Podróże
komunikacja w Barcelonie

Komunikacja w Barcelonie – czy autobusy są Ci rzeczywiście potrzebne?

Czy da się zwiedzać ogromne miasto nie korzystając z komunikacji miejskiej i samochodu? Czy w Barcelonie jest potrzebna karta miejska oraz gdzie kupić bilety, aby móc skorzystać z metra na lotnisko? Komunikacja w Barcelonie to temat, który przed wyjazdem bardzo mnie nurtował, dlatego chciałam się z Wami podzielić swoimi refleksjami i patentami na podróżowanie.

Komunikacja w Barcelonie – co powinieneś wiedzieć?

Czy dojechać z lotniska do miasta?

Z lotniska El-Prat do centrum Barcelony najwygodniej można dojechać metrem – linia L9, z Terminala 1 lub Terminalna 2, tu warto wiedzieć, że musimy kupić specjalny bilet Airport ticket/Aeropuerto billete – koszt: 4,4 euro (dostaniemy do w biletomatach przed wejściem na stacje metra). (My korzystaliśmy właśnie z tego środka lokomocji, z linii L9 przesiadaliśmy na stacji Torrassa w linie L1, aby dostać się Pl. Espania). Link – tmb.cat

Inna opcja to areobusy, które dowiozą nas do Pl. Catalunya. Cena biletu to koszt: 5,9 euro.

Kolejka Renfe, linia R2 dowiezie nas do stacji Barcelona Sants lub np. Passeig de Gracia. Koszt: obowiązują bilety komunikacji miejskiej (jednoprzejazdowe, T-10, wielodniowe)

komunikacja w Barcelonie

Jakie bilety kupisz w biletomacie i ile za nie zapłacisz?

Wybierając się do Barcelony warto wiedzieć, że do dyspozycji mamy bardzo różnorodne bilety, aby korzystać z komunikacji i docierać w miejsca, które nas najbardziej interesują.

Bilet jednorazowy – koszt: 2,20 euro, pozwala na jednorazowy przejazd metrem lub autobusem

Bilet T-10 – koszt: 10,20 euro, bilet na 10 przejazdów, każdy z nich może trwać 75 minut, jest nie ważny na trasie do lotniska El-Prat. Z biletu może korzystać więcej niż jedna osoba. (Chyba najczęściej wybierany przez turystów).

Jeden przejazd jest liczony  jako np. skorzystanie z metra i np. autobusu; jednak znów skorzystanie z metra spowoduje naliczenie kolejnego przejazdu.

Istnieją również bilety na większą ilość przejazdów – T-50 i T-70.

Wszystkie aktualne bilety możemy sprawdzić na stronie Transport Metropolitans de Barcelona, czyli TMB.

Travel card – Hola BNC! – co to takiego i czy Ci się przyda w Barcelonie?

Będąc w Barcelonie może skorzystać również karty Hola BCN! (link) na 2 (48h) – 15 euro,3 (72h) -22 euro,4 (96h) – 28,50 euro,5 (120) – 35 euro dni, w zależności ile trwa nasz wyjazd. Jest to karta, która upoważnia do nielimitowanej ilości przejazdów prze określoną ilość dni od momentu skasowania. Możesz korzystać z metra i autobusów, a także możesz nią podróżować z i na lotnisko El-Prat.

Komunikacja w Barcelonie – czy jest Ci potrzebna?

Świadomość tego jak można się poruszać po danym mieście oraz możliwość skorzystania z komunikacji w Barcelonie jest bardzo ważne. Ale ja bym chciała Cię zachęcić do innego poruszania się po mieście…pieszo. Na własnych nogach możesz zobaczyć o wiele więcej niż przemieszczając się autobusem lub metrem z punktu A do punktu B.

komunikacja w Barcelonie

Pieszo masz możliwość odkrywać codzienność mieszkańców miasta, cieszyć się uroczymi parkami, wąskimi uliczkami czy małymi zachwytami jakie będą Ci towarzyszyć podglądając codzienność Barcelończyków. Razem z A. skorzystaliśmy z komunikacji w Barcelonie 3 razy, dwa razy z i na lotnisko, a także raz wracając po całym dniu chodzenia z Parku Guell. Reszta, czyli prawie pełne 4 dni to było zwiedzanie na piechotę. Wyruszaliśmy z hotelu w pobliżu Pl. Espania i przemierzaliśmy barcelońskie ulice docierając do najważniejszych turystycznych punktów w mieście, jak i gubiliśmy się w symetrycznych uliczkach urokliwej Barcelony.

Naszym zyskiem takiego zwiedzania było zobaczenie innej strony tego miasta – bez tłumów, ,,turystycznego zaduchu” i hałasu (piszę o tym, w tekście o podróży poślubnej do Barcelony). Dzięki tym pieszym wyprawom przywiozłam z Barcelony piękne wspomnienia. I jeszcze tylko wspomnę, że tego typu zwiedzanie pomaga spalić nadprogramowe kilogramy i długie spacery są dobre dla zdrowia.

Polecam serdecznie piesze zwiedzanie miast, bo jest bezcenne. Za inne rzeczy zapłacisz karta Master Card?

Relacja z Barcelony – miejsca, które wato odwiedzić i te, które możesz spokojnie pominąć

A Wy korzystacie z komunikacji czy zwiedzacie pieszo? Komunikacja w Barcelonie podobała Wam się?

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Podróże

Zobacz również

Mikropodróże – jak być podróżnikiem we własnym mieście?

Mikropodróże, czyli co? Wpadłam ostatnio na to słowo ...

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook

Kawa do książki