Rozwój
co robić w domu

Co robić w domu? Lista ciekawych miejsc online

Przebywanie w domu dla jednym może być normalną, codzienną sytuacją, inni strasznie się nudzą, budzą się u nich lęki lub nie wiedzą, co ze sobą zrobić. U mnie można powiedzieć, że mam mieszankę tych wszystkich stanów – pojawiają się trudne emocje, zniechęcenie, potrzeba wyjścia, bycia z ludźmi, ale też pragnienie zagospodarowania sobie czasu w sposób kreatywny i ciekawy. Stąd mój post, chce Wam pokazać kilka ciekawych miejsc w Internecie, które pomogą odpowiedzieć na pytanie – co robić w domu w trakcie kwarantanny czy też w zwyczajnym, normalnym czasie.

Pomysły na to co robić w domu

Przedstawiam Wam kilka pomysłów, które można realizować w domu samemu, z partnerem czy dziećmi. Warto szukać alternatyw dla spędzania czasu na świeżym powietrzu. Te propozycje mogą Wam dać wytchnienie, trochę radości i możliwość nauczenia się nowych rzeczy.

1.Podróżowanie online po pięknych budynkach na świecie

Podróżowanie jest teraz trudnione, jak nie prawie niemożliwe. Dla bezpieczeństwa i zdrowia własnego i innych należy zostać w domu. Jednak dzięki internetowi mamy szansę odwiedzić piękne i sławne budowle na całym świecie bez wychodzenia z domu. Ciekawi? Zajrzyjcie do tego zbiorczego artykułu i zobaczcie Machu Picchu, Sagradę Familię czy Wielki Mur Chiński. Do obejrzenia 60 pięknych budowli.

2.Spektakl online w ninateka.pl

Teatr online? Dlaczego nie, zamiast serialu na Netfixie czy filmu na HBO można obejrzeć spektakl teatralny. Może to nie będzie to samo, co pójście do teatru i obcowanie ze sztuką i aktorami na żywo, jednak sposób na spędzenie czasu może być bardzo ciekawy. Szczególnie dla amatorów teatru. Możemy obejrzeć sztuki, słuchowiska, bajki dla dzieci oraz dokumenty, a wszystko bezpłatnie.

  • Link do strony ninateka.pl https://ninateka.pl/

co robić w domu

3.Brushlettering i bullet journal

Ćwiczenia z kaligrafii i pięknego pisania to może być świetne zajęcie dla całej rodziny. Nie dość, że poćwiczysz ciekawą umiejętność, to możesz ją wykorzystać do wypisywania kartek okolicznościowych czy wpisów do albumów.

co robić w domu

Bullet journal sama prowadzę od kilku lat i bardzo to lubię. Mój spersonalizowany kalendarz służy mi najlepiej. Mimo, że podoba mi się wiele różnych kalendarzy, planerów to zawsze wracam do swojego autorskiego notesu w kropki, który planuje tak jak chce.

 

 

4.Zwiedzanie wirtualnego muzeum

A może masz ochotę pójść do muzeum? Dzięki wirtualnym spacerom to możliwe, dlatego możesz śmiało sprawdzać, które z ciekawych miejsc w Polsce są dostępne w Internecie. Czasami dzięki wirtualnym spacerom mamy szansę zajrzeć do miejsc, które są niedostępne dla typowych zwiedzających. To może być nie tylko ciekawa lekcja historii, ale również możliwość późniejszej rozmowy o tym, co zobaczyliśmy.

Znajdziecie jeszcze wiele więcej ciekawych i pięknych miejsc do zobaczenia.

5.Nauka języka i poszukiwanie ciekawych idei z BBC i TED

Dla mnie filmiki i konferencje TED są świetną okazją nie tylko do nauki angielskiego, ale przede wszystkim do szukania nowych, inspirujących pomysłów, motywacji czy szansy na nową wiedzę. Podobnie z filmami dostępnymi na stronie BBC, nie tylko ciekawe tematy, które mogą interesować współczesnych, ale możliwość utrwalania nowych zwrotów, umiejętności dyskutowania, argumentacji. Taka nauka angielskiego jest bardzo interesująca.

6.Nauka jogi i medytacji

Brak regularnych spacerów, siłowni i zajęć z zumby spowodowało u mnie przestawienie się na codzienną praktykę jogi. Jest to moja rutyna, aktywność, która mnie budzi i daje siłę na cały dzień. Bez względu na to jak jest źle, wyciągam matę i ćwiczę, choć kilka minut.

Dodatkowo relaksacja i medytacja pozwalają opanować nie tylko szalejący umysł, ale też zrelaksować napięte ciało, które potrzebuje ruchu.  Jeśli szukasz spokojnej formy aktywności, którą możesz wykonywać na niewielkiej przestrzeni – wybierz jogę. Jeśli pragniesz uspokoić swoje myśli – serdecznie Ci polecam medytację i relaksację np. Trening Johansena.

To kilka moich pomysłów na to co robić w domu, mam nadzieję, że będą dla Ciebie przydatne i przyjemnie spędzisz czas. Dopisz swoje pomysły i stwórzmy listę ciekawych miejsc w Internecie, które inspirują i zaciekawiają.

A Ty co robisz w domu? Jak spędzasz czas miedzy pracą, pomocą dzieciom i bieżącymi obowiązkami?

Moje teksty, gdzie znajdziesz inspirację jak spędzić czas w domu i nie tylko:

 

Share this Story
  • co robić w domu
    Rozwój

    Co robić w domu? Lista ciekawych miejsc online

    Przebywanie w domu dla jednym może być normalną, codzienną sytuacją, inni strasznie się nudzą, budzą się u nich lęki lub nie ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

Walentynki w domu – 3 sposoby jak zrobić sobie miłe chwile

Walentynki – dla jednych święto komercji, dla innych ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook