Książki
kryminał Czerwień

Kryminał Czerwień – trzymająca w napięciu historia obsesji

Morze Bałtyckie wyrzuca na brzeg ciało. W pierwszej chwili policji wydaje się, że jest to zwykły topielec, ale wystarczy kilka chwil, aby przekonali się, że sprawa kryminalna, którą zaczną prowadzić będzie pełna tajemnic i to mrocznych. Kryminał Czerwień Małgorzaty Oliwi Sobczak jest trzymającym w napięciu książką, która nie raz Was zaskoczy.

Mafia, tajemnice i mroczna przeszłość

Leopold Bliski jest prokuratorem w Sopocie, dostaje sprawę, która bardzo go zaangażuje emocjonalnie. Znalezione na plaży ciało młodej kobiety, zostało specyficznie okaleczone. Okazuje się, że wiąże się z inną zbrodnią popełnioną siedemnaście lat temu, kiedy córka sędzi rodzinnej Heleny Boguckiej zaginęła i została zamordowana w bardzo podobny sposób.

W kryminale Czerwień dostajemy intrygujące wątki z mafią trójmiejską, dawnymi tajemnicami, obsesją oraz skomplikowaną relacją młodej dziewczyny z dobrego domu z półświatkiem. Akcja książki dzieje się na kilku płaszczyznach czasowych i to przeszłość pomoże nam rozwiązać zagadkę oraz zrozumieć, co właściwie się stało.

Dostajemy specyficzny koloryt dawnych imprez w trójmiejskich klubach, szaleństwo, obsesyjną miłość i niespełnione marzenia. Cała historia jest skomplikowana i mroczna, a prokurator Bliski nie spodziewa się, jak bardzo rozwikłanie zagadki go zaskoczy.

kryminał Czerwień

Dlaczego warto przeczytać kryminał Czerwień?

Kryminały lubię bardzo, jednak w swoim życiu przeczytałam już ich dość sporo i po pewnym czasie stają się przewidywalne. W Czerwieni, choć od połowy książki miałam podejrzenia, kto jest zabójcą (sprawdziły się), to jednak koloryt nadmorskich kurortów, tajemnicza przeszłość oraz sposób skonstruowania bohaterów bardzo mnie zaintrygował. Na tyle, że Czerwień przeczytałam w jeden dzień.

Kryminał Czerwień to misternie utkana intryga, która wciąga i zaskakuje czytelnika. Dostajemy wątki obyczajowe, romansowe oraz wiele smaczków związanych z pracą prokuratora oraz lekarza medycyny sądowej. Jeśli lubicie dobre kryminały, nie omijajcie książki Małgorzaty Oliwii Sobczak, nie pożałujecie przeczytania Czerwieni, a powiem więcej, będziecie chcieli sięgnąć po kolejną książkę z cyklu Kolory zła.

Jakie kryminały lubicie najbardziej?

Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu W.A.B.

Tytuł: Czerwień

Autorka: Małgorzata Oliwia Sobczak

Liczba stron: 383

Wydawnictwo: W.A.B.

Inne kryminały: Szeptacz

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook