Książki
Dedykacja do książki happy book

Dedykacja do książki – 25 najciekawszych cytatów

Kupujesz książki na prezent ślubny, urodziny, Święta i chcesz napisać kilka słów od siebie? A może chcesz zainspirować Ci bliską osobę, dodać cytat na swoim profilu lub szukasz dobrych słów do scharakteryzowania określonej myśli? Dedykacja do książki może być jeszcze ciekawsza użyj jednego z  25 cytatów, które idealnie nadają się do wpisania na pierwszej stronie książki.

Dedykacja do książki – jak napisać?

Kiedy chcemy podarować drugiej osobie książkę, często piszemy kilka słów od siebie. Jednak wiele osób ma kłopot jak dobrać słowa, które będą wyrażać ich emocje do obdarowanego.

Pisanie dedykacji do książki może być proste, jeśli weźmiesz pod uwagę kilka ważnych rzeczy. Po pierwsze dedykacja powinna być szczera – nie pisz tego czego nie myślisz, jeśli za kimś nie przepadasz, a np. zostałeś zaproszony na ślub – postaw na cytat i podpis. Po drugie zastanów się, co chcesz wyrazić po przez dedykacje – czy mają to być konkretne życzenia, czy może chcesz przywołać wspomnienie związane z daną osobą, a może chcesz się skupić na powodzie, dlaczego wybierasz tą a nie inną książkę? Po trzecie – dedykacja nie musi być długa, czasem wystarczy tylko kilka słów, które najbardziej wyrażają Twoje uczucia. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby napisać kilka zdań.

Dedykacja do książki - jak pisać, dlaczego warto używać cytatów

Bardzo elegancko wyglądają dedykacje pisane nie bezpośrednio na kartach książki, a na dodatkowych wkładkach, najlepiej wykonanych ze szlachetnego papieru.

Po co cytat?

Dlaczego w dedykacjach warto używać cytatów? Ponieważ dają one możliwość podkreślenia emocji i uczuć osoby, która obdarowuje książką. Mogą świetnie zastąpić własne słowa, kiedy nie wiemy co napisać, albo nie mamy ochoty się uzewnętrzniać. Dodatkowo mogą świetnie opisywać określoną sytuację, pasją danej osoby czy jej charakteru lub wybranej pozycji książkową. Zobacz specjalne cytaty idealne do dedykacji do książki na prezent dla nowożeńców.

Dedykacja do książki - jaki cytat wybrać, jaką książkę wybrać

25 cytatów – jeszcze lepsza dedykacja do książki

O książkach, przyjaźni i czasie

1.,,Czytanie książek jest najlepszą zabawą jaką sobie ludzkość wymyśliła.” Wisława Szymborska

2.,,Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałby żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie. „Alan Alexander Milne ,,Kubuś Puchatek

3.,,Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów” Kartezjusz

4.,,Książki są lekarstwem dla umysłu” Demokryt

5.,,Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.” Wacław Buryła

6.,,Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.” Maya Angelou

7.,,Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na byciem kimś, kim nie jesteś.” Steve Jobs.

8.,,Twoje życie staje się lepsze, tylko, gdy Ty stajesz się lepszym.”Brian Tracy

O marzeniach, ambicji i zdobywaniu szczytów

9.,,Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le po­myślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, od­kry­waj.” Mark Twain

10.,,Nie ma nic złego w świętowaniu sukcesu, ale ważniejsze jest wyciągnięcie nauki z porażki”.  Bill Gates

11.,,Człowiek z no­wymi po­mysłami jest wa­riatem, dopóki nie od­niesie sukcesu.” Mark Twain

Miłość i inne ważne uczucia

12.,,Dzisiaj kocham Cię jeszcze bardziej niż wczoraj, a nie możesz sobie nawet wyobrazić, jak bardzo kochałem Cię wczoraj.” James Patterson

13.,,Miłość to pomieszanie podziwu, szacunku i namiętności. Jeśli żywe jest choć jedno z tych uczuć, to nie ma o co robić szu­mu. Jeśli dwa, to nie jest to mistrzostwo świata, ale blisko. Jeśli wszystkie trzy, to śmierć jest już niepotrzebna – trafiłaś do nieba za życia.” William Wharton

14.,,Jedyne, co miało jakieś znaczenie, to to, że znalazłem mojego pierwszego przyjaciela, a tym samym zacząłem naprawdę żyć.” Tove Jansson ,, Muminki. Księga druga”

15.,,Przyjaźń to nie tylko wspaniały prezent, lecz także ustawiczna praca.” Ernst Zacharias

16.Tylko pamiętaj, by zawsze być sobą i nie bać się mówić tego, co myślisz, albo tego, by głośno marzyć. J.A. Redmerski ,,Na krawędzi nigdy”

17.,, Bo tak naprawdę każdy z nas pragnie tylko jednego: wiedzieć, że jest dla kogoś ważny. Że bez niego czyjeś życie byłoby uboższe.” Jodi Picoult ,,Krucha jak lód”

18.,, Ty naprawdę nie rozumiesz, prawda? – rzekła. – Ja wcale nie chcę wszystkiego, czego pragnę. Nikt tego nie chce. Nie tak naprawdę. Co to za zabawa dostawać wszystko, o czym się marzy, tak po prostu? Wtedy to nic nie znaczy. Zupełnie nic.” Neil Gaiman ,,Koralina”

Szczęście i sukces – dedykacja do książki

19.,, Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.” Fiodor Dostojewski

20,,Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.” Dan Brown

21.,, Kluczem do sukcesu jest skoncentrowanie umysłu na tym, czego pragniemy, nie na tym, czego się boimy.” Brian Tracy

22.,, Najważniejszą rzeczą jest, aby cieszyć się swoim życiem – być szczęśliwym – tylko to się liczy.” Audrey Hepburn

23.,,Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać. „ Walt Disney

24.,, Jeśli zbudowałeś zamek w chmurach, twoja praca nie pójdzie na marne. Wybrałeś idealne miejsce – teraz musisz po prostu dobudować fundamenty.” Thoreau Henry D.

25.,,I nie rezygnuj z marzeń – dodał Miquel – Nigdy nie wiesz, kiedy okażą się potrzebne.” Carlos Ruiz Zafón ,,Cień wiatru”

A jaki jest Twój ulubiony cytat? Dedykacja do książki według Ciebie jest potrzebna?

————————————————————————————————————————————————————————————————————

E-book ,,Droga do siebie. 7 technik, które odmienią Twoje życie” – co znajdziesz w środku?

  • 7 technik, które wykorzystasz w codziennym życiu, aby zadbać o swoje potrzeby, rozwój i emocje,
  • 9 ćwiczeń, które pomogą Ci jeszcze lepiej poznać siebie i cieszyć się dobrym samopoczuciem
  • karty pracy, które w przyjemny sposób zachęcą Cię do wprowadzenia wiedzy w czyn
  • 104 strony ciekawych informacji na temat m.in wdzięczności, arteterapii, aromaterapii – poparte wiedzą psychologiczna i własnymi doświadczeniami z pracy psycholog

Sierpniowa promocja – kod rabatowy: SIERPIEN20 do wykorzystania do 31.08, e-book ,,Droga do siebie. 7 technik, które odmienią Twoje życie” tylko za 29 zł!

 

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook