Książki
książki na Święta

Dobre książki na Święta Bożego Narodzenia

Książki na Święta, które przeczytałam i moim zadaniem idealnie nadają się, aby wprawić się w bożonarodzeniowy klimat. Jedne są zabawne, inne poruszające, jeszcze inne zaskakują połączeniem motywu Świąt Bożego Narodzenia z całkowicie przeciwstawnymi zdarzeniami. Oto moja subiektywna lista dobrych książek na Święta.

Książeki na Święta, które pomogą Ci poczuć klimat Bożego Narodzenia

1.Nie całkiem białe Boże Narodzenie

Magdalena Knedler

Kryminał, którego akcja dzieje się na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia w pensjonacie w niewielkiej miejscowości Mścigniewo. Olga – jedna z pensjonariuszek, która uciekła od rodzinnego, przedświątecznego zgiełku oraz swoich problemów, znajduje martwe ciało innego gościa pensjonatu. Co ma wspólnego nie-całkiem Niemiec, duet inspektor policji i prywatny detektyw, kolacja wigilijna i buty? Zajrzyjcie do recenzji i sięgnijcie po książkę.

książki na Święta

Na YouTube pojawiła się nawet zapowiedź recenzji. Moje nieśmiałe próby przed kamerą.

2.Pudełko z marzeniami

Magdalena Witkiewicz i Alek Rogoziński

Wesoła opowieść duetu Witkowska/Rogoziński. Z nimi nie można się nudzić, ani nie uśmiechać. Pełna zabawnych, wyrazistych postaci, historia Michała, którego zostawiła narzeczona oraz oszukał wspólnik, który postanowił znaleźć zaginiony rodzinny skarb oraz Malwiny, która zostawia korporacje i postanawia prowadzić restaurację pod niezwykłą opieką św. Ekspedyta. Co z tego wyniknie? Jakie marzenia spełnią bohaterowie?

książki na Święta

źródło: lubimyczytac.pl

 

3.Pensjonat pod świerkiem

Daniel Koziarski, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Jolanta Kosowska, Nina Reichter, Mag­da­lena Knedler, Adrian Bednarek, Anna Kasiuk, Anna Szafrańska

To zbiór opowiadań polskich autorów, których wspólnym mianownikiem jest specyficzne miejsce -Pensjonat pod świerkiem oraz czas zbliżającego się Bożego Narodzenia. Opowieści wzruszające, przerażające, wywołujące zadumę i uśmiech. Opowiadania przekazujące prawdę o sile wybaczenia, miłości oraz ludzkich namiętnościach. Piękna książka na Święta Bożego Narodzenia, idealna jako prezent dla bliskich.

książki na Święta

4.Morderstwo w Boże Narodzenie

Agatha Christie

Królowa kryminału zabiera nas w kolejną podróż z Herkulesem Poirot. Złośliwy milioner Simeon Lee zaprasza na bożonarodzeniową kolacje całą swoją rodzinę, mimo iż od lat tego nie robił. Pojawia się syn marnotrawny, który od lat nie był mile widziany w domu, a także nigdy nie widziana wnuczka. Kiedy senior rodu pada trupem, nic nie wydaje się takie jakie było na pierwszy rzut oka – kto ukradł drogocenne diamenty, kto zataił swoją tożsamość oraz co tak naprawdę działo się w bogatej rodzinie? Na te pytania odpowie Wam niezawodny Poirot.

książki na Święta

źródło: lubimyczytac.pl

5.Noelka

Małgorzata Musierowicz

Książka z cyklu Jeżycjada, opowiadająca losy poznańskiej rodziny Borejków i jej przyjaciół. Tym razem poznajemy Elkę, nastolatkę rozpieszczoną przez ojca, dziadka i wujka, która nie liczy się z uczuciami innych oraz myśli, że każdy jest na jej skinienie. Dziewczyna jest nieznośna, ale niezwykła Wigilia Bożego Narodzenia spowoduje, w Elce ogromne zmiany, czy na lepsze? Musicie sprawdzić sami. Jednak rodzina Borejków, spotkany Gwiazdor oraz życzliwość obcych ludzi nie pozostaną bez wpływu na zachowanie nastolatki.

książki na Święta

źródło: lubimyczytac.pl

Macie swoje ulubione książki z Bożym Narodzeniem w tle? I jakie książki na Święta macie w czytelniczych planach?

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook