Książki
Poradnik dla nieogarniętych

Jak żyć? Poradnik dla nieogarniętych – filozofia na pomoc

Czy filozofia w jakikolwiek sposób może pomóc współczesnemu człowiekowi? Marie Robert pokazuje w książce Jak żyć? Poradnik dla nieogarniętych, że jak najbardziej. Autorka w dwunastu historiach przywołuje problemy i bolączki współczesnego człowieka i ukazuje je w świetle filozofii. Sprawdź i zaskocz się, jak bardzo trafne są nauki filozoficzne w obliczu wizyty u teściów, założenia firmy, chodzenia na randki czy utraty bliskiej osoby.

Jak żyć – pytanie, które może mieć wiele odpowiedzi

Często szukamy odpowiedzi na pytanie – jak sprawić, aby nasze życie było lepsze, bardziej satysfakcjonujące czy zdrowsze. Autorka Marie Robert wychodzi naprzeciw rozmyślaniom niejednego czytelnika. W swojej książce Jak żyć? Poradnik dla nieogarniętych pokazuje odpowiedzi na nurtujące nas zagadnienia, takie jak ograniczenie alkoholu, mniejsze przejmowanie się tym, co pomyślą o nas inni, czy kompulsywne zakupy.

To, co wyróżnia ten poradnik to odniesienie się do filozofii – nowożytnej, jak i starożytnej. Autorka sięga po myśli takich znanych filozofów jak Nietzsche, Platon, Epikur czy Spinoza. Pokazuje, że filozofia nie musi być nudną i martwą dziedziną, którą się zajmują profesorowie na uczelni, ale jest rzeczywistą mądrością, z której możemy korzystać na co dzień.

Jak żyć? Poradnik dla nieogarniętych – inspiracja do lepszego życia

Książka Jak żyć? Poradnik dla nieogarniętych będzie świetną inspiracją dla osób, które szukają pomysłu na rozwiązanie swoich mniejszych kłopotów. Ale chyba najbardziej spodoba się tym, którzy mają ochotę rozpocząć swoja przygodę z filozofią. W książce dostajemy skrót najważniejszych wytycznych filozofii danego myśliciela, kilka wskazówek do danego problemu oraz notkę biograficzną.

Poradnik dla nieogarniętych

Ten poradnik może być świetnym, pierwszym krokiem, aby zatopić się w fascynujący świat filozofii i odkryć jej tajemnice. Polecam do przeczytania również Filozofię na wynos.

Jednak, mimo całej sympatii do konceptu książki oraz samego wykonania, czegoś mi w niej zabrakło. I jest to chyba pogłębienie tematu, skupienie się na trudnościach współczesnego człowieka w trochę bardziej złożony sposób. Powierzchowne podejście powoduje, że nie zatrzymujemy się dłużej na historiach, a one same bardzo szybko ulatują z pamięci czytelnika. Moim zdaniem książka jest za krótka i za bardzo szczątkowo traktuje o bardzo skomplikowane i wielowymiarowe sytuacje.

Podsumowując, Jak żyć? Poradnik dla nieogarniętych może być ciekawą inspiracją dla osób lubiących literaturę rozwojową oraz ciekawym początkiem przygody z filozofią. Jednak, moim zdaniem nie do końca odpowiada na pytanie postawione w tytule.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Buchmann

Tytuł: Jak żyć? Poradnik dla nieogarniętych

Autorka: Marie Robert

Liczba stron: 182

Wydawnictwo: Buchmann

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook