Rozwój
kreatywna jesień - kawa

Kreatywna jesień – jak ją zaplanować?Twoja wyprawka

Sierpień to dla mnie czas, kiedy jeszcze cieszę się latem i ciepłym słońcem, ale już myślę o zbliżającej się kolorowej porze roku. Lato dało mi trochę w kość – dużo pracy, spraw do załatwienia, ważnych decyzji, które ciągle są ostatecznie jeszcze przed nami. Dlatego postanowiłam, że jesień będzie dla mnie takim powrotem do kreatywności i aktywności. Chce ją dobrze zaplanować i cieszyć się kolejnymi fantastycznymi chwilami. A dobry plan to już początek sukcesu.

Kreatywna jesień – moja wyprawka

Nadchodzący wrzesień to dla mnie czas, kiedy nie tylko rodzice dzieciom i nastolatki kupują wyprawkę szkolną, ale ja również wybieram się na zakupy. Od dziecka kocham księgarnie i sklepy papiernicze, a teraz buszowanie po stronach internetowych, gdzie mogę znaleźć fantastyczne notesy (najlepsze te z kartkami w kropki), długopisy, zakreślacze, kolorowe taśmy washi czy inne drobiazgi, które kojarzą się wszystkim z nowym rokiem szkolnym, a mnie z kreatywną stroną mojej natury.


Wybieranie brushpenów, czy ciekawych spinaczy jest małym rytuałem, przyjemnością, która wzbogaca codzienność. A dzięki świetnej wyprawce, planowanie i realizacja celów i marzeń staje się łatwiejsza.

Rysowanie pierwszej strony nowego miesiąca, tworzenie list aktywności daje dużo frajdy i pozwala puścić wodze fantazji.

Obecnie sklepy internetowe mają tak ogromny wybór artykułów papierniczych, że czasem trudno się zdecydować. Ale mój plan na jesienne, papiernicze zakupy to:

 • Nowy notatnik z kartkami w kropki
 • Długopisy i cienkopisy – czarny i jeden złoty lub srebrny
 • Linijka

Minimalistyczny, ale w swoim biurku mam już trochę przydatnych rzeczy.

Plan 20 jesiennych aktywności na które znajdziesz czas

Kiedy mamy już wszystkie potrzebne przedmioty z jesiennej wyprawki, czas na planowanie i wymyślanie różnych ciekawych aktywności, które można robić samodzielnie, jak i z bliskimi.

Dobrym pomysłem jest podzielenie kartki na cztery sekcje, które są dla nas najważniejsze:

 • Mój czas
 • Ja i inni
 • Kreatywna dusza
 • Aktywne ciało

Ty każdą z sekcji możesz nazwać inaczej, tak jak Ci to najbardziej pasuje do Twojego życia i pomysłów.

Tu pobierzesz  gotowa, bezpłatną PLANSZĘ DO DRUKU- Kreatywna jesień, którą możesz też wkleić lub przypiąć do swojego kalendarza lub zawiesić na tablicy korkowej. Tablice wiszące nad biurkiem czy stołem świetnie się sprawdzają, jeśli na co dzień nie korzystasz z kalendarza czy bullet journal i nie masz ochoty ciągle coś zapisywać.

kreatywna jesień - materiały biurowe

Kiedy już rozrysujesz w notatniku swoje obszary, w których chcesz wprowadzić aktywną jesień, czas na wpisywanie pomysłów. Możesz puścić wodzę fantazji i skupić się na rzeczach, których nigdy nie robiłaś i masz ochotę spróbować, albo na tym, na co od dawna nie masz czasu, a chcesz w końcu to zrobić.

Moja lista wygląda tak:

MÓJ CZAS

 1. Wieczór z cynamonową świeczką zapachową i świetną książką
 2. Pójście na masaż
 3. Jesienny spacer w najfajniejszym ubraniu na jakie będę mieć ochotę
 4. Ja + kino + dobry film
 5. Domowe SPA i gorąca czekolada

JA I INNI

 1. Wyprawa na grzańca z przyjaciółką
 2. Zorganizowanie ogniska
 3. Wspólne wyjście na warsztaty lub ciekawe wydarzenie z bliskimi
 4. Planszówkowy wieczór z przyjaciółmi
 5. Jesienna wycieczka za miasto

KREATYWNA DUSZA

 1. Malowanie akwarelami 2 razy w tygodniu 1h
 2. Codzienna nauka angielskiego min.15 minut dziennie – TED, seriale z angielskimi napisami, czytanie po angielsku, rozmowy z innymi
 3. Nauka fotografii – 2 razy w tygodniu robienie mini sesji zdjęciowej na wybrany temat
 4. Swobodne pisanie wieczorami – uspokajanie myśli
 5. Joga po pracy – 3 razy w tygodniu 15-20 minut

AKTYWNE CIAŁO

 1. Jesienne, wieczorne spacery – 3 razy w tygodniu
 2. Siłowania 1h – 2 razy w tygodniu
 3. Zdrowe i energetyczne śniadania
 4. Wycieczka rowerowa po Warszawie
 5. Wyprawa na basen

kreatywna jesień - lista

Jak mieć czas na kreatywną jesień?

Może Ci się wydawać, że nie da się pomieścić tyle aktywności w jednym tygodniu, jednak chce zaznaczyć, że to plan na całą jesień. Nie chodzi o to, aby wszystko robić każdego dnia, ale, aby w ciągu tygodnia utrzymywać równowagę między „leniwym” odpoczynkiem (który jest bardzo potrzebny), a różnymi innymi aktywnościami.

Kiedy wpiszesz w swój piękny kalendarz, 4 albo 5 dodatkowych zadań prawdopodobnie ich nie zrobisz (pułapki perfekcjonizmu). Bo praca, bo zmęczenie, bo sprzątanie, bo dzieci, bo tysiące innych spraw, nie zostanie Ci już ani czasu, ani chęci na kreatywną jesień.

Dlatego oprócz obowiązków i rzeczy do zrobienia, aby kreatywna jesień była rzeczywistością, wpisuj czas na relaks.  Konkretną aktywnością, która będzie Cię relaksować niech stanie się coś z listy kreatywna jesień. Dzięki temu nie będziesz mieć poczucia marnowania czasu, ani strasznego zmęczenia.

Metoda 5 minut, również sprawdzi się świetnie. Kiedy w kalendarzu zapisałeś, tak jak ja naukę angielskiego przez min 15 minut, najgorzej jest zacząć. Jednak umów się sam ze sobą, że spróbujesz mu poświęcić choć 5 minut. Prawdopodobnie, po tym czasie tak się wciągniesz, że będziesz czytać, oglądać czy pisać dalej. A jeśli nie, zawsze masz 5 minut do przodu ?

Trzymam kciuki za Twoją kreatywną jesień. Daj znać co planujesz na nadchodzące miesiące i czy już wszystko zapisałaś w swoim kalendarzu?

Partnerem wpisu jest Ceneo

Share this Story
 • kreatywna jesień - kawa
  Rozwój

  Kreatywna jesień – jak ją zaplanować?Twoja wyprawka

  Sierpień to dla mnie czas, kiedy jeszcze cieszę się latem i ciepłym słońcem, ale już myślę o zbliżającej się kolorowej porze ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

Walentynki w domu – 3 sposoby jak zrobić sobie miłe chwile

Walentynki – dla jednych święto komercji, dla innych ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook