ...

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook

Kawa do książki