Książki
Czy już zasnęłaś

Czy już zasnęłaś Kathleen Barber – tajemnice z przeszłości

Czy jeden podcast może zamienić życie pewnej dziewczyny w koszmar? Josie, bohaterka Czy już zasnęłaś, żyje spokojnie w Nowym Jorku, ma fantastycznego chłopaka, przyjemną pracę w księgarni i plany na przyszłość. Jednak pewnego dnia, kiedy jadąc metrem słyszy o najnowszym hicie internetu – podcaście „Ponowne spojrzenie. Morderstwo Chucka Buhrmana” i czuje, że przeszłość zaczyna ją doganiać.

Tajemnice przeszłości, o których nie można zapomnieć

Josie próbuje poradzić sobie z emocjami jakie wywołuje w niej wiadomość, że o brutalnej śmierci jej ojca, zaczyna dyskutować cała Ameryka. Minęło dziesięć lat, od kiedy w dramatycznych okolicznościach wyjechała z rodzinnego miasteczka i prawie całkowicie odcięła się od dawnych zdarzeń.

Jednak dziennikarka śledcza Poppy Parnell nie daje za wygraną. Zachęca słuchaczy do snucia nowych teorii, kto tak naprawdę zabił Chucka Buhrmana? Czy na pewno był do młody nastolatek, sąsiad, który dowiedział się strasznej prawdy, czy może ktoś inny? Czy siostra Josie – Lanie nie kłamała mówiąc, że widziała uciekającego sprawcę?

Zasiana wątpliwość, kiełkuje w Josie, która ze swoją siostrą bliźniaczką nie rozmawiała dziesięć lat. Widok odurzającej się narkotykami i alkoholem siostry, wyrył się jej pod powiekami, a ból, który jej zadała w najmniej spodziewanym momencie – nadal pozostaje żywy.

Morderstwo ojca, porzucenie przez matkę i dramatyczna sytuacja miedzy siostrami – powoduje, że Josie stworzyła swoją nową tożsamość. Jednak teraz jej kłamstwa jej coraz bardziej ciążą. Jeden telefon o śmierci bliskiej osoby, zmienia wszystko i powoduje, że główna bohaterka Czy już zasnęłaś musi wrócić do miasta swojego dzieciństwa i zmierzyć się z dramatyczną przeszłością.

Czy już zasnęłaś

Czy już zasnęłaś – idealny thriller na jesień

Książkę Czy już zasnęłaś czytało mi się wyjątkowo dobrze. Płynnie opowiedziana historia rodzinnego dramatu, poprzeplatana fragmentami podcastu oraz komentarzami internautów, była ciekawa i intrygującą formą. Cała opowieść intryguje od pierwszego momentu, a pojawiające się tajemnice zachęcają do szukania kolejnych śladów i próbowania szybszego znalezienia odpowiedzi na pytania bohaterki.

Wyrazista główna bohaterka, bardzo ciekawa, wielowątkowa historia, której zakończenie nie wydaje się oczywiste  – powoduje, że Czy już zasnęłaś jest thrillerem idealnym.

Rodzinne uwikłanie, tajemnice rodziców, zdrada siostry oraz bardzo dużo niedopowiedzeń, to motory tej książki. Razem z bohaterką odkrywamy kolejne, niejednoznaczne motywy. Próbujemy znaleźć odpowiedź nie tylko na to, kto zabił jej ojca, ale również czy zapamiętane wydarzenia były w rzeczywistości takie, jak się wydawało.

Kathleen Barber w książce Czy już zasnęłaś stworzyła klimat niepokoju, który udziela się czytającym. Ma się wrażenie, że sytuacje z przeszłości owładną siostrami, a one pod ich ciężarem się załamią.

Bardzo gorąco polecam przeczytać książkę Czy już zasnęłaś i wyrobić sobie własne zdanie. Myślę, że jeśli lubicie skomplikowane relacje rodzinne, ciekawe kryminalne historie, ta książka jest dla Was. Niecodzienna forma oraz skomplikowana intryga idealnie nadaje się na długie wieczory.

Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu Znak Literanova

Tytuł: Czy już zasnęłaś

Autor: Kathleen Barber

Liczba stron: 345

Wydawnictwo: Znak Literanova

Zobacz też: ,,Szeptacz” Alex North – będziesz mieć ciarki na plecach

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook