Książki

Być singielką, czyli rozterki kobiety w wielkim mieście

Związki są wyzwaniem, dla wielu spełnieniem marzeń, dla innych sytuacją nie do pomyślenia. Podobnie z byciem samemu – niektórym kojarzy się to z byciem nowoczesnym, samodzielnym i wyzwolonym. Innym słowo ,,singiel” przywodzi na myśl – nieudacznika, człowieka nieudolnego w sprawie relacji i wybrakowanego. Jaka jest singielka z ,,Z życia zdeklarowanej singielki”? Jakiego życia tak naprawdę pragnie Iza?

Singielka szuka szczęścia

Iza pracuje w salonie sukien ślubnych. Ekskluzywny lokal i surowa szefowa są trudne do zniesienia, jednak pensja rekompensuje wiele. Mimo, że praca nie jest spełnieniem marzeń dziewczyny, odnajduje się ona w doradzaniu klientkom w wyborze upragnionej sukni. Pomiędzy wpatrywaniem się w przechodniów, a pomocy w przymiarkach, Iza sama marzy o założeniu białej sukni i powędrowaniu do ołtarza.

 

Jednak nic nie jest takie proste, w życiu dziewczyny nie brakuje mężczyzn, ale nic nie wskazuje na to, aby któryś z nich miałby być wymarzonym wybrankiem. Dodatkowo w uporządkowane życie singielki wkrada się mały chaos w postaci siostry kobiety i jej dwóch córek. Cztery kobiety w małym mieszkaniu to istne pandemonium, mimo tego Iza nie daje za wygraną i próbuje ułożyć sobie życie. Na jej drodze staje Witold, przystojny biznesmen, który czaruje ją swoimi szarmanckimi manierami i stylem życia. Czy dla singielki to będzie upragniony mężczyzna, czy musi poczekać na kogoś innego? Pasmo niespodzianek dopiero się zaczyna i nie każda z nich będzie pozytywna.

Być singielką – wyznania

Bohaterka książki ,,Z życia zdeklarowanej singielki” wnikliwie obserwuje toczący się świat dokoła, analiza relacji miedzy ludzkich, zachowań zarówno bliskich i dalszych osób pomaga poznać świat widziany oczami kobiety, która jednocześnie dobrze czuje się bez mężczyzny, a z drugiej strony nie ustaje w szukaniu miłości.

Singielka pokazuje swoje trudne związki z matką, ukazuje zawiedzione nadzieje i przegrane marzenia. Mimo, gorzkich refleksji, potrafi zauważyć dobre momenty w życiu. Razem z Izą, czytelnik ma okazję wniknąć do małego mieszkanka, w którym bohaterka nad winem snuje rozważania o lepszym życiu i relacjach z mężczyznami. Opowieści kobiety są okraszone humorem, dozą samokrytycyzmu i ironii, która pomaga nabrać dystansu do małych, codziennych dramatów.

Książka przyjemna na wiosenne popołudnie, pozwalająca się odprężyć, ale również zastanowić nad damsko-męskimi potrzebami.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu NOVAE RES

A Wy co myślcie o byciu singielką?

Tytuł: Z życia zdeklarowanej singielki

Autor: Małgorzata Ciechowska

Ilość stron: 165

Wydawnictwo: NOVAE RES

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share this Story
  • Książki

    Być singielką, czyli rozterki kobiety w wielkim mieście

    Związki są wyzwaniem, dla wielu spełnieniem marzeń, dla innych sytuacją nie do pomyślenia. Podobnie z byciem samemu – niektórym kojarzy się ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Wyspa Żanna Słoniowska – dylematy i dramaty pisarza

Spokojna, czasami aż za spokojna opowieść to Wyspa. ...

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook

Kawa do książki