Bez kategorii

Gdzie zajrzeć, aby poprawić sobie humor i czegoś się nauczyć?

Szukasz mądrej, albo mniej mądrej rozrywki? Jeśli tak, musisz znać te strony. Wprawią Cię w lepszy humor, zadziwią lub zmotywują do działania. To pierwsza odsłona ciekawych miejsc. Będę dodawać tu strony, portale, kanały czy blogi, które lubię z różnych powodów. Może też na nie zaglądacie, a może dopiero zaczniecie. Czas start!

Mądre idee

TED

Konferencje TED to dla mnie skarbnica motywacji, wiedzy i inspiracji. Tych ulubionych mam niezliczoną ilość, tematy jakie poruszają są najróżniejsze od wpływu stresu na codzienne decyzje, przez most samobójstw ( Golden Gate), czy drukowanie ubrań w 3D. Idea konferencji to popularyzowanie ciekawych, mądrych i nietuzinkowych idei, które mogą zmieniać świat i ludzi na lepsze. Istnieją międzynarodowe konferencje, jak i ich odpowiedniki w różnych miastach zwane TEDx (sama miałam przyjemność być na jednym – TEDx Salon Lublin). Jeśli nie znacie tych konferencji, polecam obejrzeć choć jedną, jeśli tak jak ja jesteście fanami od dawna, podzielcie się ze mną swoimi ulubionymi.

TED

Na wesoło

Joemonster

Strona, która tytułuje się prawdopodobnie najśmieszniejszą stroną na świecie. Czy tak jest? Oceńcie sami. Umieszczane tam filmiki, zdjęcia, czy artykuły poprawiły mi humor nie raz. Wiele z nich zażenowało, czy zniesmaczyło. Znajdziemy tu ciekawostki o świecie, ludziach, ich przywarach czy śmiesznych sytuacjach. Obśmiewa modne tematy, kpi ze wszystkiego i wszystkich, a wszystko to okrasza cyckami i roznegliżowanymi paniami (panowie zdążają się znacznie rzadziej). Rozrywka to słowo doskonale obrazuje tą stronę. Mimo pozornej lekkości treści, znajdziemy tam też materiały z zapierającymi dech w piersi zdjęciami (klik), ciekawe kampanie społeczne, interesujące innowacje i motywujące filmiki.

Humor

Nauka w nowej formie

TED-Ed

Edukacyjny odpowiednik konferencji TED, krótkie, kilkuminutowe filmiki edukacyjne, które w przystępny sposób ukazują czasami trudne i zagadkowe tematy – od tego co daje przespana noc, co dzieje się w komórkach rakowych, czy dlaczego warto grać na instrumentach muzycznych po tematy związane ze sztuką, fizyką, czy psychologią. Osobiście wykorzystuje je nie tylko do wyławiania dodatkowych informacji, ale przede wszystkim jako lekcje angielskiego. Idealne na powtórkę i łapanie nowych słówek. Nawet jeśli w video używane są specjalistyczne słowa, filmik jest tak krótki, że nie zadrze się zniechęcić.

Znacie te strony? Korzystacie, lubicie?

Zapisz

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Bez kategorii

Zobacz również

Podsumowanie czerwca i lipca 2020 – tu i teraz

Letnie miesiące to dla mnie przede wszystkim zwolnienie. ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook