Rozwój
czego-nie-robic-w-wielkanc

Czego NIE robić w Wielkanoc?

Już Wielkanoc za pasem. To, że mamy już koniec kwietnia zaskoczyło mnie bardzo. Niby patrzę w kalendarz codziennie, ale nawał obowiązków spowodował, że jakoś żyłam w oderwaniu od zwykłych spraw. Dla siebie i Ciebie przygotowałam mały, bardzo krótki poradnik na tę Wielkanoc. 7 punktów, których trzeba nie robić, aby te kilka dni był bardziej prawdziwe, bez stresu i napięcia pozwoliły na oddech i złapanie tego, co najważniejsze.

7 rzeczy, których trzeba nie robić w Wielkanoc

Zatrzymanie się w codziennym pędzie czasem nie jest proste. Szczególnie, kiedy jesteśmy przyzwyczajeni do intensywnej pracy, mamy ambicje i chęć rozwoju. Inne sprawy, równie ważne, takie jak odpoczynek, rodzina, zdrowie – schodzą na dalszy plan. Dziś ma życzenia dla Ciebie i siebie w formie 7 punktów, które warto wdrożyć od pierwszej chwili, która oświadczy nam, że już świąteczny czas. Niech on będzie prawdziwie przeżyty i radosny. Pozwoli naładować akumulatory i cieszyć się z chwil z najbliższymi.

czego-nie-robic-w-wielkanc

Jeśli nam się nie chce świętować to też jest ok, nic na siłę. Jednak te kilka dni mogą być szansą na zadbanie o siebie i docenienie tego, co mamy i jest wokół nas. Wybór zależy od Ciebie jak spędzisz ten czas, co zrobisz, a czego nie. Ty masz wpływ na swoje minuty, godziny i dni.

Więc czego nie robić w Wielkanoc?

Oto 7 propozycji:

1.Nie sprawdzać telefonu, skrzynki mailowej, powiadomień na czatach z pracy.

2.Nie myśleć o pracy – zająć się świętowaniem, odpoczynkiem, spacerami, spotkaniami i rozmowami z bliskimi.

3.Nie zadawać wścibskich pytań przy świątecznym stole (najlepiej nigdy), które są krępujące i ingerujące w prywatność np. na temat posiadania lub nieposiadania dzieci, planów matrymonialnych, chorób – za to warto rozmawiać o sukcesach, ważnych wydarzeniach, wszystkich tematach, które wszystkie strony konwersacji lubią.

4.Być, po prostu. Nie gotować na zapas, nie czyścić mebli, nie myć okien i nie piec serników – być dla siebie i dla innych.

5.Nie siedzieć w domu – jeśli to możliwe wychodzić, spacerować, korzystać z pięknej pogody i wspólnego spędzania czasu na dworze (tu kilka pomysłów na przesilenie wiosenne – spacer zawsze pomoże odzyskać trochę energii).

czego-nie-robic-w-wielkanc

6.Nie przejadać się – ,,bo zjedz jeszcze kawałek, tak się napracowałam” jeść tyle ile chcemy, bez wyrzutów sumienia i bez słuchania nacisków.

7.Nie odkładać później – nie zbywać bliskich, bo trzeba jeszcze coś zrobić, nie mówić zaraz, później. Ta chwila, na którą odkłądamy może nie nadejść – ćwiczyć uważność i bycie razem. Działać tu i teraz i odpoczywać tu i teraz.

A Wy, co polecacie – czego nie robić w Wielkanoc?

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

Co to jest One Little Word? Moje słowo na 2020

Kiedy piszę te słowa właśnie wkraczamy w całkiem ...

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook

Kawa do książki