Podróże

Co zwiedzać w Łodzi? – Migawki

Byłam tam tylko kilka chwil i to bardzo zimnych chwil. Przywiozłam najbardziej praktyczne pamiątki od nie wiem kiedy – czapkę i rękawiczki (w końcu Łódź stolicą dziewiarstwa była). Kiedyś przejeżdżając przez to miasto zobaczyłam dzieci biegające prawie nagie po ulicach i kamienice bez okien, a straszyła dziwna toaleta na Dworcu Łódź Kaliska. Mój obraz Łodzi kształtowały opowieści z piekła rodem . Jednak ten krótki wyjazd odczarował to miasto.

Co zwiedzać w Łodzi?

To nie banał, a szczera prawda, że w podróżach nie liczy się gdzie, tylko z kim, a tym razem raczej do kogo. Moja dobra koleżanka pokazała mi Łódź w szybkim spacerze i zdążyłam się zachwycić. Wiecie, że ja bardzo lubię zwiedzać miasta, ale tym razem pokonało mnie zimno. Od zmarznięcia (zbyt cienka kurtka, brak czapki i rękawiczek) chodzę z przeziębieniem do dzisiaj.

co zwiedzac w lodzi

Mimo chłodu, zdążyłam zobaczyć kilka ciekawych elementów łódzkiej architektury. Stajnie Jednorożców (kolorowa wiata tramwajowa), Piotrowską, zajrzałyśmy do Off-u, gdzie knajpki, przeplatają się ze sklepami niszowych artystów i eko targami. Tam udało nam się wypić pyszną kawę i zimową herbatę na rozgrzewkę. Aby pójść dalej i podziwiać instalacje z Łódzkiego Festiwalu Światła. Robił wrażenie.

co zwiedzac w lodzi

co zwiedzac w lodzi

co zwiedzac w lodzi

Udało mi się też zobaczyć słynną Manufakturę – pięknie odrestaurowane budynki z czerwonej cegły, zaadaptowane pod kompleks rozrywkowo- kulturalno- handlowy, w którym cały czas się coś dzieje. Jak nie plaża, to lodowisko, pokazy, spektakle, cały czas działająca ściana wspinaczkowa i wiele, wiele więcej. W pobliżu znajduje się Muzeum Miast Łodzi (jest usytuowane w Polsce pałacu fabrykanckim rodziny Poznańskich).

co zwiedzac w lodzi

co zwiedzac w lodzi

Miejsca do zobaczenia w Łodzi

Zajrzyj do Pasażu Róży, który robi niesamowite wrażenie.

co zwiedzac w lodzi

co zwiedzac w lodzi

Może skusisz się na zwiedzanie kanałów pod miastem w Muzeum Kanałów ,,Dętka”

Albo zainteresuje Cię najnowocześniejsze w Polsce Planetarium EC1 w Łodzi, gdzie zobaczysz niezwykłe pokazy na temat gwiazd, nocnego nieba i Kosmosu.

Może macie jakieś ciekawe propozycje co jeszcze zobaczyć w Łodzi? Na pewno pojadę tam jeszcze nie raz.

Zapisz

Zapisz

Share this Story
  • Podróże

    Co zwiedzać w Łodzi? – Migawki

    Byłam tam tylko kilka chwil i to bardzo zimnych chwil. Przywiozłam najbardziej praktyczne pamiątki od nie wiem kiedy – czapkę i ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Podróże

Zobacz również

Pakowanie na wyjazd, czyli jak zaplanować krótką podróż?

Odpoczywam, kiedy wyjeżdżam, a Ty? U mnie krótka ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook