Podróże
komunikacja w Barcelonie

Komunikacja w Barcelonie – czy autobusy są Ci rzeczywiście potrzebne?

Czy da się zwiedzać ogromne miasto nie korzystając z komunikacji miejskiej i samochodu? Czy w Barcelonie jest potrzebna karta miejska oraz gdzie kupić bilety, aby móc skorzystać z metra na lotnisko? Komunikacja w Barcelonie to temat, który przed wyjazdem bardzo mnie nurtował, dlatego chciałam się z Wami podzielić swoimi refleksjami i patentami na podróżowanie.

Komunikacja w Barcelonie – co powinieneś wiedzieć?

Czy dojechać z lotniska do miasta?

Z lotniska El-Prat do centrum Barcelony najwygodniej można dojechać metrem – linia L9, z Terminala 1 lub Terminalna 2, tu warto wiedzieć, że musimy kupić specjalny bilet Airport ticket/Aeropuerto billete – koszt: 4,4 euro (dostaniemy do w biletomatach przed wejściem na stacje metra). (My korzystaliśmy właśnie z tego środka lokomocji, z linii L9 przesiadaliśmy na stacji Torrassa w linie L1, aby dostać się Pl. Espania). Link – tmb.cat

Inna opcja to areobusy, które dowiozą nas do Pl. Catalunya. Cena biletu to koszt: 5,9 euro.

Kolejka Renfe, linia R2 dowiezie nas do stacji Barcelona Sants lub np. Passeig de Gracia. Koszt: obowiązują bilety komunikacji miejskiej (jednoprzejazdowe, T-10, wielodniowe)

komunikacja w Barcelonie

Jakie bilety kupisz w biletomacie i ile za nie zapłacisz?

Wybierając się do Barcelony warto wiedzieć, że do dyspozycji mamy bardzo różnorodne bilety, aby korzystać z komunikacji i docierać w miejsca, które nas najbardziej interesują.

Bilet jednorazowy – koszt: 2,20 euro, pozwala na jednorazowy przejazd metrem lub autobusem

Bilet T-10 – koszt: 10,20 euro, bilet na 10 przejazdów, każdy z nich może trwać 75 minut, jest nie ważny na trasie do lotniska El-Prat. Z biletu może korzystać więcej niż jedna osoba. (Chyba najczęściej wybierany przez turystów).

Jeden przejazd jest liczony  jako np. skorzystanie z metra i np. autobusu; jednak znów skorzystanie z metra spowoduje naliczenie kolejnego przejazdu.

Istnieją również bilety na większą ilość przejazdów – T-50 i T-70.

Wszystkie aktualne bilety możemy sprawdzić na stronie Transport Metropolitans de Barcelona, czyli TMB.

Travel card – Hola BNC! – co to takiego i czy Ci się przyda w Barcelonie?

Będąc w Barcelonie może skorzystać również karty Hola BCN! (link) na 2 (48h) – 15 euro,3 (72h) -22 euro,4 (96h) – 28,50 euro,5 (120) – 35 euro dni, w zależności ile trwa nasz wyjazd. Jest to karta, która upoważnia do nielimitowanej ilości przejazdów prze określoną ilość dni od momentu skasowania. Możesz korzystać z metra i autobusów, a także możesz nią podróżować z i na lotnisko El-Prat.

Komunikacja w Barcelonie – czy jest Ci potrzebna?

Świadomość tego jak można się poruszać po danym mieście oraz możliwość skorzystania z komunikacji w Barcelonie jest bardzo ważne. Ale ja bym chciała Cię zachęcić do innego poruszania się po mieście…pieszo. Na własnych nogach możesz zobaczyć o wiele więcej niż przemieszczając się autobusem lub metrem z punktu A do punktu B.

komunikacja w Barcelonie

Pieszo masz możliwość odkrywać codzienność mieszkańców miasta, cieszyć się uroczymi parkami, wąskimi uliczkami czy małymi zachwytami jakie będą Ci towarzyszyć podglądając codzienność Barcelończyków. Razem z A. skorzystaliśmy z komunikacji w Barcelonie 3 razy, dwa razy z i na lotnisko, a także raz wracając po całym dniu chodzenia z Parku Guell. Reszta, czyli prawie pełne 4 dni to było zwiedzanie na piechotę. Wyruszaliśmy z hotelu w pobliżu Pl. Espania i przemierzaliśmy barcelońskie ulice docierając do najważniejszych turystycznych punktów w mieście, jak i gubiliśmy się w symetrycznych uliczkach urokliwej Barcelony.

Naszym zyskiem takiego zwiedzania było zobaczenie innej strony tego miasta – bez tłumów, ,,turystycznego zaduchu” i hałasu (piszę o tym, w tekście o podróży poślubnej do Barcelony). Dzięki tym pieszym wyprawom przywiozłam z Barcelony piękne wspomnienia. I jeszcze tylko wspomnę, że tego typu zwiedzanie pomaga spalić nadprogramowe kilogramy i długie spacery są dobre dla zdrowia.

Polecam serdecznie piesze zwiedzanie miast, bo jest bezcenne. Za inne rzeczy zapłacisz karta Master Card?

Relacja z Barcelony – miejsca, które wato odwiedzić i te, które możesz spokojnie pominąć

A Wy korzystacie z komunikacji czy zwiedzacie pieszo? Komunikacja w Barcelonie podobała Wam się?

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Podróże

Zobacz również

Pakowanie na wyjazd, czyli jak zaplanować krótką podróż?

Odpoczywam, kiedy wyjeżdżam, a Ty? U mnie krótka ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook