Książki

Kolorowanki nie tylko dla dorosłych

Kiedyś malowały tylko dzieci, a kredki, pisaki i flamastry chowaliśmy do szuflady gdzieś koło gimnazjum. Dziś moda na różnego rodzaju kolorowanki dla dorosłych jest ogromna. I to jest jeden z trendów, który ja osobiście bardzo lubię.

Antystresowe malowanie

Kolorowanie bardzo szczegółowych obrazków, przedstawiających zwierzęta, rośliny, budowle czy geometryczne, fantazyjne kształty dostarcza niezwykłej frajdy. Kolorowanki mają to do siebie, że pochłaniają czas, wprawiają w pozytywny nastrój i pozwalają w niezwykły sposób odpocząć.

Kolorowanka Ziemia

Jeśli szukasz nietuzinkowego sposobów na wieczorny relaks kolorowanki dla dorosłych są dla Ciebie. Może wybierać z pośród tysięcy różnych wzorów, zaopatrzyć się w książeczki, czy zacząć od zwykłych wydruków z Internetu. Jeśli masz ochotę tego typu kolorowankę możesz stworzyć sam. Na temat rysowania mandali, czy kolorowanek dla dorosłych możemy znaleźć tysiące filmików na YT.

Posiadam obecnie jedynie dwie kolorowanki – Antystresowa kolorowanka – Ziemia i 365 dni bez stresu. Kolorowanki dla dorosłych, obydwie były prezentami i spowodowały mój ogromny zachwyt.

CAM02314

CAM02309

Kolorowanie czy malowanie szczegółowych obrazków jest wykorzystywane w trakcie zajęć z arteterapii, które ja uwielbiam prowadzić zarówno z dzieciakami, jak i z dorosłymi, ponieważ dzięki nim możemy odzyskać spokój, oczyścić umysł i obudzić w sobie niezwykły zapał do tworzenia.

Dostępne w księgarniach, marketach, czy sklepach z różnymi gadżetami. Darmowe szablony można pobrać w internecie, a jeśli ktoś ma chwilę cierpliwości i ochotę, może stworzyć je sam.

CAM02310

kolorowanka przykłady

Jeśli chcemy, aby kolorowanie miało nie tylko odstresowujący czy rozrywkowy efekt polecam włączyć sobie relaksacyjną muzykę, wyłączyć telefon, laptop, zaszyć się w pokoju. Zapalić zapachowe świece i dobrą lampkę, i zasiąść wygodnie w fotelu lub przy biurku i oddać się w całości kolorowaniu.

Tak spędzony wieczór, to spokojniejszy sen, uporządkowanie myśli i ogromna satysfakcja po ukończeniu obrazka. Kolorowanki dla dorosłych to miły powrót do dzieciństwa, ale także coś więcej, to niezwykły prezent dla samego siebie.

A tak wygląda jedna z ukończonych.Niedoskonała, ale daje satysfakcję.

A Wy kolorujecie? A może tworzycie własne kolorowanki?

Zapisz

Share this Story
 • visionboard
  Rozwój

  Visionboard – jak zamienić marzenia w cele?

  Nowy rok, zapewne nowe postanowienia, tyle razy słyszane hasło ,,nowy rok, nowa ja”, czy coś z tego z tego będziesz jeszcze ...
 • Rozwój

  3 wielkanocne przepisy na lepsze Święta

  Chcesz, aby te Święta Wielkanocne były inne niż wszystkie? Chcesz mieć czas dla siebie i dla bliskich, a może chcesz mieć ...
 • Książki

  Kolorowanki nie tylko dla dorosłych

  Kiedyś malowały tylko dzieci, a kredki, pisaki i flamastry chowaliśmy do szuflady gdzieś koło gimnazjum. Dziś moda na różnego rodzaju kolorowanki ...
 • Rozwój

  5 sposobów, aby obudzić w sobie wiosnę

  Czekam na nią z wytęsknieniem, godnym oczekiwania na wypłatę. Patrzę, rozglądam się i już widzę jak nieśmiało wkracza. Wiosna, bo o ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook