Książki

Jak znaleźć pracę?

Zadajesz sobie pytanie ,,Jak znaleźć pracę?”, a może marzysz o zmianie zawodu, chcesz zacząć się spełniać, odczuwać satysfakcję z tego co robisz, a nie budzić się codziennie rano z myślą ,,O boże znów rano, trzeba iść do pracy”? Jeśli tak, to ta książka jest dla Ciebie.

Jak znaleźć pracę ze ,,Spadochronem”?

,,Jakiego koloru jest Twój spadochron” Richarda N. Bollesa to książka, która daje inspirację. Czy pomaga znaleźć pracę? Nie wiem, ale na pewno pomaga uświadomić sobie kilka ważnych kwestii.

Autor skupia się w tej pozycji na tym, aby czytelnicy mogli popracować nad tym, jaką pracę chcą dostać, ile mają zarabiać, co lubią robić. Pokazuje jak poznać swoje mocne strony, dostrzec wartości jakimi kierujemy się w życiu oraz co może nam przeszkadzać w zdobyciu wymarzonej posady lub realizacji planu założenia własnej firmy.

W książce znajdziemy dziesięć rozdziałów plus jedenasty, który jest ćwiczeniem rozwojowym , nazwanym Ćwiczeniem Kwiatowym. Wśród rozdziałów znajdziemy takie: o negocjacjach płacowych, sposobach poszukiwania pracy, rozmowie kwalifikacyjnej, wszystko co osobom szukającym nowego zatrudnienia może się przydać. Każdy rozdział jest zatytułowany dość przewrotnie, ale jakże prawdziwie ,,Czego o poszukiwaniu pracy nie nauczyła nas szkoła:….”

znalezc prace

Ćwiczenie Kwiatowe

Ćwiczenie Kwiatowe to gimnastyka dla umysłu, trzeba się nieźle zastanowić nad różnymi zagadnieniami takimi jak: posiadane umiejętności, wyznawane wartości, miejsce, warunki pracy itp. I to, nie jednym słowem, ale tak porządnie, autor nam wszystko ładnie rozpisuje, dzięki czemu nie gubimy się w różnorodnych tabelkach.

Znalezienie pracy, po tym ćwiczeniu może być prostsze, ponieważ więcej wiesz o sobie, swoich potrzebach i tym co jest dla ciebie ważne.

Sama spędziłam nad nim dobrych kilka godzin, nie dałam rady całego wypełnić przy pierwszym podejściu, ale wciąga na tyle, że powróciłam i dokończyłam. Czy dzięki temu znajdę pracę nie wiem, ale na pewno sporo się o sobie dowiedziałam, pewne rzeczy poukładałam, a książka jest pisana w tak ciekawy i jasny sposób, że będę do niej wracać nie raz.

znalezc prace

Podsumowanie

Bardzo przydatnym rozdziałem jest ten o najlepszych sposobach szukania pracy, rozmowie kwalifikacyjnej czy negocjacjach. Każdy z nich daje merytoryczną wiedzę do wykorzystania w praktyce, przykłady z życia, ćwiczenia, które nie zabierają czasu i jasne wytyczne, którymi można się kierować przeszukując oferty. Dla mnie przyjemna i bardzo pomocna lektura, z której można się sporo dowiedzieć.

Czytaliście ,,Jakiego koloru jest Twój spadochron?” Znacie książki, które również podejmują temat szukania pracy?

Share this Story
  • Książki

    Jak znaleźć pracę?

    Zadajesz sobie pytanie ,,Jak znaleźć pracę?”, a może marzysz o zmianie zawodu, chcesz zacząć się spełniać, odczuwać satysfakcję z tego co ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook