Książki
czas burz charlotte link

Czas burz Charlotte Link recenzja

Prusy Wschodnie, rok 1914, kiedy świat jeszcze nie wie, ale za chwilę rozpocznie się jedna z najkrwawszych w historii wojen – I Wojna Światowa. Czas burz Charlotte Link to pierwszy tom wielopokoleniowej sagi o rodzinie Dombergów, którzy próbują poradzić sobie w burzliwych i pełnych nowych idei czasach. Losy rodziny oraz świata poznajemy oczami niezwykłych kobiet, które stawiają czoła przeciwnościom.

Wojna, miłość i zmiany, czyli Czas burz Charlotte Link

Czas burz Charlotte Link zabiera nas w podróż przez kolejne lata wojen, zmian społecznych, burzliwych rewolucji i krwawych przewrotów. Europa w latach 1914 – 1918 nie jest spokojnym i bezpiecznym miejscem. Felicja Domberg spędza lato w pięknym Lulinie, jej rodzinnej posiadłości. Beztroska i dość egoistyczna kobieta jeszcze nie przeczuwa, jak bardzo jej życie zmieni się w przyszłych latach. Trudna miłość, odrzucenie, zdrady, mniej i bardziej bohaterskie zachowania oraz walka o przetrwanie.

Kiedy poznajemy Felicję jest zakochana w Maksymie, zadeklarowanym socjaliście, który zaczyna sobie zdawać sprawę, że to nie za Cesarza Niemiec, a właśnie za socjalistyczne ideały, gotów jest walczyć. Felicja nic nie rozumie z jego zachowania, odrzucona, wiąże się z bogatym i sarkastycznym Alexem Lombardem, z którym zaczyna łączyć ją niezwykle bolesna, słodko-gorzka miłość.

Oczami Felicji doświadczamy wojennej zawieruchy, jako niemiecka obywatelka, dziewczyna z dobrego domu, choć niezależna, to jednak przyzwyczajona do luksusów, na początku nie widzi zła, ani okrucieństwa. Dopiero wyjazd jej braci na front, wzięcie udziału jako pielęgniarka w wojennej batalii o życie żołnierzy, uświadamia jej koszmar wojny.

View this post on Instagram

Moja ostatnia towarzyszka podróży po Warszawie. Akcja powieści rozgrywa się w czasie I Wojny Światowej, mamy ziemski majątek, ciekawa bohaterkę, socjalistów, miłość i próbę odnalezienia się w zmieniającym się świecie. _______________________________ "Wiesz, ty i wszyscy tobie podobni przypominacie mi rozbawione towarzystwo, które tańczy na łuku tęczy i nie zauważa , że zbliża się do miejsca, z którego można zacząć spadać. Łuk moja kochana, ma to do siebie , że wznosi się najpierw do góry,ale potem opada w dół…" Charlotte Link "Czas burz" #ksiażkoholik #bookstagrampolska #powieść #powieśćhistoryczna #romans #bookishlovers #bookgram #flatlayibspiration #flatlaybooks #flatlayinspiro #bibliophile #biblio #bibliomania #bookreader #iloveebooks #readingplan #czytam #terazczytam #czytajprzykawie #zaczytani #czytambolubie #lubieksiazki #ksiazkimojamilosc #ksiazkoholicy #molksiazkowy #czasburz #charlottelink

A post shared by czytaj-na-walizkach.pl (@czytaj_na_walizkach) on

 

 

Czas burz Charlotte Link – powieść, która nie zachwyca?

Mam problem z tą książką, ponieważ z jednej strony wydarzenia opisywane w książce, momentami dość wartka akcja są jej zaletami. To jedna bohaterka, którą trudno polubić, a jeszcze mniej jej sympatyzować jej decyzjom oraz dość specyficzny sposób narracji powoduje, że nie do końca jestem przekonana do książki Charlotte Link.

Zachowanie głównej bohaterki, jej egocentryzm i samolubstwo mimo, że równoważone jej przymiotami charakteru, często wydaje się niezrozumiałe i dość trudne w odbiorze. Autorka próbuje w sposób raczej bezstronny podejść do wojennych wydarzeń, jednak czasami jeśli chodzi o walkę na granicach czy rewolucję, traktuje je jako zwykłe tło, dość powierzchownie. Wiem, że główną osią są wydarzenia związane z rodziną Dombergów, jednak jeśli już tło tych zdarzeń jest równie ważne, to chciałabym, aby było pełniej zarysowane, może bardziej skrupulatnie i wielowymiarowo?

Książka Czas burz Charlotte Link na pewno przypadnie do gustu osobom, które kochają powieści osadzone w ważnych momentach historii oraz wielopokoleniowe sagi. Mnie ta książka zmęczyła i raczej w wielu miejscach irytowała, z powodu bohaterki i przedstawianych wydarzeń.

Zachęcam do samodzielnego się przekonania, czy Charlotte Link Czas burz to książka dla Was, czy może wolicie pisane przez autorkę kryminały?

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Znak

Tytuł: Czas burz

Autorka: Charlotte Link

Liczba stron: 576

Wydawnictwo: Znak

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook