Książki
jak poradzić sobie z odkładaniem na później

Jak poradzić sobie z odkładaniem na później? Recenzja Człowiek czynu

Znasz to? Pragniesz zrealizować nowe szkolenie, albo projekt, ale ciągle nie możesz usiąść do napisania scenariusza i opracowania koncepcji ćwiczeń. Już tydzień odkładasz oddanie książek do biblioteki, a nieprzeczytane książki i czasopisma piętrzą się przy łóżku. Na zapisanie się do stomatologa nie wystarcza czasu w ciągu tygodnia, a wysłanie ważnych maili do klientów przekładasz na wieczne jutro? Borykasz się z odkładaniem, przekładaniem i odsuwaniem w czasie? Sposoby na to jak poradzić sobie z odkładaniem na później mile widziane? Mam dziś dla Ciebie może nie remedium, ale na pewno inspiracje, jak sobie poradzić z odkładaniem na później ważnych i mniej ważnych rzeczy to książka Edyty Dudy ,,Człowiek czynu. Od odkładania do działania”.

Człowiek czynu, czyli jak poradzić sobie z odkładaniem na później

Edytę znam od dawna, wspominam ją jako pasjonatkę nauki oraz praktycznego działania. Autorka jest psychologiem oraz ekspertem od tego, jak radzić sobie z prokrastynacją, czyli właśnie odkładaniem na później, a swoją wiedzę przekazuje na konsultacjach, warsztatach i treningach.

jak poradzić sobie z odkładaniem na później

Edyta postanowiła zebrać swoje doświadczenia, dostępne badania i refleksje z wielu godzin szkoleń i zamienić je na książkę. I to nie byle jaką ,,Człowiek czynu. Od odkładania do działania” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich pragnących zmiany w swoim życiu, realnej pomocy w bardziej produktywnym i efektywnym wykorzystywaniu czasu w pracy, jak i w życiu prywatnym.

Ta interaktywna książka, w której na bieżąco możesz robić na notatki, zapisywać myśli i wypełniać ćwiczenia jest pigułką wiedzy i inspiracji dla szukających sposobu na to, aby uniknąć niepotrzebnego napięcia w sytuacji wykonywania kolejnych życiowych zadań lub sposobów na przezwyciężenie tendencji do unikania wyzwań z powodu przewidywania porażki i trudności z poradzeniem sobie ze stresem.

 

Co znajdziemy w książce?

Oprócz dawki rzetelnej wiedzy dotyczącej neuronalnych mechanizmów odkładania oraz jego psychologicznego podłoża, autorka daje nam zestaw konkretnych narzędzi, jak poradzić sobie z odkładaniem na później. Zagadnienia charakteryzowane są bajkami terapeutycznymi, wywiadami oraz sugestywnymi rysunkami, które umilają czytanie i skłaniają do refleksji.

Całość podana jest w lekkiej, przyjemnej formie, gdzie Edyta Duda skupia się na dodarciu do czytelnia, a nie naukowym, specjalistycznym przekazie. ,,Człowiek czynu. Od odkładania do działania” był dla mnie impulsem do przyjrzenia się własnemu stylowi działania i zadaniu sobie kilku ważnych pytań: kiedy odkładam zadanie na później? Co się dzieje, że nie mogę zmotywować się do określonej aktywności, mimo iż jest dla mnie ważna? Tu razem z autorką odnajdujemy konkretny czynnik – to strach, który paraliżuje i pomaga snuć czarne scenariusze dotyczące powodzenia danego przedsięwzięcia, albo poddaje w wątpliwość kompetencję, słuszność działania, czy jego sens (tutaj piszę o swoich doświadczeniach z odkładaniem).

jak poradzić sobie z odkładaniem na później

Edyta w swojej książce zachęca do podjęcia rękawicy przeciwko prokrastynacji i wypróbowania różnych sposobów, aby nie odkładać na potem, ponieważ koszt takiego zaniechania może być większy niż ryzyko jakie wiąże się z działaniem.

A Wy odkładacie na potem, czy może znaleźliście swój sposób na prokrastynacje?

Tu znajdziecie informacje o Edycie Dudzie i jej książce.

Edyta – bardzo dziękuję za egzemplarz Twojej książki i piękną dedykację.

Życzę Ci dalszych sukcesów i kolejnych tak ciekawych i wciągających książek.

Tytuł: Człowiek czynu. Od odkładania do działania

Autor: Edyta Duda

Ilość: 114

Wydawnictwo: Wydawnictwo POLIHYMNIA

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook