Książki
Jak tu nie zwariować

Jak tu nie zwariować na herbatce u psychiatry

Wiesz, co to jest choroba afektywna dwubiegunowa? Znasz różnice między pojęciem choroba psychiczna a zaburzona osobowość? A może chcesz się dowiedzieć jak funkcjonowała psychiatria w Polsce w PRL, a jak działa dzisiaj? Z wywiadu przeprowadzonego przez Irenę A. Stanisławską z psychiatrą Edwardem Krzemińskim w książce Jak tu nie zwariować Na herbatce u psychiatry możesz znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Jak tu nie zwariować Na herbatce u psychiatry – rozmowy o zdrowiu psychicznym

Natura człowieka, jego umysł oraz zachowanie od lat jest przedmiotem fascynacji wielu ludzi. Psychiatria i psychologia wydają się dość specyficznymi dziedzinami, raczej mało znanymi przeciętnym Polakom. Zazwyczaj swoją wiedzę czerpią z popularnych filmów, książek i gazet. Nierzadko wiele w nich przekłamań, negatywnego stosunku do osób chorych psychicznie i samej psychiatrii.

Jak tu nie zwariować

Książka Jak tu nie zwariować Na herbatce u psychiatry może pomóc odczarować ten negatywny wizerunek. Psychiatra Edward Krzemiński odpowiada na pytania dotyczące historii psychiatrii w Polsce, kształtowania się modelu pomagania osobom doświadczającym schizofrenii, choroby afektywnej dwubiegunowej, depresji czy zaburzeń psychicznych. W prostych słowach opowiada o sprawach trudnych, zawiłych i skomplikowanych. Taki sposób przekazywania wiedzy jest bardzo atrakcyjny bez względu na wykształcenie jakie posiadamy.

W książce znajdziemy pytania dotyczące osobowości i jej zaburzeń, psychogeriatrii (czyli trudności psychicznych starszych osób), a także rozwoju psychicznego dzieci.

Wariat! Szaleniec! Chory psychicznie?

Nie musisz mieć wiedzy medycznej lub psychologicznej, aby cieszyć się lekturą Jak tu nie zwariować Na herbatce u psychiatry. Pan Edward Krzemiński nie używa zawiłych terminów, ani skomplikowanych sformułowań. Tłumaczy najważniejsze zagadnienia, podaje konkrety i posługuje się przykładami, aby wyjaśnić bardziej zawiłe kwestie.

Myślę, że to co jest najważniejsze to przedstawienie przez psychiatrę osób doświadczających chorób psychicznych jako ludzi, którzy są wśród nas, którzy tak samo mogą pracować i kochać, zakładać rodziny. Propaguje pozytywny stosunek i pokazuje cierpienie osób, które zmagają się z chorobami i zaburzeniami psychicznymi. Książka może zrobić wiele dobrego, ponieważ w zrozumiały sposób pokazuje, że każdy z nas może zostać dotknięty chorobą psychiczną i że każdy z nas może kiedyś potrzebować pomocy psychiatry lub psychologa.

Jak tu nie zwariować

Jak tu nie zwariować Na herbatce u psychiatry to nie naukowa rozprawa, pełna badań i wywodów udowadniających wymyślne tezy. A książka, w której zawarta rozmowa jest fascynująca, intrygująca i niezwykle potrzeba, ponieważ mówi o zdrowiu psychicznym, które tak często zaniedbujemy.

Przeczytajcie – bez względu na to, czy lubicie psychiatrię i psychologię. Wiedzę zawartą w tej książce warto mieć dla siebie, aby lepiej rozumieć innych i swoje własne postępowanie.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu MUZA S.A.

Tytuł: Jak tu nie zwariować

Autor: Edward Krzemiński w rozmowie z Ireną A. Stanisławską

Liczba stron: 251

Wydawnictwo: MUZA S.A

Książki psychologiczne – zobacz: Zespół Aspergera, autyzm, o śmierci i żałobie 

Summary:

4

Zrozumiała, napisana jasnym i czytelnym językiem. Poruszająca temat psychiatrii, osób chorych psychicznie i temat zdrowia psychicznego współczesnego człowieka

Share this Story
  • Jak tu nie zwariować
    Książki

    Jak tu nie zwariować na herbatce u psychiatry

    Wiesz, co to jest choroba afektywna dwubiegunowa? Znasz różnice między pojęciem choroba psychiczna a zaburzona osobowość? A może chcesz się dowiedzieć ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook