Rozwój
czego-nie-robic-w-wielkanc

Czego NIE robić w Wielkanoc?

Już Wielkanoc za pasem. To, że mamy już koniec kwietnia zaskoczyło mnie bardzo. Niby patrzę w kalendarz codziennie, ale nawał obowiązków spowodował, że jakoś żyłam w oderwaniu od zwykłych spraw. Dla siebie i Ciebie przygotowałam mały, bardzo krótki poradnik na tę Wielkanoc. 7 punktów, których trzeba nie robić, aby te kilka dni był bardziej prawdziwe, bez stresu i napięcia pozwoliły na oddech i złapanie tego, co najważniejsze.

7 rzeczy, których trzeba nie robić w Wielkanoc

Zatrzymanie się w codziennym pędzie czasem nie jest proste. Szczególnie, kiedy jesteśmy przyzwyczajeni do intensywnej pracy, mamy ambicje i chęć rozwoju. Inne sprawy, równie ważne, takie jak odpoczynek, rodzina, zdrowie – schodzą na dalszy plan. Dziś ma życzenia dla Ciebie i siebie w formie 7 punktów, które warto wdrożyć od pierwszej chwili, która oświadczy nam, że już świąteczny czas. Niech on będzie prawdziwie przeżyty i radosny. Pozwoli naładować akumulatory i cieszyć się z chwil z najbliższymi.

czego-nie-robic-w-wielkanc

Jeśli nam się nie chce świętować to też jest ok, nic na siłę. Jednak te kilka dni mogą być szansą na zadbanie o siebie i docenienie tego, co mamy i jest wokół nas. Wybór zależy od Ciebie jak spędzisz ten czas, co zrobisz, a czego nie. Ty masz wpływ na swoje minuty, godziny i dni.

Więc czego nie robić w Wielkanoc?

Oto 7 propozycji:

1.Nie sprawdzać telefonu, skrzynki mailowej, powiadomień na czatach z pracy.

2.Nie myśleć o pracy – zająć się świętowaniem, odpoczynkiem, spacerami, spotkaniami i rozmowami z bliskimi.

3.Nie zadawać wścibskich pytań przy świątecznym stole (najlepiej nigdy), które są krępujące i ingerujące w prywatność np. na temat posiadania lub nieposiadania dzieci, planów matrymonialnych, chorób – za to warto rozmawiać o sukcesach, ważnych wydarzeniach, wszystkich tematach, które wszystkie strony konwersacji lubią.

4.Być, po prostu. Nie gotować na zapas, nie czyścić mebli, nie myć okien i nie piec serników – być dla siebie i dla innych.

5.Nie siedzieć w domu – jeśli to możliwe wychodzić, spacerować, korzystać z pięknej pogody i wspólnego spędzania czasu na dworze (tu kilka pomysłów na przesilenie wiosenne – spacer zawsze pomoże odzyskać trochę energii).

czego-nie-robic-w-wielkanc

6.Nie przejadać się – ,,bo zjedz jeszcze kawałek, tak się napracowałam” jeść tyle ile chcemy, bez wyrzutów sumienia i bez słuchania nacisków.

7.Nie odkładać później – nie zbywać bliskich, bo trzeba jeszcze coś zrobić, nie mówić zaraz, później. Ta chwila, na którą odkłądamy może nie nadejść – ćwiczyć uważność i bycie razem. Działać tu i teraz i odpoczywać tu i teraz.

A Wy, co polecacie – czego nie robić w Wielkanoc?

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

Walentynki w domu – 3 sposoby jak zrobić sobie miłe chwile

Walentynki – dla jednych święto komercji, dla innych ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook