Podróże
najlepsze wakacje

Jak zaplanować najlepsze wakacje w swoim życiu?

Myślisz – wakacje marzeń i co masz przed oczami? Biały piasek i drinki, czy może górski szlak, podróż zarezerwowaną przez biuro podróży, a może urlop spędzany na działce? Dla każdego najlepsze wakacje będą oznaczać coś innego. Ile ludzi tyle potrzeb, gustów, pragnień. Najważniejsze to wiedzieć czego się chce i zaplanować takie wakacje, po których wrócimy wypoczęci i szczęśliwi.

Sposoby na najlepsze wakacje

Wakacje można zaplanować na wiele sposobów, w zależności od naszego trybu życia, ulubionych form spędzania czasu oraz potrzeb znajdziemy coś dla siebie. Czasami trzeba wypróbować kilka form organizacji urlopu, aby wiedzieć, która jest dla nas najlepsza. Osobiście przetestowałam – samodzielnie organizowane wyjazdy, wycieczki z biurem podróży, a także spontaniczne jednodniowe wypady w nieznane.

najlepsze wakacje

Z biurem podróży

Wakacje z biurem podróży mają wiele zalet: kupujemy wycieczkę i niczym więcej się nie martwimy, mamy zarezerwowane loty w wyczarterowanym samolocie, zapewniony hotel, wyżywienie, często all inclusive.

W ramach wykupionych wczasów posiadamy ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków za granicą, a także mamy możliwość odzyskania pieniędzy w przypadku ewentualnego bankructwa biura podróży. Zalety wyjazdu z biurem podróży to gwarancja eleganckich hoteli, wielu udogodnień oraz opieka polskiego rezydenta, nawet w egzotycznych krajach. Takie wakacje z biurem podróży będą najlepsze dla osób, które nie chcą się niczym martwić, a jedynie wypoczywać. Pragną oderwać się od codzienności i w bezpiecznej atmosferze poznawać ciekawe zakątki świata.

Na własną rękę

Szukanie najlepszego hostelu lub lotów jest im nie straszne. Wszystko chcą sprawdzić sami i jeść posiłki, o której sobie wymarzą. Ludzie organizujący wakacje na własną rękę potrzebują więcej swobody i niezależności, w zamian za czas poświęcony na robienie rezerwacji i wyszukiwanie atrakcji wolą mieć możliwość decydowania o każdym aspekcie swojego wypoczynku.

najlepsze wakacje

Zaletą takiego organizowania wakacji, jest możliwość dużej elastyczności, idealnego dopasowania zarówno atrakcji, posiłków, jak miejsca spędzania urlopu, co może sprawić, że takie wakacje będą najlepsze w życiu. Osoby, które nie lubią załatwiać samodzielnie noclegów, lotów, ani pożywienia mogą czuć się zmęczone sprawami organizacyjnymi. A ciągłe trzymanie ręki na pulsie może być stresujące.

Dla osób spontanicznych

Na urlop decydują się w ostatniej chwili, nie planują, jadą tam gdzie najtaniej lub najpiękniej. Często decydują się na spontaniczne wyjazdy bez uzgadniania czegokolwiek. Tacy ludzie, chętnie podejmują wyzwania i decydują się na oferty lat minute, a nawet wyprawę autostopem.

Last minute

Czyli kupienie oferty biura podróży praktycznie w ostatniej chwili. Wakacje last minute (https://www.itaka.pl/last-minute/) mają zazwyczaj niższe ceny, proponują pobyt często w pięknych hotelach i niezwykłych miejscach. Ceny spadają nawet o kilkaset złotych, dlatego dla osób dysponujących czasem, taka opcja jest idealna, ponieważ pozwala na zakup wspaniałej wycieczki i zaoszczędzenie znacznej sumy. Wada to szybkie znikanie ofert, dlatego decyzja musi być pewna i szybka. Last minute warto przeglądać na kilka dni przed naszym ewentualnym urlopem, czasami strony biur podróży proponują zapisanie się newsletter z powiadomieniami o nowych ofertach, co daje szansę na upolowanie prawdziwej okazji cenowej.

najlepsze wakacje

Autostop

Wyprawa autostopem nie jest dla wszystkich. Nie każdy zdecyduje się na podróż po Polsce lub Europie z nieznanymi kierowcami. Taka wyprawa ma wiele uroku – nic nas nie ogranicza, nie mamy sztywnych reguł, możemy się zatrzymać gdziekolwiek, każde miasto i miasteczko może być naszym przystankiem. Jednak obawa o bezpieczeństwo, niewygody, brak przygotowania do noszenia ciężkiego plecaka i robienia kilkunastu kilometrów dziennie na piechotę, może być za dużym obciążeniem. To wakacje dla osób potrzebujących mocnych wrażeń, przygotowanych na niewygody, mające duże samozaparcie i posiadające dużą umiejętność nawiązywania kontaktów.

najlepsze wakacje

I planujących z dużym wyprzedzeniem

Masz wszystko zaplanowane, a kalendarz to Twój najlepszy przyjaciel? Osoby, które planują z wyprzedzeniem, również wakacje chcą mieć dokładnie określone w czasie na długo zanim zacznie się sezon turystyczny. Ciekawym pomysłem mogą okazać się dla nich oferty first minute lub egzotyczne wyprawy z biurem podróży.

najlepsze wakacje

First minute

Wakacje, które możemy kupić na rok do przodu, są ciekawą opcją, dla osób posiadających pewność wolnego czasu w danym terminie oraz odłożone fundusze na wyjazdy. Pierwsze oferty first minute pojawiają się już we wrześniu, a ich apogeum następuje w listopadzie i grudniu roku poprzedzającego wyjazd. Zaletą tego typu wakacji z biurem podroży są bardzo duże rabaty, gwarancje niezmienności ceny, zniżki dla dzieci, a także dodatkowe bonusy dla stałych klientów. Jeśli planujesz z wyprzedzeniem, masz duża pewność, że możesz już dziś pomyśleć o urlopie za rok i go zarezerwować, to ta opcja jest dla Ciebie.

najlepsze wakacje

Egzotyczne kraje

Często wymarzone wakacje kojarzą nam się z odległymi, nieznanymi krajami, które kuszą swoją egzotyką (https://www.itaka.pl/egzotyka/) – Tajlandia, Sri Lanka, Panama, czy Wyspy Koralowe. Wybierając taki kierunek podróży, warto pomyśleć o nim wcześniej, ze względu na dość duży wydatek oraz czas realizacji wyjazdu. Inaczej niż w znanych nam krajach europejskich, na dalekie, egzotyczne wyspy najlepiej wybierać się, kiedy u nas panuje zima, ze względu na odwrócenie pór roku np. w Tajlandii od listopada do lutego panuje pora sucha i ciepła, która sprzyja zwiedzaniu zabytków i wylegiwaniu się na plaży.

najlepsze wakacje

Planując najlepsze wakacje w życiu masz do wyboru wiele sposobów, który z nich będzie najlepszy, musisz sobie odpowiedzieć dam. Zanim podejmiesz decyzję zastanów się co lubisz robić, jak zazwyczaj organizujesz swój czas, czy chcesz mieć nad wszystkim kontrolę, czy może pragniesz, aby ktoś zadbał o wszystkie szczegóły za Ciebie? Jeśli odpowiesz sobie na te pytania i zastanowisz się, jaki tryb spędzania urlopu będzie Twoim wymarzonym, prawdopodobieństwo, że wrócisz z wczasów zadowolony jest ogromne. Dlatego sprawdzaj oferty, zdefiniuj potrzeby i jedź na najlepsze wakacje w życiu!

Share this Story
  • najlepsze wakacje
    Podróże

    Jak zaplanować najlepsze wakacje w swoim życiu?

    Myślisz – wakacje marzeń i co masz przed oczami? Biały piasek i drinki, czy może górski szlak, podróż zarezerwowaną przez biuro ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Podróże

Zobacz również

Pakowanie na wyjazd, czyli jak zaplanować krótką podróż?

Odpoczywam, kiedy wyjeżdżam, a Ty? U mnie krótka ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook