Rozwój
co to jest One Little Word

Co to jest One Little Word? Moje słowo na 2020

Kiedy piszę te słowa właśnie wkraczamy w całkiem nowy 2020 rok. I tak jak w zeszłym, chce wybrać słowo, które będzie mi towarzyszyć przez 12 miesięcy. Na początku stycznia 2019 myślałam, co by tu wybrać i czy rzeczywiście idea One Little Word ma sens i co mi to da? Jednak przekonałam się, że nawet nigdzie nie ogłoszone, jedynie zapisane słowo, ma ogromną moc. Czas wybrać nowe na 2020.

Co to jest One Little Word?

Alie Edwards jest pomysłodawczynią całej idei One Little Word, na jej stronie znajdziesz informacje, skąd pomysł oraz kiedy rozpoczęła się ta akcja, która przeniosła się do wielu krajów i wzbudziła zainteresowanie tysięcy ludzi.

Na czym polega One Little Word? Chodzi o wybranie jednego słowa, które będzie Ci towarzyszyć przez cały rok. Będzie jakby motywem przewodnim, czymś, co będzie Ci przypominać o Twoich priorytetach i dawać to czego potrzebujesz w danym momencie.

Jak wybrać słowo na nowy rok?

Moim słowem w 2019 były RELACJE, jak zauważyliście w podsumowaniu – to one były motorem moich działań, przewijały się przez wszystkie miesiące, a najważniejszą relacją, jaką odkryłam była ta z samą sobą.

Myślę, że najlepiej zastanowić się – czego potrzebujesz w danym roku? Na czym chcesz się skupić, co jest dla Ciebie ważne? Takie pytania skłonią Twój umysł do kreatywnych poszukiwań. Warto też dać sobie trochę czasu i upewnić się, że słowo, które wybraliśmy, to rzeczywiście to, którego najbardziej potrzebujemy.

Co to jest One Little Word – moje słowo na 2020

Słowo na 2020 przyszło do mnie samo, kiedy robiłam podsumowanie roku 2019 zastanawiałam się nad tym czego chciałabym doświadczyć oraz jaki chce, aby był rok 2020. I wybrałam słowo mocne, silne, które mnie inspiruje – ODWAGA .

co to jest One Little Word

Odwaga do mierzenia się z wyzwaniami, do przekraczania swoich przyzwyczajeń. To będzie również moja odwaga do bycia sobą i mówienia oraz robienia tego, czego potrzebuje, nawet jeśli innym nie będzie się to podobać. To również odwaga do mówienia swoim głosem i w razie potrzeby obrony swoich granic. Odwaga do życia po swojemu i zmieniania tego, co mi nie służy.

One Little Word – inny sposób na nowy rok

Wybranie jednego przewodniego słowa na nowy rok może być ciekawą alternatywą dla robienia postanowień noworocznych. Z jednej strony sami przed sobą określamy priorytety i rzeczy dla nas ważne, z drugiej magia słowa powoduje, że rzeczywiście idziemy w takim kierunku jaki sami wybraliśmy. Koncepcja jednego wybranego słowa może pomóc nam budować życie jakiego chcemy i potrzebujemy. To może być początek przygody z kreowaniem naszej wizji. Innym ciekawym pomysłem, który warto wypróbować na początku roku jest – stworzenie własnej tablicy celów i pragnień – tak zwanej Visionboard. Słowo plus uzupełnienie swojej wizji obrazami może być ciekawą alternatywą dla zwykłego robienia postanowień noworocznych.

Jak Ci się podoba idea One Little Word? Masz swoje słowo na 2020?

Share this Story
  • co to jest One Little Word
    Rozwój

    Co to jest One Little Word? Moje słowo na 2020

    Kiedy piszę te słowa właśnie wkraczamy w całkiem nowy 2020 rok. I tak jak w zeszłym, chce wybrać słowo, które będzie ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

Walentynki w domu – 3 sposoby jak zrobić sobie miłe chwile

Walentynki – dla jednych święto komercji, dla innych ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook