Książki

Czytadło 11# Odkrywając potencjał

,,Niekonwencjonalne metody szkoleniowe, czyli jak uatrakcyjnić zajęcia” Mirosław Urban

Książka niewielkich rozmiarów, o dość długim tytule, jednak jak pojemnej treści. Bogactwo dla każdego, kto działa w branży szkoleniowej, prowadzi warsztaty, treningi czy inne formy doskonalenia personalnego czy zawodowego.

DSC06716-001

Obudź kreatywność

Ta, cienka książeczka oferuje zbiór ćwiczeń i zadań, dzięki którym scenariusz zajęć będzie bardziej atrakcyjny, aktywizujący, a przez to bardziej wartościowy. Autor w małej i przystępnej dawce podaje kilka teoretycznych zagadnień dotyczących procesu uczenia się oraz specyficznych ćwiczeń obejmujących poszczególne aktywności człowieka od mowy, ruch, pracę za pomocą obrazu, dźwięku czy różnego rodzaju przedmiotów.

W krótkim wprowadzeniu rozróżnia metody standardowe od tych mniej konwencjonalnych, podaje zalety wykorzystania tych ostatnich. Dla osób, które, na co dzień zajmują się warsztatami jest to jedynie przypomnienie, jednak bardzo wartościowe, dla osób, które dopiero zaczynają może być okazją do refleksji nad tym jak sprawić by uczestnik wyszedł z zajęć bardziej zadowolony.

DSC06720

Bardzo podobały mi się pomysły na różnego rodzaju ćwiczenia, jest ich w książce naprawdę dużo. Znajdziemy znane i często wykorzystywane gry, jak i nowe i inspirujące czerpiące z teatru improwizowanego, żonglerki czy arteterapii. Książka może być niezwykle pomocna przy planowaniu własnego warsztatu czy szkolenia, się tylko dzięki samym ćwiczeniom, ale także wskazówkom co dają, jakie cele dzięki nim można osiągnąć oraz czego mogą doświadczyć uczestnicy.

Znajdź swój potencjał

Czytałam wydanie z 2010 roku ( obecnie na rynku można znaleźć wydanie z 2014r.), 5 lat to w obszarze szkoleniowym bardzo długo. Obecnie metody zwane przez autora ,,niekonwencjonalnymi” są podstawą różnych form warsztatowych. Bez nich ja, jako trener nie wyobrażam sobie warsztatu, jednak mimo upływającego czasu przesłanie jak i same pomysły nie zdewaluowały się i są godne wykorzystania.

Polecam wszystkim, którym brakuje pomysłu na warsztat, zabawy dla dzieci oraz wszystkim, którzy szukają inspiracji jak uatrakcyjnić zajęcia, które prowadzą.

DSC06712

Zapisz

Zapisz

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Jak wytresować lorda. O elitarnych szkołach z internatem

Kiedy wybierasz do czytania reportaż, wiedz, że zostaniesz ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook