Rozwój

Kolejny raz, czyli o próbowaniu od nowa

Staje kolejny raz przed wyzwaniem, chyba największym, bo związanym z moimi słabościami i przyznaniem się do porażki. Z jednej strony to, że się nie udaje to normalna sprawa, z drugiej ile razy wrzucałeś sobie, że Ci coś nie poszło, że odpuściłeś, że nie dotrzymałeś sam przed sobą terminu? Jednak o wiele trudniej jest się podnieść i ruszyć kolejny raz do boju o swoje cele niż odpuścić.

Mój kolejny raz

Złapałam się na tym, że często szukam wymówek – że czas, że zmęczenie, że natłok obowiązków. Każda z nich jest prawdą, jednak czasami posługuję się nimi, bo łatwiej mi usprawiedliwić sama przed sobą, że nie próbuję zrealizować swojego zmierzenia. Czasu zawsze brakuje, pracy raczej nie ubywa, a obowiązki są i będą, jednak na pewne czynności znajdę czas choćby nie wiem co, inne sobie odpuszczę. I dobrze, jeśli jest to robione dlatego, że tak mi dobrze, że tego chce w danym momencie. Gorzej, gdy powodem powstrzymania się od działania jest… strach.

kolejny raz

Strach to stary przyjaciel, który często mi towarzyszy. To on szepcze cicho, żeby nie próbować, bo znów się nie uda. Po co próbować trzeci raz biegać regularnie, przecież obiecywałam sobie już tyle razy, że sport zagości w moim życiu? Po co oglądać filmy i seriale po angielsku, jak i tak boję się mówić? Po co wyznaczać sobie cele jak i tak ich nie zrealizuje? Strach ma zawsze dobre wytłumaczenie. Jednak jest coś, co może go powstrzymać, a jest nim wola.

O próbowaniu od nowa

Wystarczy pielęgnować w sobie małe słówka ,,chcę”  i ,,działam, za którymi idą niezwykłe rzeczy. Silna potrzeba osiągnięcia danego celu lub zrealizowania marzenia, która poparta jest działaniem może zmienić Twoje życie.

kolejny raz

Mimo, że nie raz próbowałeś schudnąć, nauczyć się nowego języka, znaleźć chłopaka lub dziewczynę czy nauczyć się programować – ponosiłeś porażkę. Jednak tylko od Ciebie zależy co z nią zrobisz. Czy zostawisz swoje życie takim jakie jest i będziesz płynąć z prądem wydarzeń, czy może podejmiesz rękawicę ciągłego próbowania, starania się, działania ciągle od nowa? To nie łatwa sztuka, potrzeba wyciągania wniosków z błędów, silnej woli, aby pokonać strach i swoją potrzebę komfortu, aby kolejny raz zacząć od nowa.

Jeśli się nie poddasz czeka Cię wyjątkowa nagroda – realizacja danego wyzwania. Może, aby go dokonać będziesz musiał próbować 3 razy, 10, a może 100 tego nie wiem, ale wiem, że warto.

Próbujesz?

Zapisz

Share this Story
  • Rozwój

    Kolejny raz, czyli o próbowaniu od nowa

    Staje kolejny raz przed wyzwaniem, chyba największym, bo związanym z moimi słabościami i przyznaniem się do porażki. Z jednej strony to, ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

Ćwiczenie Koło Życia – zadbaj o to co najważniejsze!

Zmiany w naszym życiu nie dzieją się same, ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook