Książki
Czerwony Pająk

Czerwony Pająk Katarzyna Bonda – czyli koniec Saszy Załuskiej?

To już koniec. Czerwony Pająk Katarzyny Bondy, zwanej królową polskiego kryminału to ostatnia część tetralogii Cztery Żywioły z profilarką Saszą Załuską. Jak się skończy historia skomplikowanej bohaterki, jakie demony i trupy z szafy powypadają tym razem? Trzymający w napięciu kryminał, gdzie sieć tropów, morderstw, politycznych intryg coraz bardziej się mota i oblepia bohaterów jak pajęczyna.

Czerwony Pająk – co to za historia?

Kryminał, który zaczyna się od porwania córki głównej bohaterki to gradka dla fanów tego gatunku. Jednak to tylko początek rollercostera jaki zafundowała autorka zarówno Saszy Załuskiej, jak i innym postaciom ostatniego tomu cyklu ,,Cztery żywioły Saszy Załuskiej”. Mamy tu do czynienia z intrygą, która zatacza bardzo, bardzo szerokie kręgi, aż do elit władzy, służb wywiadowczych, a także krajowego biznesu.

Sasza wszystkimi możliwymi siłami próbuje odzyskać córkę – Karolinę, jej prywatne śledztwo wykazuje, że w uprowadzenie jest powiązane z nietypowym samobójstwem byłego oficera wywiadu pseudonim ,,Dziadek”, a także z demonami z przeszłości. Były przełożony Saszy posiadał niezwykłe archiwum – dokumenty, które przechowywał są zdolne zdestabilizować porządek w kraju i zniszczyć nie jedną karierę. Jednak dokumenty znikają, nikt nie wie, gdzie są. Mafia, służby wywiadowcze, biznesmeni włączają się do gry o to, by przejąć kontrolę nad teczkami i sprawować władzę.

Czerwony Pająk

Wszystko wydaje się sterowane odgórnie przez nieznanego ,,władcę marionetek”. Załuska dostaję zadanie odnalezienia kompromitujących materiałów, dzięki temu będzie mogła odzyskać córkę.

W historii mamy wiele zwrotów akcji, poznajemy przeszłość agentki, dowiadujemy się kim naprawdę jest, poznajemy blaski i cienie jej życiorysu, który obfitował w tragiczne i trudne momenty. Wraz z Saszą oraz innymi postaciami staramy się rozplątać czerwoną pajęczynę i dowiedzieć się, kto steruje układem oraz gdzie jest Karolina.

Koniec Saszy

Czerwony Pająk Katarzyny Bondy to opowieść na wiele głosów, mamy okazję dowiedzieć się jak zaczęła się historia Saszy Załuskiej, co zaważyło na jej wyborach i postępowaniu. A także widzimy podwali intryg, biznesów oraz władzy w wolnej Polsce.

Opowieść prowadzona przez Bondę wciąga, akcją goni akcję, aż trudno oderwać wzrok od liter. Tak bardzo chcemy się dowiedzieć jak można rozbić układ, uratować Karolinkę i dowiedzieć się jaką właściwie rolę ma do odegrania Sasza. Czy porwanie dziewczynki to tylko pretekst, aby wciągnąć profilerkę do gry? Kto taka na prawdę jest przyjacielem, a kto śmiertelnym wrogiem?

Wielość postaci i wątków jest zaletą książki. Mimo, że w niektórych momentach ma się wrażenie chaosu, jest on kontrolowany, a kolejne zdarzenia wyjaśniają poprzednie. Historia zadziwia i przeraża, nie raz w ciągu czytania możesz sobie zadać pytanie ,,Jak to  możliwe?”.

Czerwony Pająk

Czy to już koniec Załuskiej? Czy wyjdzie z tego żywa? Co się stanie z Karoliną, Duchem, Jecyllem oraz całym układem, który może runąć za sprawą wycieku jednego dokumentu?

Czerwony Pająk Katarzyna Bonda – ostatnie pożegnanie

W książce Czerwony Pająk Katarzyna Bonda daje wiele odpowiedzi na zagadkowe wydarzenia z innych tomów. Nie zwalnia tempa akcji, pojawiają się trupy, zbrojne akcje służb wywiadowczych, tajemnicze spotkania oraz życiowe dylematy – co jest ważniejsze – prawda i pomoc, nawet w sytuacji zagrożenia kariery i oczernienia, czy wybranie mniejszego zła i zdobycie upragnionej posady? Kłamstwo czy prawda? I czy prawda zawsze wyzwoli? Bohaterowie nie mają łatwo, a moralność i uczciwość są niebezpieczną walutą, nie każdy chce nią płacić, kiedy stawką jest życie.

Czerwony Pająk to książka, która spodoba się fanom Saszy Załuskiej oraz książek Katarzyny Bondy, to kryminał, thriller,  z mroczną i emocjonującą polityczną intrygą, gdzie napięcie kilkukrotnie sięga zenitu. Przeczytajcie i sprawdźcie czy uda Wam się rozwikłać czerwoną pajęczynę oraz jak spodziewaliście się, że zakończą się losy Saszy Załuskiej?

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu MUZA S.A.

Tytuł: Czerwony Pająk

Autor: Katarzyna Bonda

Ilość stron: 810

Wydawnictwo: MUZA S.A

Inne książki Katarzyny Bondy na blogu: Tylko martwi nie kłamią, Polskie Morderczynie

Share this Story
  • Czerwony Pająk
    Książki

    Czerwony Pająk Katarzyna Bonda – czyli koniec Saszy Załuskiej?

    To już koniec. Czerwony Pająk Katarzyny Bondy, zwanej królową polskiego kryminału to ostatnia część tetralogii Cztery Żywioły z profilarką Saszą Załuską. ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook