Książki

Fantazje erotyczne Polek w nowym wydaniu

Zdarza Wam się czasem trafić na książkę niecodzienną, traktującą o tematach tak bliskich, a jednocześnie poruszanych jedynie w zaufanym gronie? Chciałabym chciała…O czym Polki marzą w łóżku jest taką książką, mówiącą o seksie, pragnieniach, pożądaniu i to w naszym, polskim wydaniu.

O fantazjach erotycznych słów kilka

O seksie w Polsce mówi się mało, a o seksie kobiet jeszcze mniej. Zazwyczaj w otoczce grzechu, skandalu lub niezbyt przyjemnych przepychanek politycznych. Andrzej Depko i Sylwia Jędrzejewska pokazują inny wymiar sfery seksualnej Polek – fantazje seksualne. Autorzy książki prowadzili w radiu TOK FM audycję Kochaj się długo i zdrowo, gdzie opowiadali o zdrowiu seksualnym, radości z doznań cielesnych i relacji partnerskich, a także zachęcili słuchaczki do wysyłania swoich fantazji erotycznych wszystkie zainteresowane kobiety.

fantazje erotyczne

Autorzy, to długoletni seksuologowie, którzy zapragnęli pokazać czytelnikom, że kobiety mają fantazję, że nie tylko mężczyźni wyobrażają sobie rozebrane koleżanki, czy nieznajome, które mogą dla nich zrobić wszystko. Prof. Depko i Sylwia Jędrzejowska uświadamiają, że kobiety również tworzą swoje własne obrazy seksualne, mają one podłoże w dzieciństwie i życiu nastoletnim, ewoluują wraz z wiekiem, jedne kobiety je akceptują, inne nie, ale nie ulega wątpliwości, że wiele kobiet fantazjuje.

Książka złożona jest z fantazji seksualnych kobiet podzielonych ze względu na siłę danego wyobrażenia, kolejne rozdziały są zatytułowane stopniami w skali Beauforta. W każdym rozdziale znajdziemy inne historie, komentarze autorek do tego co sobie wyobrażają – jedne zadziwiają, inne wywołują rumieńce na twarzy, jednak wyraźnie pokazują jak bogaty jest świat seksualnych wyobrażeń Polek.

fantazje erotyczne

Kobiecy, intymny świat

Fantazje nie są interpretowane przez naukowców, nie ma ich oceny, ani powodów dla których mogły by powstać. Autorzy odżegnują się od wyjaśniania i pouczania, oni jedynie opisują, pod koniec każdego rozdziału znajdziemy mini wywiad na temat seksualności kobiety, pragnień, temperamentów i stereotypów. Andrzej Depko z taktem i wyczuciem opowiada o masturbacji kobiet, zmieniającym się obrazie seksualności Polki, o tym czym są fantazję i czy to, co sobie wyobrażamy chcielibyśmy, aby się spełniło?

Książka, która obdziera z demonów seksualność kobiety, pokazuje jej pożądanie i pragnienia, jako coś normalnego, zwyczajnego. Przekonuje, że o seksualności można rozmawiać i się nią dzielić. Książa przełamująca kolejne tabu, uświadamiająca, że to co pojawia się w naszych snach i wyobrażeniach może być dobre, potrzebne i akceptowane.

fantazje erotyczne

W wyobraźni pozwalamy sobie na więcej, puszczają hamulce, możemy zmierzyć się z konwenansami i normami – możemy fantazjować o wszystkim. Jednak ważne, aby zrozumieć, że nie każda kobieta, która wyobraża sobie określone sceny chciałaby je przeżyć. Wszystko zależy od jej woli i nastawienia, czasami sama fantazja wystarczy. Chcecie wiedzieć o czym marzą Polki, kiedy leżą w łóżku? Zajrzyjcie do książki.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Wielka Litera

Czytacie książki o seksie? Co o nich myślicie?

Tytuł: Chciałabym chciała…O czym Polki marzą w łóżku

Autor: Andrzej Depko, Sylwia Jędrzejowska

Ilość stron: 276

Wydawnictwo: Wielka Litera

 

Share this Story
  • Książki

    Fantazje erotyczne Polek w nowym wydaniu

    Zdarza Wam się czasem trafić na książkę niecodzienną, traktującą o tematach tak bliskich, a jednocześnie poruszanych jedynie w zaufanym gronie? Chciałabym ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook