Rozwój
Kiedynie jest dobrze

Kiedy nie jest dobrze, a życie daje żółtą kartkę

Wiesz, życie daje ostrzeżenia. Mi dało żółtą kartkę, pokazało wymownie, że nie da się żyć prawie 24 godziny pracą, zapominając o sobie, bliskich ludziach i tym, co ważne. Są takie momenty w życiu, że albo się zatrzymasz, albo spadniesz w dół i może się okazać, że wcale nie będzie miękkiego lądowania. Ostatnie miesiące to czas, kiedy nie jest dobrze, kiedy nic nie układa się po mojej myśli, a trudne decyzje się mnożą. Wzięłam sobie tę żółtą kartkę do serca, kolejnej może nie być.

Kiedy nie jest dobrze …

Hołduję zasadzie, że życie jest złożone z przedziwnego splotu dobrych i trudnych momentów, że są jedne i drugie, i nigdy nie jest tak, że zawsze będzie źle. Jednak, kiedy co drugi dzień zaczynasz się dowiadywać o smutnych/ trudnych/ czy stresujących sprawach – o zdrowiu najważniejszych osób, które jest zagrożone, o tym, że sama możesz wylądować na stole operacyjnym, zaczynasz wątpić, że Twój los kiedyś się odmieni.

 

kiedy nie jest dobrze

Na szczęście, ja miałam i mam nadal wokół siebie ludzi, którzy pomagają mi zobaczyć pewną prawidłowość, że te dobre chwile nadchodzą, a moje nastawienie do tego co się dzieje również ma ogromne, jeśli nie najważniejsze znaczenie.

Zdrowie, rodzina, przytłaczająca praca – jest czasem tak, że sypie się wszystko. Mój organizm się zbuntował, a ja chyba w końcu przejrzałam na oczy i dostrzegam, co jest dla mnie ważne.

Życie daje mi lekcje pokory i odpuszczania. To trudna lekcja, a ja nie jestem pilnym uczniem. Jednak, jest czas kiedy kładziesz na szalkach wagi najważniejsze wartości i jeśli masz którąś stracić widzisz, co jest dla Ciebie bardziej cenne. Ja wybieram, choć nie bez żalu, lęku, poczucia straty. Ale wiem, że warto.

Ile jeszcze żółtych kartek przed mną?

Ile szans mamy w życiu i ile czasu jest nam dane? To pytania zazwyczaj bez odpowiedzi, nawet nie wiem czy bym chciała je znać. Jednak samo uświadomienie sobie ulotności życia, powoduję, że chce wykorzystać je bardziej.

kiedy nie jest dobrze

Chce widzieć uśmiech moich bliskich jak najczęściej na ich twarzach, chcę cieszyć się spotkaniami z przyjaciółmi i radością z podróżowania. Chce się uczyć nowych rzeczy i czytać najlepsze książki. Tak dużo chcę. Za często zapominałam, że mogę.  Choć to wymaga zmian, ważnych decyzji i poświęcenia innych spraw. Nie można mieć wszystkiego w jednym momencie. Ale można mieć to co nas uszczęśliwia (kilka słów o próbowaniu od nowa).

Pytałeś się siebie: czy jesteś szczęśliwy? Czy Twoje życie jest takie jakie chcesz?

Wierze, że zawsze mamy wybór. On ma konsekwencje, jednak czasami są mniej straszne niż nam się wydają. Nie czekaj, aż życie pokaże Ci żółtą kartkę. Nie czekaj na czas, kiedy nie jest dobrze.

Share this Story
 • Kiedynie jest dobrze
  Rozwój

  Kiedy nie jest dobrze, a życie daje żółtą kartkę

  Wiesz, życie daje ostrzeżenia. Mi dało żółtą kartkę, pokazało wymownie, że nie da się żyć prawie 24 godziny pracą, zapominając o ...
 • Rozwój

  Zawsze za wcześnie…

  ,,Zapal świeczkę, za tych, których zabrał los…”Dżem Wspomnienie Jednego w życiu można być pewnym – śmierci. Pewność jednak to nie to ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

9 inspiracji prezenty DIY na Dzień Mamy

Ostatnia rozmowa z moją mamą, która ma w ...

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook

Kawa do książki