Książki

Finansowy ninja – zadbaj o swoje finanse

Finansowy ninja to książka o oszczędzaniu, zarabianiu i inwestowaniu dla ludzi w każdym wieku, ale też coś więcej, to przewodnik, który pomaga ustalić priorytety w sferze finansowej, prywatnej i zawodowej. Pokazuje jak ważne są wartości, którymi się kierujemy i cele jakie sobie stawiamy. To pierwsza książka o finansach, która w prosty sposób odpowiedziała na wiele moich pytań.

Finansowy ninja, czyli mój rok zadbania o finanse

Jednym z moich noworocznych, a raczej już grudniowych postanowień, jest to, aby zadbać o swoje finanse, czyli więcej oszczędzać, założyć konto emerytalne IKE, założyć specjalne celowe konta oszczędnościowe i szukać nowych form zarabiania.

Ta książka to idealna odpowiedź na moje pytania dotyczące moich zamierzeń, a także kompendium wiedzy na temat kredytu hipotecznego czy budowania poduszki finansowej. Michał Szafrański pokazuje nam drogę do oszczędzania i do lepszego życia, dając konkretne przykłady, opasując narzędzia, jakie mogą nam na tej drodze pomóc i nakłania nas do przemyślenia, co jest dla nas ważne.

W książce znajdziemy 10 rozdziałów, każdy jest poświęcony innym zagadnieniom, mi najbardziej podobały się te o ustalaniu priorytetów, narzędziach jakie mamy, aby oszczędzać z głową (czyli budżet domowy, kalkulator finansowy, organizacja czasu, automatyzacja czynności związanych z kontami itp.), a także rozdział o zarabianiu i przykłady na zdobywanie dodatkowych pieniędzy.

swoje finanse

Zachwycił mnie temat procentu składanego i jego działania, Michał wyjaśnił go bardzo szczegółowo i bardzo prosto. Jeśli o nim przeczytasz, od razu zapragniesz oszczędzać. Czytając książkę Finansowy ninja cały czas łapałam się na tym, że zadaje sobie pytania ,,Dlaczego, o tym wcześniej nie wiedziałam?”, ,,Dlaczego nie ma tego w szkole?”. Edukacja finansowa w polskich szkołach praktycznie nie istnieje, ja chyba i tak miałam szczęście, bo na przedmiocie przedsiębiorczość miałam rozliczanie PIT-ów i pisanie biznes planu firmy.

Po co oszczędzać?

Zastanawiasz się po co odkładać pieniądze? Nie widzisz sensu oszczędzania? To ta książka jest dla Ciebie, bo pokaże Ci inne spojrzenie na wolność, pieniądze i prace. Jeśli marzysz o swoim domu, chcesz zarabiać więcej pieniędzy, albo marzy Ci się podwyżka, to również książka dla Ciebie.

Myślę, że do książki Finansowy ninja będę wracać nie raz, polecam ja każdemu ze swoich znajomych, którzy borykają się z niedoborem pieniędzy, może będzie dla nich bodźcem do zadbania o swoje finanse.

Polecam Wam bloga Michała Szafrańskiego Jak oszczędzać pieniądze? Dla mnie jest dużą inspiracją, nie tylko w kwestiach oszczędzania czy zarabiania, ale i podejścia do życia. Znajdziecie tam wiele ciekawych podcastów, artykułów i pomocnych narzędzi, jak zmienić swoje podejście do pieniędzy.

Tytuł: Finansowy ninja

Autor: Michał Szafrański

Ilość stron: 541

Wydana przez Michała Szafrańskiego (przykład self publishing)

Czytaliście książkę? Jakie macie o niej zdanie?

Share this Story
  • Książki

    Finansowy ninja – zadbaj o swoje finanse

    Finansowy ninja to książka o oszczędzaniu, zarabianiu i inwestowaniu dla ludzi w każdym wieku, ale też coś więcej, to przewodnik, który ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 11 – prezenty świąteczne dla książkoholika

Święta coraz bliżej i czas pomyśleć o podarunkach ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook