Podróże

Jak radzić sobie w Warszawie? – subiektywny przewodnik (nie)turysty

Jedziesz do stolicy? A może chcesz wiedzieć jak sobie radzić w Warszawie? Co tu robić, jak się odnaleźć, jak gdzieś dojechać i gdzie warto szukać potrzebnych informacji? Mam dla Ciebie mały przewodnik, taki na prawdę mini, plus kilka moich obserwacji. Może Wam się przyda.

Komunikacja W Warszawie

Aplikacja jakdojadę.pl bezcenna i na wagę złota, bez niej Warszawa była by jedną wielką tajemnicą i to raczej nie tą, co to miło i łatwo się rozwiązuje, a raczej zagadką bez wyjaśnienia. Korzystam z niej, nie tylko w stolicy, ale tu pomaga najbardziej, szczególnie, kiedy nie znasz miasta, masz mało czasu, bo akurat jedziesz na rozmowę kwalifikacyjną lub na spotkanie z klientem. Jakdojade.pl jest proste w obsłudze, świetnie działa na komputerze i na telefonie.

jak radzić sobie w Warszawie

Szybko i bezpiecznie się z nią przemieścisz i znajdziesz swój punkt docelowy. Pokazuje różne typy połączeń od wygodnych po najszybsze. Jeśli chodzi o przemieszczanie pomoże też Street View i szybkie podejrzenie, jak coś wygląda na mapce Googla, dzięki temu, jeśli tak jak ja, masz średnią orientację w przestrzeni i raczej zapamiętujesz obiekty, nigdy odległości, łatwiej zorientujesz się w okolicy.

Kultura

Wydarzeń kulturalnych masz tu w bród, czasami aż boli głowa od tego nadmiaru. Jednak zazwyczaj fajnie móc samemu zdecydować, czy akurat w środku tygodnia masz chęć na koncert jazzowy, czy może mocne rockowe brzmienia, czy chcesz iść na premierę do Teatru Narodowego, czy może na musical do Romy. Dodatkowo w Warszawie super jest to, że masz bardzo dużo wydarzeń bezpłatnych – warsztaty, koncerty, seanse filmowe, wystawy. Ciekawa stronka, która zbiera sporo interesujących wydarzeń to wawa4free.pl.

jak radzić sobie w Warszawie jak radzić sobie w Warszawie

Chcesz zwiedzać muzea, nic trudnego. Ale nie masz kasy? Nie ma problemu wiele muzeów ma dni, w który ma bezpłatne wejścia, wystarczy jedynie odebrać wejściówkę z kasy – np. Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski, Muzeum Wojska Polskiego (niedziela).

Rozrywka

Moja ulubiona strefa rozrywkowa to Wisła. Zarówno prawo, jak i lewobrzeżna Wisła oferuje bardzo wiele ciekawych atrakcji. Plenerowe kino, teatr czy koncert jest codziennością w letnie miesiące na wiślanym brzegu. Do knajpki na leżak może pójść o każdej godzinie prze 7 dni w tygodniu, modlisz się jedynie o pogodę, bo większość miejscówek jest na świeżym powietrzu. Na prawym brzegu Wisły zrobisz grill, rozłożysz się z kocykiem czy wypijesz spokojnie napoje z procentami – swoboda, luz i relaks tak bym zdefiniowała chwile nad Wisła. Już się nie mogę doczekać lata.

jak radzić sobie w Warszawie

jak radzić sobie w Warszawie

Jak radzić sobie w Warszawie, czyli o czym nie zapomnieć?

Warszawa, to takie miasto, o którym można pisać bardzo dużo i tak, się jej nie ogarnie, ja Wam pokazuję malutki wycinek. Podpowiem, że na ruchomych schodach zawsze stawaj po prawej i daj przejść ludziom, którzy gdzieś się śpieszą. Podpowiem, że uprzejmość popłaca, nie tylko w Warszawie, ale wszędzie, więc uśmiech, miłe słowo do sprzedawcy, drugiego człowieka jest bardzo ok.

Warszawa to takie trochę skrajności, z jednej strony blichtr i sztampa galerii handlowych, z drugiej hałaśliwość dzielnicowych bazarków. Z jednej kultura wysoka – opera, teatr, z drugiej koncerty disco polo. Wieżowce i urocze miejsca jak w starych w miasteczkach (spacerem po Warszawie). W Warszawie da się odnaleźć, może to jeszcze nie moje miasto, ale miasto, które lubię, które obserwuje i które nie przestaje mnie zadziwiać.

Zapisz

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Podróże

Zobacz również

Pakowanie na wyjazd, czyli jak zaplanować krótką podróż?

Odpoczywam, kiedy wyjeżdżam, a Ty? U mnie krótka ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook