Podróże

Bieszczady co zobaczyć na studenckiej wyprawie

Miejsce na Ziemi, w którym się zakochasz od pierwszej wizyty, albo już nigdy tam nie wrócisz. Niezwykłe, pełne tajemnic i doskonałe na wyjazd z paczką dobrych znajomych.Bieszczady co zobaczyć, gdzie pójść, jak na nie patrzeć? Co mają w sobie te tajemnicze polskie góry?

DSC07319

Bieszczady co zobaczyć i jak przeżyć?

Pierwszy raz w Bieszczadach był niezapomniany, to studencka wyprawa po pierwszym roku studiów wraz z przyjaciółką. Wrzesień miesiąc posezonowych wypraw, był dla nas wspaniałą przygodą. Bez planu, rezerwacji noclegów, autobusem od miejscowości do miejscowości.

Bazą wypadową, do której dostałyśmy po różnych dziwnych wydarzeniach była Wetlina, z niej wyruszyłyśmy na Połoninę Wetliniską, a pierwszym zdobytym wzniesieniem, na którym stoi najwyżej położone schronisko w Bieszczadach (1232m n.p.m.) była – Chatka Puchatka (Maluchy wybierające się na wycieczkę myślą, że mieszka tam Kubuś Puchatek;)). Najdroższa herbata ever, niezapomniany widok i niesamowita cisza, do której chce jeszcze wrócić. Bieszczady co zobaczyć bez planu i ciśnienia są naprawdę piękne.

bieszczady

bieszczady

Najlepsze jeszcze przed nami…

Przygodom nie było końca, ponieważ jak wróciłyśmy do Wetliny okazało się, że w żadnym domku, ani pensjonacie nie ma wolnego miejsca na nocleg. Byłyśmy przerażone i trochę spanikowane – wrzesień, (czyli noce raczej chłodne); brak śpiworu i namiotu, ostatni autobus do innej miejscowości dawno odjechał.

Pozostała myśl – nocleg na przystanku (czytaj: Dworcu Głównym w Wetlinie;)). Jednak wytrwale szukałyśmy dalej, chodząc od jednego domku do drugiego, trafiłyśmy w końcu do – Cienia PRL (małego pensjonatu dla zaprawionych w bojach turystów) i znalazłyśmy wolny kąt. Ciepła woda, łazienka i łóżko, które wydawało się ogromnym luksusem bardzo nas ucieszyło. Do tego ognisko z nowo poznanymi ludźmi, piwo i wesołe rozmowy o górach rekompensowały niedostatki noclegu. Bieszczady co zobaczyć nie jest najważniejszym pytaniem, bardziej liczy się to jak je przeżyjesz, co z nich wyniesiesz i to, że zapragniesz tam wrócić.bieszczady

 

bieszczady

Nasza wyprawa po Bieszczadach skończyła się bardzo pozytywnie, takich widoków jak tam niema nigdzie na świecie. Wspomnień nikt nie zabierze, bez planu, ustalonego celu, po prostu wędrówka, rozmowy i mierzenie się z własnymi słabościami.

bieszczady

Warto pojechać, choć raz by wyrobić sobie zdanie, poczuć ich magię i klimat. Nie trzeba wiedzieć, Bieszczady i co zobaczyć, nie od tego warto zaczynać. Lepiej poddać się urokowi gór i wędrować, sprawdzać samego siebie. Odrobina spontaniczności gwarantuje najlepsze przygody.

A Wy byliście w Bieszczadach, podobało się Wam? Będzie mi niezwykle miło, jeśli podzielisz się w komentarzu wrażeniami.

Jestem w trakcie pakowania, aparat, przewodnik i ciepłe rzeczy już w plecaku. Ciekawe, co zdarzy się tym razem (Bieszczadzka wędrówka)? Ahoj przygodo!

Miejscowości, z których warto wyruszyć na szlak w Bieszczadach to: Cisna, Wetlina, Ustrzyki Dolne, Górne. Bieszczady co zobaczyć Twoim zadaniem warto i w jakie miejsce trzeba koniecznie się wybrać?

 

DSC07274

Co zabrać w Bieszczady?

Nauczona doświadczeniem, wiem, że są rzeczy, bez, których nie można wyruszać na szlak w Bieszczadach i w żadnych górach. Masz swój niezbędny zestaw na wyprawę w góry ? Jeśli tak, napisz, co Ty pakujesz do plecaka.

Czekolada. Gorzka lub mleczna, smak wedle uznania. Ale konieczna do szybkiego podniesienia sobie cukru w przypadku znacznego wysiłku. Zawsze można podzielić się z innymi, co pozwala nawiązać znajomości i rozweselić wędrówkę.

Trapery. Lub inne buty z grubą podeszwą, trekkingowe, które pozwolą chodzić po kamieniach i połoninie bez obawy o stopę.

Termos z herbatą. Gorąca, pachnąca cytryną herbata, ratuje w przypadku nagłego deszczu czy gwałtownej zmiany pogody .

Plastry. I inne niezbędne leki, takie jak maści na otarcia, tabletki przeciwbólowe to mini apteczka, którą zawsze należy mieć przy sobie wybierając się na wędrówkę. Nigdy nie wiemy, co może nas zaskoczyć.

To taki niezbędny mini zestaw przyda się nie tylko w Bieszczadach, ale na każdym szlaku. Zapewne jest jeszcze wiele rzeczy, które warto spakować. Może dodasz coś od siebie? Co Wy zabieracie w góry? .

bieszczady

Zapisz

Share this Story
  • Rozwój

    Walka o siebie? Bieszczadzka droga

    Czujesz, jak radość, euforia i oczekiwanie buzuje w Twojej krwi. Każda komórka czeka na to, co za chwile ma się wydarzyć. ...
  • Podróże

    Bieszczady co zobaczyć na studenckiej wyprawie

    Miejsce na Ziemi, w którym się zakochasz od pierwszej wizyty, albo już nigdy tam nie wrócisz. Niezwykłe, pełne tajemnic i doskonałe ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Podróże

Zobacz również

Pakowanie na wyjazd, czyli jak zaplanować krótką podróż?

Odpoczywam, kiedy wyjeżdżam, a Ty? U mnie krótka ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook