Podróże

Jak radzić sobie w Warszawie? – subiektywny przewodnik (nie)turysty

Jedziesz do stolicy? A może chcesz wiedzieć jak sobie radzić w Warszawie? Co tu robić, jak się odnaleźć, jak gdzieś dojechać i gdzie warto szukać potrzebnych informacji? Mam dla Ciebie mały przewodnik, taki na prawdę mini, plus kilka moich obserwacji. Może Wam się przyda.

Komunikacja W Warszawie

Aplikacja jakdojadę.pl bezcenna i na wagę złota, bez niej Warszawa była by jedną wielką tajemnicą i to raczej nie tą, co to miło i łatwo się rozwiązuje, a raczej zagadką bez wyjaśnienia. Korzystam z niej, nie tylko w stolicy, ale tu pomaga najbardziej, szczególnie, kiedy nie znasz miasta, masz mało czasu, bo akurat jedziesz na rozmowę kwalifikacyjną lub na spotkanie z klientem. Jakdojade.pl jest proste w obsłudze, świetnie działa na komputerze i na telefonie.

jak radzić sobie w Warszawie

Szybko i bezpiecznie się z nią przemieścisz i znajdziesz swój punkt docelowy. Pokazuje różne typy połączeń od wygodnych po najszybsze. Jeśli chodzi o przemieszczanie pomoże też Street View i szybkie podejrzenie, jak coś wygląda na mapce Googla, dzięki temu, jeśli tak jak ja, masz średnią orientację w przestrzeni i raczej zapamiętujesz obiekty, nigdy odległości, łatwiej zorientujesz się w okolicy.

Kultura

Wydarzeń kulturalnych masz tu w bród, czasami aż boli głowa od tego nadmiaru. Jednak zazwyczaj fajnie móc samemu zdecydować, czy akurat w środku tygodnia masz chęć na koncert jazzowy, czy może mocne rockowe brzmienia, czy chcesz iść na premierę do Teatru Narodowego, czy może na musical do Romy. Dodatkowo w Warszawie super jest to, że masz bardzo dużo wydarzeń bezpłatnych – warsztaty, koncerty, seanse filmowe, wystawy. Ciekawa stronka, która zbiera sporo interesujących wydarzeń to wawa4free.pl.

jak radzić sobie w Warszawie jak radzić sobie w Warszawie

Chcesz zwiedzać muzea, nic trudnego. Ale nie masz kasy? Nie ma problemu wiele muzeów ma dni, w który ma bezpłatne wejścia, wystarczy jedynie odebrać wejściówkę z kasy – np. Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski, Muzeum Wojska Polskiego (niedziela).

Rozrywka

Moja ulubiona strefa rozrywkowa to Wisła. Zarówno prawo, jak i lewobrzeżna Wisła oferuje bardzo wiele ciekawych atrakcji. Plenerowe kino, teatr czy koncert jest codziennością w letnie miesiące na wiślanym brzegu. Do knajpki na leżak może pójść o każdej godzinie prze 7 dni w tygodniu, modlisz się jedynie o pogodę, bo większość miejscówek jest na świeżym powietrzu. Na prawym brzegu Wisły zrobisz grill, rozłożysz się z kocykiem czy wypijesz spokojnie napoje z procentami – swoboda, luz i relaks tak bym zdefiniowała chwile nad Wisła. Już się nie mogę doczekać lata.

jak radzić sobie w Warszawie

jak radzić sobie w Warszawie

Jak radzić sobie w Warszawie, czyli o czym nie zapomnieć?

Warszawa, to takie miasto, o którym można pisać bardzo dużo i tak, się jej nie ogarnie, ja Wam pokazuję malutki wycinek. Podpowiem, że na ruchomych schodach zawsze stawaj po prawej i daj przejść ludziom, którzy gdzieś się śpieszą. Podpowiem, że uprzejmość popłaca, nie tylko w Warszawie, ale wszędzie, więc uśmiech, miłe słowo do sprzedawcy, drugiego człowieka jest bardzo ok.

Warszawa to takie trochę skrajności, z jednej strony blichtr i sztampa galerii handlowych, z drugiej hałaśliwość dzielnicowych bazarków. Z jednej kultura wysoka – opera, teatr, z drugiej koncerty disco polo. Wieżowce i urocze miejsca jak w starych w miasteczkach (spacerem po Warszawie). W Warszawie da się odnaleźć, może to jeszcze nie moje miasto, ale miasto, które lubię, które obserwuje i które nie przestaje mnie zadziwiać.

Zapisz

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Podróże

Zobacz również

Mikropodróże – jak być podróżnikiem we własnym mieście?

Mikropodróże, czyli co? Wpadłam ostatnio na to słowo ...

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook

Kawa do książki