Podróże
co robić w Warszawie z dziećmi

Co robić z dziećmi w Warszawie w Dzień Dziecka i nie tylko

Ludzie dorośli w Warszawie znajdą niejedno miejsce, które ich zaskoczy, zainspiruje i pozwoli spędzić wspaniale czas. A dzieci i ich rodzice? Dziś odkrywam, co Warszawa ma do zaoferowania rodzinom, dzieciom dużym i małym. Oto 20 propozycji na weekend, urlop czy super Dzień Dziecka, to odpowiedź na pytanie – co robić w Warszawie z dziećmi. Na końcu wpisu znajdziecie też informacje stronie, gdzie znajdziecie aktualne imprezy z okazji zbliżającego się święta wszystkich dzieci.

20 atrakcji – co robić w Warszawie z dziećmi przez cały rok

1.Zoo

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie to świat wspaniałych zwierząt z całego świata. Ogólnie nie jestem za trzymaniem zwierzaków w klatkach i czasem trudno mi patrzeć na zamknięte ssaki, gady czy ptaki. Jednak wiem, że dla dzieci zobaczenie lwa, żyrafy czy aligatora to niezwykłe przeżycie. Dlatego ZOO Warszawskie jest pierwsze na mojej liście. Bardzo dobrym pomysłem będzie wybrać się do zwierzaków w czasie pory karmienia lub na edukacyjne zajęcia organizowane przez pracowników ZOO.

Strona Ogrodu Zoologicznego w Warszawie

co robić w warszawie z dziećmi

2.Teatr Małego Widza

Spektakle i warsztaty teatralne specjalnie przygotowane dla dzieci. Interaktywne i dość krótkie, aby mały widz skupił się przez całość trwania wystąpienia. Niezwykłe wykorzystanie rekwizytów, gry aktorskiej, muzyki i dźwięków jest dla dzieci wspaniałym przeżyciem. Do tego dorośli bawią się świetnie. Byłam kilka razy w tym teatrze ze swoimi podopiecznymi zawsze byli zachwyceni.

Strona teatru

3.Park rozrywki Julinek

Park rozrywki nie znajduje się w samej Warszawie, a kilka kilometrów za, w miejscowości Leszno. Samo miejsce to wspaniała kraina, w której sztuka cyrkowa została rozwinięta na najwyższym poziomie. To miejsce edukacji, zabawy i szalonej rozrywki dla małych i dużych. Mamy tu Podniebny Cyrk, Krainę Dmuchańców, Minigolf i wiele, wiele innych. Duża baza hotelowa i gastronomiczna pozwala spędzić w Julinku cały dzień.

4.Manufaktura cukierków

Co kochają dzieci? Słodycze! A gdyby tak stworzyć własne? I jeszcze poznać tajniki wyrobów słodkich lizaków i cukierków? Wystarczy przyjść do Manufaktury Cukierków na ul. Tama 49 (sklep przy ul. Nowy Świat 21 jest chwilowo nieczynny) i poznać kolorowy i szalony świat słodyczy.

co robić w warszawie z dziećmi

5.Centrum Nauki Kopernik

Kiedy myślimy o nowoczesnej Warszawie – Centrum Nauki Kopernik przychodzi od razu do głowy. To nowy wymiar edukacji i nauki – interaktywne muzeum, gdzie wszystko jest do sprawdzenia i przetestowania zmienia oblicze chemii, fizyki czy matematyki. Można się w nim bawić bez końca, często zmieniane ekspozycje, warsztaty z robotyki, nauk ścisłych, pokazy dla dorosłych sprawia, że do Centrum można przychodzić wiele razy i nigdy się nie nudzić i to całą rodziną.

Wspaniałe miejsce, jednak ze względu na to, że bardzo znane pełne tłumów spragnionych dobrej zabawy osób. Aby nie stać w kolejkach – polecam kupić bilety przez internet.

6.Ogrody Zamku Królewskiego

Nowo otwarte niezwykłe miejsce w Warszawie – Ogrody Zamku Królewskiego to idealne miejsce na spacer z dziećmi. Można podziwiać Wisłę i cieszyć się cieniem Zamku Królewskiego, a kiedy nadejdzie głód zajrzeć do Cafe Zamek. Od 2 maja do 30 września są czynne od 10.00 do 20.00, od 1 października do 30 kwietnia czynne od 10.00 do 18.00 – wstęp jest bezpłatny.

7.Multimedialny Park Fontann

Kolorowe, w fantazyjnych kształtach, a wieczorami pełne światła i muzyki Multimedialne Fontanny to świetna zabawa dla dzieci i dorosłych. Wspaniałe pokazy zachwycą nawet najwybredniejsze gusta – ciekawa opowieść, dobrze dobrana muzyka i zgranie wody i światła potrafi umilić nie jeden wieczór. Pokazy odbywają się o 21.30 w maju w każdy piątek i sobotę.

 8.Mały teatr Centrum Kultury Łowicka

Centrum Kultury Łowicka to niezwykłe miejsce, gdzie sztuka i kultura wychodzą naprzeciw oczekiwaniom młodych odbiorców. Animacja dla dzieci, balet, artetarapia, brake dance czy wystawy, pokazy i warsztaty, a to wszystko w jednym miejscu. Polecam zajrzeć na ul. Łowicka 21, dzielnica Mokotów.

9.Rejs po Wiśle – Serock, prom

A gdyby tak zobaczyć Warszawę płynąc po Wiśle? Oczywiście, że można i to na kilka sposobów. Żegluga rzeczna w Warszawie ma się całkiem dobrze. Można popłynąć ,,Zefirem” do Serocka, wybrać się ,,Słonką”, ,Pliszką” ,,Wilgą” lub ,,Turkawką” na drugą stronę Wisły. Świetne atrakcje, kiedy jest piękna pogoda.

10.Stadion Legii

Wiele dzieci marzy, aby zostać piłkarzami lub piłkarkami, więc dlaczego by ich nie zabrać na Stadion Legii, gdzie rozgrywa mecze najbardziej znana warszawska drużyna piłki nożnej. Oglądanie stadionu, szatni piłkarskich może być świetną atrakcją dla zapalonych kibiców i młodych adeptów piłki nożnej.

11.Muzeum dla Dzieci

Muzeum dla Dzieci mieści się w Państwowym  Muzeum Etnograficznym ul.Kredytowa 1, tam maluch i starszaki znajdą ciekawe wydarzenia specjalnie dla niech dedykowane. Etnoniedziele z artystami, wystawy, specjalne muzealne oprowadzanie, wszystko z pomysłem i prowadzone w taki sposób, aby zainteresować nawet, tych, którzy za muzeum nie przepadają.

12.PGE Narodowy

Jeden z najbardziej znanych obiektów w Warszawie. Tu mają miejsce koncerty, targi, mecze oraz wiele innych atrakcji. Można zjechać na tyrolce, pościgać się na gocartach, a w zimie pojeździć na łyżwach i zrobić zjazd z lodowej górki. Na stadionie można też wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem, który opowie o tajemnicach obiektu, a także spojrzeć na Warszawę z punktu widokowego.

co robić w warszawie z dziećmi

13.Stacja Muzeum

Co robić w Warszawie z dziećmi? Oczywiście iść obejrzeć pociągi! Stacja Muzeum to najlepsze miejsce dla wszystkich, którzy kochają lokomotywy i pociągi. Siedzibę muzeum znajdziemy na ul. Towarowej 3, a to co zobaczycie w środku to:skansen z lokomotywami, wagony specjalistyczne, można podziwiać specjalnie przygotowane wystawy tematyczne, a także niezwykle precyzyjne makiety. W poniedziałki wstęp do muzeum jest wolny.

14.Park Trampolinowy NOVUM – Warszawa Bielany

Świetny plac zabaw dla dzieci to nie tylko huśtawki i zwykłe drabinki, to też trampoliny i różnego rodzaju przeszkody, które dla każdego chłopca i dziewczynki będzie niezłym wyzwaniem. Park skryty na terenie AWF-u.

15.Park Linowy Podróżnika

Dla większych dzieciaków, niezłym wyzwaniem będzie Park Linowy Podróżnika. Podniebne akrobacje, ćwiczenie równowagi, próba odwagi i odrobina adrenaliny to może być świetny dzień dla grupy nastolatków lub całej rodziny. Dwa tory o różnym stopniu trudności zapewnią moc atrakcji. Lokalizacja to ul. Cegłowska 39 i ul. Modlińska 342.

16.Park Miniatur Województwa Mazowieckiego

Jeśli chcesz zajrzeć do Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego wraz z dziećmi, znajdziesz go w ogrodzie Centralnej Biblioteki Rolniczej przy ul. Krakowskie Przedmieście 66. Park pokazuje piękno przedwojennej Warszawy, niezwykłą architekturę i utrwala budynki zapomniane już przez ludzi, które zniknęły z powodów historycznych. Spacer wśród pereł architektury to nie tylko fascynująca, ale również pouczająca wycieczka.

17.Manufaktura Czekolady

Kto nie lubi czekolady, niech pierwszy podniesie rękę! Myślę, że jest takich osób niewiele, szczególnie wśród dzieci, ale i dorośli. A co smakuje najbardziej? Własnoręcznie zrobiona czekolada. Takich rzeczy można dokonać w Manufakturze Czekolady – nie tylko przygotować swoją niepowtarzalną tabliczkę, ale dowiedzieć się więcej o procesie powstawania czekolady, czy zbierania ziaren kakaowca.

18.Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN

Szkielety dinozaurów, pierwszych ptaków i skamieliny – gdzie ich szukać w Warszawie? Właśnie w Muzeum Ewolucji, dzieci i dorośli mogą podziwiać imponujące zbiory, a nawet przeżyć ,,Urodziny wśród dinozaurów”. Zwiedzanie z przewodnikiem, warsztaty, czy lekcje muzealne to wszystko pozwoli w atrakcyjny sposób przybliżyć świat dinozaurów.

19.Aquapark Wesolandia

Park wodny, który jest świetnym wyjściem, kiedy pada. Duże baseny, wesołe zabawy w wodzie, rwącej rzece, czy zjeżdżalni. Pływanie i wodne szaleństwa to może być bardzo udany dzień. Zespół basenów mieści się przy ul. Wspólnej 4 (dzielnica Wesoła). A kto nie umie pływać, zawsze może wziąć lekcje pływania.

20.Centrum rozrywki Zebra

Jak sama nazwa wskazuje mamy do czynienia z Centrum, tu atrakcji niezabranie. Jednak myślę, że to atrakcja dla starszych dzieci, nastolatków i dorosłych. Mamy tu laser tag, escape room, strefę VR. Dodatkowo można pograć w minigolfa i poszaleć w specjalnej Stacji Kosmicznej. Ta atrakcja to istne szaleństwo. Centrum mieści się na ul. Kolumbijska 9.co r

Atrakcje w Warszawie na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w Warszawie będzie w tym roku wyjątkowy. Praktycznie każda dzielnica oraz wiele instytucji przygotowała coś specjalnego dla najmłodszych. Weekend 1 i 2 czerwiec to idealny moment na ciekawe warsztaty w gronie rodziny, pikniki, spotkania oraz spróbowania swoich sił w różnych nieznanych konkurencjach sportowych czy występach artystycznych. Polecam sprawdzić stronę wawa4free.pl gdzie znajdziecie spis bardzo różnych, bezpłatnych lub mało płatnych wydarzeń dla dzieci i dorosłych. Strona podpowiada co robić w Warszawie z dziećmi w Dzień Dziecka i wybrać najciekawszą opcję.

Przytoczone przez mnie przykłady atrakcji dla dzieci w Warszawie to tylko ułamek tego, co oferuje stolica. Kawiarnie, domy kultury czy inne instytucje zapraszają w swoje progi całe rodziny, dzieci i dorosłych, czasami wystarczy tylko poszukać, a możemy mieć niezwykle udany weekend, urlop lub całe wakacje w Warszawie.

Mam nadzieję, że tekst Co robić w Warszawie z dziećmi na Dzień Dziecka i nie tylko Wam się spodoba i pomoże ciekawie spędzić czas.

Dajcie znać, jak Wy świętujecie Dzień Dziecka? I czy macie jakieś ulubione miejsca w swoich miastach, gdzie wybieracie się z dziećmi?

Share this Story
  • co robić w Warszawie z dziećmi
    Podróże

    Co robić z dziećmi w Warszawie w Dzień Dziecka i nie tylko

    Ludzie dorośli w Warszawie znajdą niejedno miejsce, które ich zaskoczy, zainspiruje i pozwoli spędzić wspaniale czas. A dzieci i ich rodzice? ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Podróże

Zobacz również

Pakowanie na wyjazd, czyli jak zaplanować krótką podróż?

Odpoczywam, kiedy wyjeżdżam, a Ty? U mnie krótka ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook